E-okul için faydalı birkaç programcık Tüm notları birden girebilirsiniz.

Kodla Büyü

hasanuye

Üye
E okul da davranış notları için ve beden öğretmenleri için kullanılabilecek iki proğram parçacığı.
1inci proğram hepsi 5 proğramı ekrana tam 75 tane TAB+5 yazıyor.
Diğeride hepsi 100 ekrana ekrana tam TAB+100 yazıyor.
Proğram virüs mantığı ile çalışıyor amam virüs değil. İsterseniniz önce kaynak kodlarına bakın.
Proğram sadece e okul syfasında çalışıyor. İlgili sayfada ilk 5 yazacağınız alana tıklatıp daha sonra başlat\çalıştır dan dosya konumunu yazıyorsunuz.[/b]

Tam Aradığım dosya
Şimdiye kadar nerdeydin.
Tüm davranış notlarını tek seferde girdim. SAğolasın

tamam güzel program da ben davranış notlarının hepsini 5 girmeyecem ki

evlat' Alıntı:
hocam nasıl çalışıyor program?

Yukarıda nasıl çalıştığını anlatmıştım ama tekrar edeyim.
Programı C:\içinde 1 diye bir klasörümn içine kopyala
E-okulda 5 yazacağın ilk alan git ve mouse ile tıkla.
Daah sonrada Başalttan Çalıştır'a gir ve
"C:\1\hepsi_5.exe"
yazıp enter tuşuna bas.
bu kadar.
Program çalışacağı ekran tespiti yaptığı için öncelikle o ekranın açık olması lazım
Kaynak Kodlarına bakabilirsin.

Eğer İlgili arkadaşlar varsa bunun için hızlı giriş programları yapabilirlerse büyük sevaba gireceklerine inanıyorum. Kullandığım programı verdim ve kaynak kodlaarını da verdim. İsteyenler kullanabilirler.

MEsela Yazılan belli bir formatı olan excel dosyasından notları alan ve oraya taşıyan bir programcık fena olmazdı mesela.

Ben uğraşıcam ama şu anda mezuniyet işleri var. daha sonra düşünüyorum.

hasanuye' Alıntı:
evlat' Alıntı:
hocam nasıl çalışıyor program?

Yukarıda nasıl çalıştığını anlatmıştım ama tekrar edeyim.
Programı C:\içinde 1 diye bir klasörümn içine kopyala
E-okulda 5 yazacağın ilk alan git ve mouse ile tıkla.
Daah sonrada Başalttan Çalıştır'a gir ve
"C:\1\hepsi_5.exe"
yazıp enter tuşuna bas.
bu kadar.
Program çalışacağı ekran tespiti yaptığı için öncelikle o ekranın açık olması lazım
Kaynak Kodlarına bakabilirsin.

kardeş tamam dedikleriniyle aynen yaptım ama birşey olmadı :cry:

tesekurler

bır sey dıyecegım arkadasım bızı en cok zorlayan öğrencilerin okudukları kıtapları gırmek oluyor bunun bır kolay yolu varmı yada yapabılen varsa paylaşalım en azından kıtap ısımlerı exelde kı gıbı tek tusla gelse

hocam.ilk öğrencide kitap isimlerini yazıp her kitapta enter la artık diğer öğrencilerde kitaplar tek tuşla gelir.

Evet kitap isimlerini giren makro tarzı bir program yaptım

Yalnız program Ekran capture sistemi ile çalıştığı için biraz problem çıkartıyor.
Mantığı şu ekcelde var olan bir veri tabanını kopyala yapıştır ile taşıyor.
Ama sorun ekran Xve Y'lerinin bir diğer bilgisayarda tutmaması.
Mesela lab daki diğer bilgisyarda denedim. Excel dosyası ile İnt Exp dosyalarının yeri değişikti olmadı.
Recorder yaparkenki bilgisayarın özellikleri iyi ayarlalam alzım. Ama uğraşıyorum.

Ama ekran çözünürlüğünden

Evet E-Okul için (Okuduğu Kitaplar) Programını da sonunda yaptım. Evet Bazı zorlukları var ama olsun ben bunları size yazarken oda yan tarafta kitapları giriyor.
Nasıl oluyor! Anlatayım;

Excel tablosundaki formata gerekli olan bilgileri (Öğrenci No, Sayfa Sayısı, ve Kitap Adı(Ben Hepsini Çocuk kitabı ve 100 Temel eser olarak sabitledim.)) yazıyorsun oda sizin için o bilgileri alıp E-okula giriyor.)

Re: E-okul için faydalı birkaç programcık Tüm notları birden gir

Hocam dosyayı yeniden yükler misiniz. Link çalışmıyor.Tesekkürler

Geri