E-okulda ders dağıtım programı

Kodla Büyü
arka arkaya olan dersleri nasıl bölebiliriz, bi türlü olmuyor mesela 2 saat olan türkçe dersini 1+1 dağıtmak isityorum , bilen var mı

bende de sıksıntılar çıkıyor bir türlü yapamaıyor ders programını

Dersleri bölmeyi bilen yok mu arkadaşlar? Bu hafta yarım yamalak programla öğretmenleri derse soktuk ama bir an önce buna çözüm bulmam gerek. Bilenler lütfen iki satır bişey yazsın.

Ayrıca; "Zaman" sekmesi altındaki, "aktiviteler(dersler)" butonuna tıklayarak, açılan menüden "bir ders için min. boşluk" bölümü altından örneğin bir öğretmenin bir sınıfa 3 dersinin peşpeşe gelmesini engelleyebiliyorum. Örnek verecek olursak: 5 saatlik Türkçe dersini bir sınıf için 2+2+1 şeklinde parçalayabiliyorum. Ama 2 saatlik dersi 1+1 şeklinde parçalayamıyorum. Yardımcı olana şimdiden çok çok teşekkür ederim.

sehacat' Alıntı:
türkçe dersini parçaladığınız yerden seçtiğiniz dersi 1+1 yapabilirsiniz.

hocam orda öyle bir seçenek yok. valla yardımcı olabilirseniz minnettar olurum. kafayı yememe az kaldı...

Milli Eğitim Bakanlığı sağolsun, e-okul denilen icatı çıkartarak okullara heryıl binlerce lirayı bilsa vs harcamaktan kurtardı. Türkiye geneline bakarsak milyonlarca lira yapar.
Şimdi daha iyi ve kullanımı daha kolay bir haftalık ders programı çıkarsalarda bizi heryıl yüzlerce lira harcamaktan kurtarsa...

Belki diyeceksiniz ki Hasan hocam bu program var.. İdarecilerimiz kullanamadıktan sonra yada zorunlu tutmadıkca kolay kolay bu işe yanaşmaz.. Okulda BT öğretmeni veya bilgisayardan çat-pat anlayan öğretmenler var ama idareciler yıllardan beri alıştıkları sistemden vazgeçmek istemiyorlar. Şimdi sorarım size kaç okulda kullanıldı?... sadece kullanalar yazmasın, kullanmayanlarda yazsın !!!
Arkadaşlar, bir anket hazırladım.. Doldurursanız sevinirim.. Belki faydası olur..

idari-programlar-ders-dagitim-okul-zili-vs-f107/e-okuldaki-fet-ders-dagitim-programi-kullanim-orani-t70765.html

buzdagi83' Alıntı:
Dersleri bölmeyi bilen yok mu arkadaşlar? Bu hafta yarım yamalak programla öğretmenleri derse soktuk ama bir an önce buna çözüm bulmam gerek. Bilenler lütfen iki satır bişey yazsın.

Ayrıca; "Zaman" sekmesi altındaki, "aktiviteler(dersler)" butonuna tıklayarak, açılan menüden "bir ders için min. boşluk" bölümü altından örneğin bir öğretmenin bir sınıfa 3 dersinin peşpeşe gelmesini engelleyebiliyorum. Örnek verecek olursak: 5 saatlik Türkçe dersini bir sınıf için 2+2+1 şeklinde parçalayabiliyorum. Ama 2 saatlik dersi 1+1 şeklinde parçalayamıyorum. Yardımcı olana şimdiden çok çok teşekkür ederim.

arkadaşlar peki bir öğretmen birden çok derse giriyoesa nasıl yapacağız bilen var mı??
Örnek: A Öğretmeni 7/A sınıfına hem teknoloji tasarıma hem İngilizceye giriyor . Bu derslerin peş peşe gelmesini nasıl engelleyebiliriz.
Teşekkür ederim...

hakanotuken' Alıntı:
https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/OKL/IOK09004.aspx bölümünden ders seçimi yapmak istiyorum olmuyor

Şubesine ait ders bulunamadı.

hatası veriyor.

Geçen senelerde bu programı kullanıyordum bu sene olmuyor acaba sorun mu var?

hocam dersler tanımlı değil bizde de aynı hata çıkıyor.

dibler' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/OKL/IOK09004.aspx bölümünden ders seçimi yapmak istiyorum olmuyor

Şubesine ait ders bulunamadı.

hatası veriyor.

Geçen senelerde bu programı kullanıyordum bu sene olmuyor acaba sorun mu var?

hocam dersler tanımlı değil bizde de aynı hata çıkıyor.

aynı hata bizde de var hocam. genel bir problem var sanırım. bekliyoruz..

şimdilik başka ders dağıtım programlarını kullanmaktan başka çare yok :?

Ders Dagitim programi Ücreti : 150 TL (Yillik) + Yil içerisinde çikan tüm güncellemeler DİYE SİTESİNDE yazıyor. Yanı progmatic gibi paralı

Geri