E-Okul Rapor Kaydetme ( Export Report )

Kodla Büyü

Harun BARIŞ

Site Gezgini
Arkadaşlar e-okuldaki raporları kaydetme işlemi için resimli anlatım hazırladım. Umarım faydalı olur. Sınıf listesi, not çizelgesi , karne vb. kaydederek daha sonra kullanbilirsiniz. Düzenlemeler yapabilirsiniz.

1. Adım: önce almak istediğiniz raporu açın ve yazdır simgesinin yanındaki Export report simgesine tıklayın.
export.png

2.Adım: daha sonra kaydetmek istediğiniz dosya formatını ve yolu belirleyin. Dosyaya bir ad verip kayıt işlemini tamamlayın.

expo.png

Hocam direkt yazdır deyip Microsoft Office Document Image Writer ile kaydetmek daha sağlam bence

arkdaşlar en kullanışlı format nedir? birde crystal report olarak kaydettiğimde yazdırmada problem oluyor?Siz nasıl yapıyorsunuz?

En kullanışlısı sanal bir yazıcı ile örneğin cs3 yüklediyseniz sanal adobe pdf yazıcısı ile pdf formatına çevirerek kaydetmek. e-okul çıktı çıkalı 4 yıldır bu yolu kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım.

ben bugün pdf formatında takdir ve teşekkürleri kaydettim ancak maalesef kağıda düzgün basmadı :(...Yazıcı ayarları ile ilgili bir problem değildi..nedendir anlamadım?(Takdir ve teşekkür belgeleri malumm küçük...)

pdf wor rtf de olabilir sonradan word belgesi olarak kaydedebilirsiniz ama uzun iş :mrgreen:

uberk' Alıntı:
ben bugün pdf formatında takdir ve teşekkürleri kaydettim ancak maalesef kağıda düzgün basmadı :(...Yazıcı ayarları ile ilgili bir problem değildi..nedendir anlamadım?(Takdir ve teşekkür belgeleri malumm küçük...)
Hocam A5 formatını seçince sorunsuz çıkartıyorsunuz

pdf ile de sorunlar çıkabiliyor. Bazen tabloyu yazdırıyor ama içi boş oluyor. Bunu düzeltmek için yazdırma penceresinden gelişmiş deyip resim olarak yazdırı seçmek gerekiyor.

Bence en sağlamı daha önce de söylediğim gibi Microsoft Office Document Image Writer. Sanal PDF yazıcılarından daha iyi.

Dönem sonunda e-okula girişlerde sorun olduğunda evime gittim, internetten kolaylıkla e-okula girdim sonra primopdf yazılımı ile ( http://www.primopdf.com/index.aspx ) ile takdir, teşekkür ve onur belgelerini pdf ye kaydettim ve okuldan yazıcıdan sorunsuzca çıkardım. Export Report'u da sonra deneyeceğim. PrimoPDF yi kesinlikle öneririm...

bizde pdf olarak kaydettiğimizde yazdırdığımız zaman boş sayfa yazdırıyor. birde maaş sisteminde çince karakterlere benzer şekilde yazıyor. bunun nedenini bulamadık. yukarıdaki programlar işe yarar mı acaba?

bu günlerde bu anlatılan aktif değil... yoksa bizdeki pclerde mi bi sorun var? ya da sorun ben miyim :(

Export report - PDF olarak kaydettim ve 1600 öğrencinin karnesini,takdir,teşekkür,takdir,sınıf geçme,diploma hepsini çıkarttım. yazdır - pdf printer yada Microsoft Office Document Image Writer seçtiğinizde olması gereknde küçük oluyor. başka programa gerek yok bence..

MorCadi'ya çok teşekkür ederim... Bugün sabahtan beridir uğraşıyorum yok o yana çevir bu yana çevir, farklı pdf programları denememde cabası... e-okula girmek zaten ne mümkün... Aklıma sonradan geldi internete bakayım dedim hemen bu sayfaya bağlandım ve morCadi 'nin A5 yanıtını denedim ve bu yazıyı yazmadan bitirdim bile... Teşekkür yazmak için üye bile oldum.. Tekra çok ama çok teşekkür ederim..

MorCadi' Alıntı:
uberk' Alıntı:
<BR sab="1148">Hocam A5 formatını seçince sorunsuz çıkartıyorsunuz

Arkadaşlar Anaokulu Gelişim Raporlarını pdf ye aktarıyoruz üstteki bebekler normal boyutta, yazıları ufacık görünüyor ama sunucuda öyle görünmüyor nedendir bu? Nasıl düzeltilebilir?

arkadaşlar buradaki file name kısmı bizim idarecinin pc sinde aktif değil başına böyle bir şey gelen var mı araştırdım ama saqdece bu sorunu bizim idareci yaşıyor sanırım:( klavye normal çalışıyor ama file name kısmında azla yazmıyor nedir yapmam gereken acaba bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum ????? çokk teşekkürler :oops:

Ekli dosyalar

• expo.png
    expo.png
    23.1 KB · Görüntüleme: 734
Geri