Eba destek noktası ve özlük haklarımız

Kodla Büyü
İyi günler arkadaşlar malum muğlak eba destek noktası yazısı nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyoruz. Özlük haklarımız müdürün insafına bırakılıyor. Kimi hiç EDN ye uğramazken kimi 6 gün tam mesai durmak zorunda bırakılıyor. Ortada bir adaletsizlik var. Forumda sendikacı arkadaşlar vardır. Bu işin standartları olması lazım. Malum formatörlük zamanındaki karmaşaya geri dönüldü. Halbuki yazıda en az 2 personel 20 şer saat görevlendirilir gibi ifadelerle bu sorun aşılabilir. Hep beraber haklarımız için mücadele edemez miyiz?

hocam emin olun daha kötü yaparlar. sendikacılar boş idarecilikleri doldurmakla meşguller bu aralar.

Malesef her yerde aynı sorun söz konusu, bazı okullar ıssssrar ve inatla haftanın 6 günü 9dan 18e kdr bilişim öğretmeninin durması gerektiğini iddia ediyor. Aklım almıyor gerçekten. Bunun bi yazısı bişisi olmalı. Nereye yazılması gerekiyorsa yazalım.

Bilişim öğretmeni kadar üvey evlat muamelesi gören başka bir öğretmenlik yok yemin ediyorum. Lafa gelince ne iş yaparsınız derler,böyle işlere gelincede adamı süründürürler

Malesef her yerde aynı sorun söz konusu, bazı okullar ıssssrar ve inatla haftanın 6 günü 9dan 18e kdr bilişim öğretmeninin durması gerektiğini iddia ediyor. Aklım almıyor gerçekten. Bunun bi yazısı bişisi olmalı. Nereye yazılması gerekiyorsa yazalım.
Okuduğum yazıda bilişim öğretmeni ya da brt yazmıyor görevlendirilecek personel yazıyor. Okul idaresi kendi yorumunu yapıyor bu konuda bizden başkasının yapamayacağını düşünüyor herhalde. Ama doğru olan okuldaki bütün öğretmen arkadaşların nöbetleşe görevlendirilmesi. Sonuçta okulda başka işlerimiz de olacak. Akşama kadar Eba Destek Noktasında durduğumuzda görevlendirme esaslarındaki görevleri kim yapacak?

Bilişim öğretmeni kadar üvey evlat muamelesi gören başka bir öğretmenlik yok yemin ediyorum. Lafa gelince ne iş yaparsınız derler,böyle işlere gelincede adamı süründürürler
işin ucunda ehliyet sınavları gibi bir ücret olsa bilişim öğretmenlerine yedirirlermi sanıyorsunuz. ne yapar ne eder sizin göreviniz sadece orada bir problem olursa müdahele etmektir deyip doğru olanı o zaman dile getirirler.

bütün öğretmenler sırayla nöbet tutucak zaten okulda 30 kişi varsa ayda bir nöbet gelir, btr nin çalışma şartları belli, sadece kendi üstünüze almayın işi, yazıda da belirtmiş zaten "en az bir öğretmen" sadece btr demiyor her öğretmen bilgisayarı açıp öğrenciyi canlı derse katabilecek donanıma sahip.

Yillardir bir yazi bekliyoruz, tamam iste bu diyecegimiz.
Alıntı yapmadığınız için farketmedim. Yazdığınız yorumdan da bişey anlamak zor. Ama yorumumu açıklama gereği duydum. Yıllardır eba destek noktası yazısı mı bekliyorsunuz? Hangi yazıyı bekliyordunuz. BTR'nin görevlerini belli eden bir yazı daha önceden vardı. Daha sonradan ortaya çıkan 2 sayfalık eba destek noktası müdürler için fırsat doğurdu. Her tarafa çekebiliyorlar yazıyı. Ek bir yazı ile çalışma esaslarını ayrıntılı bir şekilde yazabilirler. Şahsım adına YEĞİTEK'E ulaşamam. Buraya yorum yazmak dışında da elimden bişey gelmez. Haa bnm ilimde haftada toplam 30 saat btr görevi var. Ama diğer illerde BTR'nin ilk döneminden nasıl sıkıntılar yaşanacağını tahmin ediyorum. Hadi kalın sağlıcakla.

Geri