Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Eba Destek Noktası çalışma saatleri

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında cerenimo tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. cerenimo

cerenimo Site Gezgini

Genel bir durum güncellemesi yapmak istedim, il koordinatörlüğünü arayıp durumu bildirdim. İdarecimin 'idareci' olsa aklı selim kararlar vereceğini, haftasonu hiçbir koşulda okulda olmayacağımı, gerekirse istifa edeceğimi bilgisayarlarla da kendisinin ilgileneceğini söylememi istedi. Bakanlığın açık bir yazısı olmadığı için idareci insiyatifinde olduğunu da belirtti. Ben de kendisine çalışma saatlerimin hafta içi olduğunu söyledim. Bana cevabı ama istesem akşama kadar seni burda tutarım. Esnek çalışma koşullarından ve ısrarla idareci olmadığımdan bahsettim ama anladığından emin değilim. Öğrenci olmadan okulda ne yapacağımı sorduğumda ise (sınıftaki tüm bilgisayarlarım çalışır durumda) aldığım cevap kitap falan okursun oldu. Yaptığı işin mantıksız olduğunu defalarca söyledim, söylediklerimin de arkasındayım. Okula benden başka gelen öğretmen yok. İlk defa böyle bir müdürle karşılaşıyorum, doğuda da batıda da çalıştım. Konuşurken telefonuyla ilgilenen, doğru düzgün cevap bile vermeyen saygısız, aynı zamanda ortaokulla hiç alakası olmayan (anaokulu) branşları müdür yaparlarsa sadece benim değil, hepimizin başı çok ağrır. Allah hepimizi aklı selim, mantıklı insanlarla karşılaştırsın

2. Diyavol

Diyavol Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam , EBA Destek Noktası kılavuzunda belirtilen şartlara bakarak müdür zor durumda bırakabilirsiniz isterseniz. Çünkü müdür iş veren durumundadır. Sınıfınızın her canlı dersten sonra hizmetli tarafından temizlenmesi gerekir. ayrıca iş kıyafeti, maske ve dezenfektan temin etmesi gerekiyor. Öte yandan cumartesi günleri dahil idarecinin saat 8- 18 arasında okulda olması gerekiyor. bu şartlara uymazsa sizde uymazsınız ya da bu durumu tutanak tutar CİMER' e yazarsınız.

xl_6006 bunu beğendi.
  3. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

cerenimo hocam il kordinatörünüz ilgili şube müdürüne durumu anlatsın sizin bayan olduğunuzuda söylesin müdürünüzün tavrını da açık açık anlatsın sonra ilgili şube müdüründen rica etsin müdürü arayıp durumu anlatsın,yada direk sendika başkanınıza durumu anlatın. ama o okulda da sakın 1 yıldan fazla durmayın müdür gidici değilse kesinlikle sizinle maddi manevi uğraşır ahlaksız birisiyse.

4. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ne yani erkekler ölsün mü? Ayrımcılığın pozitifi negatifi olmaz. Bayan olsaydım daha şiddetli tepki gösterirdim. Bayan/erkek öğretmenlikte eşittir. Aslında her şeyde eşittir. Bayanların pozitif ayrımcılığa ihtiyaçları yok.

Rcberk, vgm ve yusufcuk51 bunu beğendi.
  5. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam sendikalı iseniz, mutlaka sendikanızla görüşün. Aksi halde canınız sıkılır, size angarya iş çıkarır, filyasyon ekiplerine falan yazar. Kesin çözüm sendikadır.

6. Mutef_bk

Mutef_bk Seçkin Üye Seçkin Üye

Bizim meslek lisesinde de eba noktasi icin sadece bilisim ogretmenlerini gorevli yazmislar. Bolum sefi eba noktasi gorevi icin yakinda ek ders verilebilir diyor, kendince seviniyor, bu gorevi kaptirmayalim diyor ama bence mudur bizim sefi bu sekilde kandirmis.. :)

bbneet02 ve vgm bunu beğendi.
  7. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Btr olursan ücret var hocam. O da 1 kişi için. Diğer türlü herhangibir ücret yok.

vgm bunu beğendi.
  8. emrahsahan

emrahsahan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hafta içi 15.30 a kadar BTR yiz. Onu anladık. Hafta içi 15.30-1800 arası ve cumartesi 18.00 e kadar olan çalışmanın ücreti ne olacak? BTE derneği ve sendikalar bu konuya el atmalı.

