E-Okula Öğretmen Ekleme

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Okulumuza yeni öğretmen geldi ilsi ve e-okul şifresi nasıl vermem lazım arkadaşlar.

Sizin ilsideki personel listesinde görünmediği sürece e-okula ekleyemessiniz. Bunun içinde Önce Milli eğitimden (Özlük bölümünden) öğretmenin eklenmesi lazım.
Sonrası; Okul adına (kullanıcı adı:eek:kul kodu) giriş yapıp, Yönetici modülüne giriş yapacaksınız, oradan Kullanıcı İşlemleri--> Alt Kullanıcılardan yeni diyeceksiniz. TC Kısıtlaması vermeyi unutmayın.(yoksa idareci gibi olur, girmediği derslere not verebilir ve davranış notu veremez)

Birde; girdiği sınıfları Kurum işlemlerinden Ders İşlemleri-->Ders öğretmenlerinden eklemeyi unutmayın. Yoksa hiç bir işlem yapamaz.

Hocam teşekkürler. Mebbisten özlük bölümüne girdim ama nereden ekleneceğini bulamadım. E okul kısmını yapabiliyorum alt kullanıcı oluşturuyorum, sınıfa öğretmen atayabiliyorum ama dediğim gibi sadece mebbisten ekleme yapamıyorum yardımcı olurmusunuz?

Hocam, mebbis işi tamamen Millî Eğitim Müdürlüğünün işi. Normalde personelin başlama yazısı ellerine ulaştığınıda işi halletmeleri gerekiyor, bazen gecikebiliyor. Siz en iyisi MEM'i arayın. (özlük?) Daha doğrusu idareciniz kimse o arasın.

Okulun personel-ekleme çıkarma yetkisi yok !!!

MEM işi halledince tarif ettiğim şekilde yaparsınız. Onlar halledince yeni öğretmeniniz, hem e-okulda hemde mebbis-özlük modülünde gözükür..

HOCAM BENİMDE BİR SORUM VAR MEBSİSDE ÖĞRETMEN RESİMLERİNİ NASIL EKLİYORUZ. MÜDÜR YARDIMCIMIZ RESMİNİ BEĞENMİYOMUŞ DEĞİŞTİRMEK İSTİYO BENDE HİÇ UĞRAŞMADIM RESİM EKLEMEYİ BİLEN VARSA YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ ÇOK ACİL TEŞEKKÜRLER

Resim işlemleri;
https://mebbis.meb.gov.tr/login1.aspx

adrsinden okul kurum kodu ve şifresi ile giriş yap.sol sutunda resim işlemleri modülü var. ordan listeleme yaptır. daha sonra solda mavi klasör şeklinde simgeler çıkar ordan değişitrmek istediiğin kişininkine tıkla. gözat tan resmi bul kaydet tamm.
kolay gelsin

Hocam kurum kodu ve şifresiyle giriş yap. Yönetici modülüne gir. Kullanıcı işlemlerine gir. Orda iki tane menü açılacak üstekiydi sanırım tanımlama bilgileri diye orda ilk açılışta okulun bilgileri çıkar yukarıda ki simgelerden yeniye tıkla boş bir form açılsın ordan yeni gelen öğretmen arkadaşın tc isim soyisim bilgilerini gir (yalnız tc kısıtlaması kısmına öğretmenin tc sini girmeyi unutma ve öğretmeni öğertmenler grubuna dahil et idareciler grubuna değil ikisinin yetkileri farklı) ben herzaman böyle yapıyorum özlüğe geerk yok bence

eshay' Alıntı:
Hocam kurum kodu ve şifresiyle giriş yap. Yönetici modülüne gir. Kullanıcı işlemlerine gir. Orda iki tane menü açılacak üstekiydi sanırım tanımlama bilgileri diye orda ilk açılışta okulun bilgileri çıkar yukarıda ki simgelerden yeniye tıkla boş bir form açılsın ordan yeni gelen öğretmen arkadaşın tc isim soyisim bilgilerini gir (yalnız tc kısıtlaması kısmına öğretmenin tc sini girmeyi unutma ve öğretmeni öğertmenler grubuna dahil et idareciler grubuna değil ikisinin yetkileri farklı) ben herzaman böyle yapıyorum özlüğe geerk yok bence

hocam bende öyle yapıyordum örneğin anasınıfı öğretmenimiz daha şifre almamış o yolla verdim ama yeni gelen öğretmenimizin tc sini yazınca bilgileri gelmiyor sanırım ilçe mem özlük bölümüne giriş yapmalı

hakanotuken' Alıntı:
erolbey' Alıntı:
hocam öğretmen sözleşmelimi, kadrolumu, ücretlimi???

eş durumuyla geldi, kadrolu hocam

hocam mebbisteki özlük modülünde görüküyormu öğretmenimiz? görükmüyorsa il memin eklemesini beklemeniz lazım.
görüküyorsa e- okulda görükmesi lazım.
daha önceden görevlendirmesi
varsa görevlendirme bitim tarihini mebbise işlemeleri lazım. eğer böyle birşeyi varsa ilçe meme gitsin söylesin düzeltirler. sonra e-okuldan yönetici modülünden şifre verebilirler.

hasan' Alıntı:
Sizin ilsideki personel listesinde görünmediği sürece e-okula ekleyemessiniz. Bunun içinde Önce Milli eğitimden (Özlük bölümünden) öğretmenin eklenmesi lazım.
Sonrası; Okul adına (kullanıcı adı:eek:kul kodu) giriş yapıp, Yönetici modülüne giriş yapacaksınız, oradan Kullanıcı İşlemleri--> Alt Kullanıcılardan yeni diyeceksiniz. TC Kısıtlaması vermeyi unutmayın.(yoksa idareci gibi olur, girmediği derslere not verebilir ve davranış notu veremez)

Birde; girdiği sınıfları Kurum işlemlerinden Ders İşlemleri-->Ders öğretmenlerinden eklemeyi unutmayın. Yoksa hiç bir işlem yapamaz.

teşekkürler dostum :)

Geri