EBA İçin Webcam ve Mikrofon Öneriniz...

Kodla Büyü

Süvarim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okuldaki sınıflardan 3 tanesi uzaktan eğitim için hazır hale getirilmek isteniyor. Öndeki sıraya webcam konumlandırılacak ve öğretmen akıllı tahtada ders anlatacak. 3-4 metre mesafe için görüntü kalitesinin güzel olacağı profesyonel olmayan uygun bütçeli webcam tavsiyeniz var mıdır? Laptop kullanın demeyin. 3 sınıfa laptop koyamayız. Mikrofon ve webcam tavsiyeniz nedir efendim?

Bizim okul bunu tercih etti hocam. Ses ve görüntü açısından tatmin edici, kablo boyu çok uzun değil. 170 liralardan buralara çıktı fiyatı 1 hafta içinde.

Bizim okul bunu tercih etti hocam. Ses ve görüntü açısından tatmin edici, kablo boyu çok uzun değil. 170 liralardan buralara çıktı fiyatı 1 hafta içinde.

Webcam önde olacak dolayısıyla mevcut kablosu yetmeyecek. Uzatma kablo kullanmanız gerekecek çoğu web cam uzatma ile çalışmıyor bunu denediniz mi hocam ? Denediyseniz sonuç nedir? Birde uzaktan tahtada yazılıp çizilenler ne kadar net gözüküyor ?

Hocam açıkçası bundaki amacı okul idaresi sınıf ortamı görünsün, çocuk o havaya girsin diyerek açıkladı. Dersin sözlü anlatım kısımlarında hoca ve sınıf arkaplanı kullanılmış oldu yani. Tahta kullanımı gerektiğinde ise etkileşimli tahta üzerinden ekran paylaşımı ile devam edildi, kameraya gerek kalmadı yani.

25 agustosta 145₺ aldim deneme icin, 480p olduğu icin pek verim alamadik acikcasi. Mikrofon tahta yakınında olmalı ki ders anlatırken ses anlasilsin. 3-4 metre uzakta olan mikrofondan da verim alamadim.

Hocam akıllı telefona webcam uygulaması indirip, akıllı tahtaya da aynısını yükleyince ve telefon ile tahta ikisi de aynı ağda olunca kamera ve mikrofon sorunumuz kalmıyor hem kameramız hem mikrofonumuz olmuş oluyor aynı anda, hem de kablosuz. Canlı derste denemedim henüz, Pazartesi deneyeceğim inşallah. Fikir olarak paylaştım Hocam

Ben droidcam uygulaması ile arkadaşların telefonlarını kamera ve mikrofon olarak kullanmalarını sağladım ve sonuçtan da memnun kaldılar. o kadar maliyetli işlere girmedik. Sadece telefonu tutmak için 9 tlye basit bir 3 ayaklı tripod aldık ve onuda masaya koyduk. Arkadaşlar da memnun kaldılar. İsteyen akıllı tahtadan isteyen evden anlatıyor dersini.

Ben droidcam uygulaması ile arkadaşların telefonlarını kamera ve mikrofon olarak kullanmalarını sağladım ve sonuçtan da memnun kaldılar. o kadar maliyetli işlere girmedik. Sadece telefonu tutmak için 9 tlye basit bir 3 ayaklı tripod aldık ve onuda masaya koyduk. Arkadaşlar da memnun kaldılar. İsteyen akıllı tahtadan isteyen evden anlatıyor dersini.

Hiçbir uygulama yüklemeden telefon, kamera ve mikrofon desteği sunmuyor mu ki hocam ? Akıllı tahtadan giriş yapamayanlar direkt telefonlarından bağlandılar bizde.

hocam droidcam da ses sorunu yaşıyorum. sizde bu şekilde bir sorun oldu mu?

Hiçbir uygulama yüklemeden telefon, kamera ve mikrofon desteği sunmuyor mu ki hocam ? Akıllı tahtadan giriş yapamayanlar direkt telefonlarından bağlandılar bizde.
Hocam tabi ki sunar telefon desteği. Fakat istediğimizde akıllı tahtadaki materyal vs. uygulamaları öğrenciye ekran paylaşımı yapmak, istediğimizde de telefonun kamera ve mikrofonu aracılığıyla normal beyaz tahtayı kullanmak veya akıllı tahtayı kullanmak için. Biz bu yüzden telefonu kamera olarak bağlamayı tercih ettik.

hocam 255 lira baya pahalı değil mi o_O Bunların kablosuz olanları var. Az daha verin onlardan alın bari. Kamera yı da bir telefon vasıtası ile kullabilirsiniz. microfon yakada olmaz ise tahminim iyi bir ses vermeyecektir.

Son düzenleme:
Hocam güncel webcam piyasasından haberiniz yok sanırım :)
download.png

Aynen hocam şimdi baktım. Adamlar bir günde 160 lira zam koymuş :)

hani bir işe yaramıyorduk bakın ne güzel çözümler üretiyoruz milleti milyarlarca zarardan masraftan kurtarıyoruz hemde ithal ürünlerin satılmasının önüne geçerek milli ekonomiye de çok güzel katkı sağlıyoruz, bizden faydalı bir branş var mı?

10 gün beklerseniz (15 de olabilir) n11 yurtdışından kamera satıyor. ben 111 tl iken 2-3 tane aldıydım. şuan o da 151 ama yine güzel fiyatına göre.

Etkileşimli tahtadan dersi baslatin ayni anda telefondan eba uygulamasına girip canli dersi başlatin. Ayni isimle iki tane kullanici olacak sizin adiniza tahtanin sesini kapatin telefondaki kullaniciya öğretmen yetkisi verin. Tahta da ders isleyin ses ve görüntü telefondan gitsin.

Etkileşimli tahtadan dersi baslatin ayni anda telefondan eba uygulamasına girip canli dersi başlatin. Ayni isimle iki tane kullanici olacak sizin adiniza tahtanin sesini kapatin telefondaki kullaniciya öğretmen yetkisi verin. Tahta da ders isleyin ses ve görüntü telefondan gitsin.
Paylaştığınız için çok teşekkürler hocam kara kara düşünüyordum ne yapsak diye yarın deneyeceğim hemen

Geri