9. mse

mse Süper Üye Süper Üye

Böyle zamanda 60 yaş altı niye btr ister ki.. Bak bizim btr 60 yaş üstü gelmiyo bile okula

eyolcu ve bilgisayarmax bunu beğendi.
  10. bil_for

bil_for Aktif Üye

:)

11. kemal_ari

kemal_ari Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de meslek lisesindeyim. Bizde 7 bölüm var. 7 si de hafta içi her gün açık tutuluyor. Her bölümün kendi öğretmenleri nöbetleşe 1 gün 9-17 saatleri arasında açık tutuyor. Biz bilişim öğretmenleri olarak Eba destek noktasından sorumluyuz. Zaten bölümde biri olması gerektiğinden bu sorun değil. Ancak sizde bölümlerin açık tutulması gibi bir durum yok sanırım. Merak ettiğim bizim okuldakilerden başka meslek lisesi alan öğretmeni olup da bölümü açık tutan öğretmen yok mu?

12. mfacil

mfacil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam aynı durum bızdede var zaten şemsiye muhabbeti okulda ne olasa bızım alana gelıyor sadece(beni) şefi yazda dahi diğerlerinide okula cagıracak adı bellı olsun ben 2 dizüstü ayarladım mudur yardımcısına verdım bunu ogretmenler kullansın dedım ogrencıler ıcınde alanı ayarladım şuan ögrenci gelmıyor ama marttan beri bir sebep bulup okula çağırıyorlar İdaremin tavrı duzgun olduğu ıcın emir nitelikli konusmaları olmadıgı ıcın sorunumuz yok ama emir olunca yapmıyorum

13. küncü

küncü Site Gezgini

Okul müdürünüz de aynı mesai saatlerine uyacak mı acaba? Eba destek noktası için yegitekin verdiği saatlere dönüşümlü olarak uyulabilir ve belirtilmiş zaten. Ayrıca eba destek noktası için gelecek öğrenci ve saatleri belli ise tutanak tutun. Duvarlara mı rehberlik yapacaksınız onu mu istiyor müdür?

14. Mutef_bk

Mutef_bk Seçkin Üye Seçkin Üye

bolumlerin acik olmasiyla ilgili bir durum yok bizim okulda hocam.. Ama meslek ogretmenlerine is yukleme var. Gecen hafta kitap dagitim gorevi meslek ogretmenlerindeydi. Bu haftada bolum ogretmenleri 9uncu siniflara veli toplantisi yapacak.. bir sekilde okula cagriliyoruz. Kultur ogretmenleri cagrilmiyor yani..

eba noktasinda bulundugum gunde tum gun 3 ogrenci geldi, toplasan 2 saat bilgisayar kullanmislardir..

15. bilisim_06

bilisim_06 Aktif Üye

bu haftada idare edin hocamda ayın 21'inden sonra normalde tüm öğretmenler okulda olmak zorunda. Öğretmenlerin okulda olmamaları geçen dönem olduğu gibi ancak İdari izinli sayılmalarıyla mümkün. Eğer okullar açılmazsa öğretmenler yine büyük ihtimal idari izinli sayılacak ve okula gitmek için kimse zorlayamayacak sizi ve evdende geçen dönem nasıl aldıysanız ek dersinizi yine alacaksınız. Okul idaresi idari izinli olmayacağından ancak kendisi durur eba destek noktasında.

16. togius

togius Süper Üye Süper Üye

18. yılım BT ogretmenlerinin yüzü bir gülmedi be. Bu gidişle emekliliğe kadar da müreffeh günlerden ırak olucaz gibime geliyor. Her zaman ucu açık yazilar. Bölgeye göre okula göre farklı uygulamalar.

kazuo ve ozgekartal bunu beğendi.
  17. vgm

vgm Aktif Üye

Meslek lisesinde btr yok. Bilişim öğretmenini Eba destek noktası için görevlendirdiler. Bunun için bir ücret ödenecek mi acaba?

18. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Okulun hangi ilde olduğu, okulun adı gibi bilgiler paylaşılmamış önceki mesajlarda sanırım.

19. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Cumartesi günleri Eba Canlı Dersler genelde öğleden sona başlıyor.

20. cerenimo

cerenimo Site Gezgini

Okul bilgisi paylaşmadım hocam. Eba destek sınıfını kullanan öğrenciler belli köy okulu olduğumuz için. ilkokul kademesinden 2 öğrenci geliyor, cumartesi günleri sabahtan yapılıyor onların dersi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal