Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Eba Destek Noktası çalışma saatleri

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında cerenimo tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. cerenimo

  cerenimo Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Eylül 2014
  Mesajlar:
  91
  Beğeni:
  5
  Genel bir durum güncellemesi yapmak istedim, il koordinatörlüğünü arayıp durumu bildirdim. İdarecimin 'idareci' olsa aklı selim kararlar vereceğini, haftasonu hiçbir koşulda okulda olmayacağımı, gerekirse istifa edeceğimi bilgisayarlarla da kendisinin ilgileneceğini söylememi istedi. Bakanlığın açık bir yazısı olmadığı için idareci insiyatifinde olduğunu da belirtti. Ben de kendisine çalışma saatlerimin hafta içi olduğunu söyledim. Bana cevabı ama istesem akşama kadar seni burda tutarım. Esnek çalışma koşullarından ve ısrarla idareci olmadığımdan bahsettim ama anladığından emin değilim. Öğrenci olmadan okulda ne yapacağımı sorduğumda ise (sınıftaki tüm bilgisayarlarım çalışır durumda) aldığım cevap kitap falan okursun oldu. Yaptığı işin mantıksız olduğunu defalarca söyledim, söylediklerimin de arkasındayım. Okula benden başka gelen öğretmen yok. İlk defa böyle bir müdürle karşılaşıyorum, doğuda da batıda da çalıştım. Konuşurken telefonuyla ilgilenen, doğru düzgün cevap bile vermeyen saygısız, aynı zamanda ortaokulla hiç alakası olmayan (anaokulu) branşları müdür yaparlarsa sadece benim değil, hepimizin başı çok ağrır. Allah hepimizi aklı selim, mantıklı insanlarla karşılaştırsın
   
 2. Diyavol

  Diyavol Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Ocak 2011
  Mesajlar:
  511
  Beğeni:
  23
  Hocam , EBA Destek Noktası kılavuzunda belirtilen şartlara bakarak müdür zor durumda bırakabilirsiniz isterseniz. Çünkü müdür iş veren durumundadır. Sınıfınızın her canlı dersten sonra hizmetli tarafından temizlenmesi gerekir. ayrıca iş kıyafeti, maske ve dezenfektan temin etmesi gerekiyor. Öte yandan cumartesi günleri dahil idarecinin saat 8- 18 arasında okulda olması gerekiyor. bu şartlara uymazsa sizde uymazsınız ya da bu durumu tutanak tutar CİMER' e yazarsınız.
   
  xl_6006 bunu beğendi.
 3. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  738
  Beğeni:
  233
  cerenimo hocam il kordinatörünüz ilgili şube müdürüne durumu anlatsın sizin bayan olduğunuzuda söylesin müdürünüzün tavrını da açık açık anlatsın sonra ilgili şube müdüründen rica etsin müdürü arayıp durumu anlatsın,yada direk sendika başkanınıza durumu anlatın. ama o okulda da sakın 1 yıldan fazla durmayın müdür gidici değilse kesinlikle sizinle maddi manevi uğraşır ahlaksız birisiyse.
   
 4. yuci81

  yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  881
  Beğeni:
  133
  Ne yani erkekler ölsün mü? Ayrımcılığın pozitifi negatifi olmaz. Bayan olsaydım daha şiddetli tepki gösterirdim. Bayan/erkek öğretmenlikte eşittir. Aslında her şeyde eşittir. Bayanların pozitif ayrımcılığa ihtiyaçları yok.
   
  Rcberk, vgm ve yusufcuk51 bunu beğendi.
 5. cronos23

  cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  315
  Beğeni:
  57
  Hocam sendikalı iseniz, mutlaka sendikanızla görüşün. Aksi halde canınız sıkılır, size angarya iş çıkarır, filyasyon ekiplerine falan yazar. Kesin çözüm sendikadır.
   
 6. Mutef_bk

  Mutef_bk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Şubat 2014
  Mesajlar:
  304
  Beğeni:
  27
  Bizim meslek lisesinde de eba noktasi icin sadece bilisim ogretmenlerini gorevli yazmislar. Bolum sefi eba noktasi gorevi icin yakinda ek ders verilebilir diyor, kendince seviniyor, bu gorevi kaptirmayalim diyor ama bence mudur bizim sefi bu sekilde kandirmis.. :)
   
  bbneet02 ve vgm bunu beğendi.
 7. bilisimmeslek

  bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.218
  Beğeni:
  376
  Btr olursan ücret var hocam. O da 1 kişi için. Diğer türlü herhangibir ücret yok.
   
  vgm bunu beğendi.
 8. emrahsahan

  emrahsahan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  901
  Beğeni:
  91
  Hafta içi 15.30 a kadar BTR yiz. Onu anladık. Hafta içi 15.30-1800 arası ve cumartesi 18.00 e kadar olan çalışmanın ücreti ne olacak? BTE derneği ve sendikalar bu konuya el atmalı.
   
