e okuldan tc li öğrenci raporu nasıl alınır?

Kodla Büyü

blackpeace123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mbs.meb.gov.tr adresine girimesi için öğrencilere ait tc , +kimlik bilgilerinin olduğu toplu rapor almam lazım bu şekilde rapor alabiliyor muyum? acilll

hocam öncelikle e-okula kurum şifresiyle gireceksin.ardından öğrenci işlemlerine tıkladığında ÖĞRENCİ BİLGİLERİ EKRANINDA listesini almak istediğin sınıfı seçip
ara demen yeterli...sonra gelen listeyi de excele yapıstır gitsin.

bu da benim excel de yaptığım sablon...buradan kopyala yapıstır ile mbs ye giriş yaptım..gayet de hızlı oldu.

Ekli dosyalar

• ULUSAL MESLEKİ BİLGİ SİSTEMİ.rar
    4.1 KB · Görüntüleme: 3,953
elrond hocam haklı. Yazıcı simgesiyle tc nolu rapor alamıyorsunuz artık. Eskiden sınıf listesinde tc no lar gözüküyordu fakat daha sonra kaldırdılar. Tek yapmanız gereken sınıf listesini kopyalayıp yapıştırmak.

direkt olarak tc kimlik li liste alamassın rapor derken ne demek istediniz. Ama şöyle bir yol kullanabilirsiniz kurum işlemleri bölümünde resim ekle seçeneğinden istediğiniz sınıfın tc kimlikli listesinin alabilirsiniz

elrond' Alıntı:
hocam öncelikle e-okula kurum şifresiyle gireceksin.ardından öğrenci işlemlerine tıkladığında ÖĞRENCİ BİLGİLERİ EKRANINDA listesini almak istediğin sınıfı seçip
ara demen yeterli...sonra gelen listeyi de excele yapıstır gitsin.

:++: :++: :++:

kurum şifresini bilmiyorsa resim ekle kısmından da tc listelere ulaşılabiliyor denedim oldu

Geri