 9. mse

  mse Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.243
  Beğeni:
  118
  Böyle zamanda 60 yaş altı niye btr ister ki.. Bak bizim btr 60 yaş üstü gelmiyo bile okula
   
  eyolcu ve bilgisayarmax bunu beğendi.
 10. bil_for

  bil_for Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2009
  Mesajlar:
  159
  Beğeni:
  51
  :)
   
 11. kemal_ari

  kemal_ari Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2016
  Mesajlar:
  395
  Beğeni:
  37
  Ben de meslek lisesindeyim. Bizde 7 bölüm var. 7 si de hafta içi her gün açık tutuluyor. Her bölümün kendi öğretmenleri nöbetleşe 1 gün 9-17 saatleri arasında açık tutuyor. Biz bilişim öğretmenleri olarak Eba destek noktasından sorumluyuz. Zaten bölümde biri olması gerektiğinden bu sorun değil. Ancak sizde bölümlerin açık tutulması gibi bir durum yok sanırım. Merak ettiğim bizim okuldakilerden başka meslek lisesi alan öğretmeni olup da bölümü açık tutan öğretmen yok mu?
   
 12. mfacil

  mfacil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.048
  Beğeni:
  22
  hocam aynı durum bızdede var zaten şemsiye muhabbeti okulda ne olasa bızım alana gelıyor sadece(beni) şefi yazda dahi diğerlerinide okula cagıracak adı bellı olsun ben 2 dizüstü ayarladım mudur yardımcısına verdım bunu ogretmenler kullansın dedım ogrencıler ıcınde alanı ayarladım şuan ögrenci gelmıyor ama marttan beri bir sebep bulup okula çağırıyorlar İdaremin tavrı duzgun olduğu ıcın emir nitelikli konusmaları olmadıgı ıcın sorunumuz yok ama emir olunca yapmıyorum
   
 13. küncü

  küncü Site Gezgini

  Kayıt:
  24 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  61
  Beğeni:
  7
  Okul müdürünüz de aynı mesai saatlerine uyacak mı acaba? Eba destek noktası için yegitekin verdiği saatlere dönüşümlü olarak uyulabilir ve belirtilmiş zaten. Ayrıca eba destek noktası için gelecek öğrenci ve saatleri belli ise tutanak tutun. Duvarlara mı rehberlik yapacaksınız onu mu istiyor müdür?
   
 14. Mutef_bk

  Mutef_bk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Şubat 2014
  Mesajlar:
  304
  Beğeni:
  27
  bolumlerin acik olmasiyla ilgili bir durum yok bizim okulda hocam.. Ama meslek ogretmenlerine is yukleme var. Gecen hafta kitap dagitim gorevi meslek ogretmenlerindeydi. Bu haftada bolum ogretmenleri 9uncu siniflara veli toplantisi yapacak.. bir sekilde okula cagriliyoruz. Kultur ogretmenleri cagrilmiyor yani..

  eba noktasinda bulundugum gunde tum gun 3 ogrenci geldi, toplasan 2 saat bilgisayar kullanmislardir..
   
 15. bilisim_06

  bilisim_06 Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2008
  Mesajlar:
  111
  Beğeni:
  0
  bu haftada idare edin hocamda ayın 21'inden sonra normalde tüm öğretmenler okulda olmak zorunda. Öğretmenlerin okulda olmamaları geçen dönem olduğu gibi ancak İdari izinli sayılmalarıyla mümkün. Eğer okullar açılmazsa öğretmenler yine büyük ihtimal idari izinli sayılacak ve okula gitmek için kimse zorlayamayacak sizi ve evdende geçen dönem nasıl aldıysanız ek dersinizi yine alacaksınız. Okul idaresi idari izinli olmayacağından ancak kendisi durur eba destek noktasında.
   
 16. togius

  togius Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.541
  Beğeni:
  120
  18. yılım BT ogretmenlerinin yüzü bir gülmedi be. Bu gidişle emekliliğe kadar da müreffeh günlerden ırak olucaz gibime geliyor. Her zaman ucu açık yazilar. Bölgeye göre okula göre farklı uygulamalar.
   
  kazuo ve ozgekartal bunu beğendi.
 17. vgm

  vgm Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2008
  Mesajlar:
  126
  Beğeni:
  13
  Meslek lisesinde btr yok. Bilişim öğretmenini Eba destek noktası için görevlendirdiler. Bunun için bir ücret ödenecek mi acaba?
   
 18. bote67

  bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.478
  Beğeni:
  27
  Okulun hangi ilde olduğu, okulun adı gibi bilgiler paylaşılmamış önceki mesajlarda sanırım.
   
 19. bote67

  bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.478
  Beğeni:
  27
  Cumartesi günleri Eba Canlı Dersler genelde öğleden sona başlıyor.
   
 20. cerenimo

  cerenimo Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Eylül 2014
  Mesajlar:
  91
  Beğeni:
  5
  Okul bilgisi paylaşmadım hocam. Eba destek sınıfını kullanan öğrenciler belli köy okulu olduğumuz için. ilkokul kademesinden 2 öğrenci geliyor, cumartesi günleri sabahtan yapılıyor onların dersi.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal