EBS Meydanlara inecekmiş...

Kodla Büyü
VAy bee bende sandım son enflasyon artışlarından dolayı maaş zammını yetersiz olduğunu anladılar. Bunu protesto edecekler diye düşündüm.

ilk3r' Alıntı:
VAy bee bende sandım son enflasyon artışlarından dolayı maaş zammını yetersiz olduğunu anladılar. Bunu protesto edecekler diye düşündüm.
konu başlığını okuyunca ben de öyle zannetmiştim

Re: Ynt: EBS Meydanlara inecekmiş...

badsector' Alıntı:
ebs, ek ödeme için öğle arası okula gitmeme eylemi yapan sendika mıydı?

Ayrıca Ramazan günü iftara kadar açlık grevi yapan :D:D:mrgreen:

EBS,Meydanlara inecek tek sendika,
Üyeleri çalacak davul,dömbelek,darbuka,
AKTİFSEN bunu bekletir mi sabaha,
Ula daha ne duriyrum bunların arasında, şaşayrım akluma :mrgreen:

Yetkili sendika bunlarla uğraşırken Türk eğitim sen sizin arkanızı kollamaya uğraşıyor.

Genel Başkan İsmail Koncuk; “Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlerimizin iş güvencesine yönelik bir çalışma yapıldığı, öğretmenlerimizin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamı dışına çıkarılması çalışması olduğu duyumlarını alıyoruz. Çalışma içerisine, öğretmenlere iller arası rotasyon getirilmesinin dahi dahil edilmesi sözkonusu olabilir. Buradan MEB müsteşarı Yusuf Tekin’e çağrıda bulunuyor ve uyarıyorum: Yüreğiniz yetiyorsa ve yaptığınızın doğru olduğuna inanıyorsanız, bırakın kapalı kapılar arkasında tezgah kurmayı, çıkın adam gibi kamuoyu ile paylaşın. Kazanılmış haklarımızı budayacak kirli tezgahın peşindeyseniz, bilin ki, oturduğunuz koltuklarda rahat oturamayacaksınız. Gerekirse tüm sendikalarla ortak hareket eder, 800 bin öğretmenimizle sizi de Hükümeti de makamlarınızda rahat bırakmayız. Şunu unutmayın; oluşacak gerginliğin altında kalırsınız. Bu rezilliğe göz yummayacağız. Bu mücadelenin bedeli neyse o bedeli öder, bu projeye geçit vermeyiz!”

Meydanlara inenlere birer ayakkabı kutusu hediye edin.

*Vendetta*' Alıntı:
'Operasyon sürerse meydanlara ineriz'
Eğitimde yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, hükümete karşı bilinçli bir küresel operasyon yapıldığını söyledi. 17 Aralık sonrası Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak küresel operasyona karşı Türkiye genelinde bütün şubeleriyle ortak bir bildiri yayınladıklarını hatırlatan Yalçın, “Eğer operasyonların dozajı artarsa, sessiz kalmayız ve kitlesel olarak alana inmekten çekinmeyiz. Türkiye ne zaman dar boğaza girdiyse halkla beraber, çalışan kesim de kaybetmiştir. Biz bu sene iyi bir toplu sözleşme yaptık hükümetle. Bu kazanımların sıfırlanmasını istemiyoruz” dedi. Operasyonun zamanlamasına da dikkat çeken Yalçın, “Türkiye'nin bunların altından güçlenerek çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.
Gökhan Kaya/TÜRKİYE GAZETESİ

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/123412.aspx

Memur zammı konusunda meydanlara inmeyi bırak, böyle meydanlara inme hevesi bile görememiştik arkadaşlarda...

kadelli33' Alıntı:
Bir EBS'li olarak sendikamın aldığı bu kararı destekliyorum.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın diyor ki yolsuzluklara karşı operasyon yapılmasın, rüşvet-dolandırıcılık ortaya çıkarılmasın, bakanların çocukları bırakın rüşvet almayı, deste deste para saklamayı, İstanbul'daki 1,5 TON altın yüklü uçağın yasa dışı kaçırılmasını ve karşılığında 250 KG altını rüşvet olarak alınmasını (bu sadece 1 tane olay), yani yollarda E-5'te TEM'de felan karı pazarlarken bile görülseler kimse sesini çıkarmasın. Biz hükümetimize güveniyoruz bırakın karı pazarlamayı anamızı bile satsalar hükümete karşı operasyon istemiyoruz diyor. Eğer operasyon olursa meydanlara ineceklermiş; :puhaha: ulen gerizekalılar, böyle bir durumda meydanlara mı inilir dangalak, senin hükümetinin askeri, polisi, ajanı, miti, emniyeti ,güvenlikçisi ...... yok mu, sana mı kaldı operasyonları durdurmak, velev ki sana kaldı, senin söylediğin gibi dış güçlerin işiyse bu bahsettiğin dış güçler seni mi sallar lan dangalak. İster meydana in, ister çarşıya in çokda tın.. Manyak bu Ali Yalçın ve bunun gibiler yaaa...

Yahu bir de içimizden bunları desteklediğini söyleyenler var. :scared: Allahımmmmm, Allahım... Sanırım kıyamet oldukça yaklaştı. Bu kadar saçmalık olsa olsa kıyamet alametidir. Artık insanların bilinçleri uçacak, artık bilinçli bilinçli konuşamayacaklar, şuurlar kaybolacak, öyle koyun gibi olacaklar :puhaha: :puhaha:

yanlış olmasın isim ama ebs eski başkanı galiba memurun 657 ile devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalı diyo. bizim için günde devlet memurluğu güvencesi olmalıdır. devlet memurluğu güvencesi elimizden alınmak isteniyor yada planlanıyor diyelim. yani kısaca ey memur ayağını denk al benim yolumda gitmelisin diyolar

Sarı sendika olur da bu kadar mı olur. Keşke aradabir de öğretmen sorunları ve eğitim sorunları ile ilgili kıpırdansalardı. Sendikacılık yapmak için değil rant için yapılıyor malesef işler.

gezi olaylarında küresel güçlere destek olan sendikalara ve üyelerine karşı bizim de milletimize yapılan bu küresel oyunlara karşı birlikte eylem yapmalıyız.
EBS'ye Tam destek...

öğretmenleri kullanacaklar eğitim tarafında sıfır sorun deyip devam edecekler.böldü ek ödeme ek ders 75e anlaştınız.

İnsinler,insinler belki alışkanlık yaparda öğretmen sorunları içinde inerler -benimkisi bir umut sadece.-

he küresel güç, faiz lobisi, dış mihrak, haşhaşinler hep bu işlerin nedeni. yakında illimunati ve tapınak şovalyeleri de işin içine girdi mi tam dan brown romanı gibi ülke olacak.

ismailt' Alıntı:
gezi olaylarında küresel güçlere destek olan sendikalara ve üyelerine karşı bizim de milletimize yapılan bu küresel oyunlara karşı birlikte eylem yapmalıyız.
EBS'ye Tam destek...

Diyelim ki haklısınız... Peki konu memurların sorunları olduğunda neden sessiz kalıyorsunuz, o zaman aklınız nereye kaçıyor?
Siz Memurların haklarını korumak için görev alan bir sendika mısınız yoksa sadece birilerinin piyonu mu?

AKADEMİA' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
'Operasyon sürerse meydanlara ineriz'
Eğitimde yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, hükümete karşı bilinçli bir küresel operasyon yapıldığını söyledi. 17 Aralık sonrası Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak küresel operasyona karşı Türkiye genelinde bütün şubeleriyle ortak bir bildiri yayınladıklarını hatırlatan Yalçın, “Eğer operasyonların dozajı artarsa, sessiz kalmayız ve kitlesel olarak alana inmekten çekinmeyiz. Türkiye ne zaman dar boğaza girdiyse halkla beraber, çalışan kesim de kaybetmiştir. Biz bu sene iyi bir toplu sözleşme yaptık hükümetle. Bu kazanımların sıfırlanmasını istemiyoruz” dedi. Operasyonun zamanlamasına da dikkat çeken Yalçın, “Türkiye'nin bunların altından güçlenerek çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.
Gökhan Kaya/TÜRKİYE GAZETESİ

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/123412.aspx

Memur zammı konusunda meydanlara inmeyi bırak, böyle meydanlara inme hevesi bile görememiştik arkadaşlarda...

kadelli33' Alıntı:
Bir EBS'li olarak sendikamın aldığı bu kararı destekliyorum.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın diyor ki yolsuzluklara karşı operasyon yapılmasın, rüşvet-dolandırıcılık ortaya çıkarılmasın, bakanların çocukları bırakın rüşvet almayı, deste deste para saklamayı, İstanbul'daki 1,5 TON altın yüklü uçağın yasa dışı kaçırılmasını ve karşılığında 250 KG altını rüşvet olarak alınmasını (bu sadece 1 tane olay), yani yollarda E-5'te TEM'de felan karı pazarlarken bile görülseler kimse sesini çıkarmasın. Biz hükümetimize güveniyoruz bırakın karı pazarlamayı anamızı bile satsalar hükümete karşı operasyon istemiyoruz diyor. Eğer operasyon olursa meydanlara ineceklermiş; :puhaha: ulen gerizekalılar, böyle bir durumda meydanlara mı inilir dangalak, senin hükümetinin askeri, polisi, ajanı, miti, emniyeti ,güvenlikçisi ...... yok mu, sana mı kaldı operasyonları durdurmak, velev ki sana kaldı, senin söylediğin gibi dış güçlerin işiyse bu bahsettiğin dış güçler seni mi sallar lan dangalak. İster meydana in, ister çarşıya in çokda tın.. Manyak bu Ali Yalçın ve bunun gibiler yaaa...

Yahu bir de içimizden bunları desteklediğini söyleyenler var. :scared: Allahımmmmm, Allahım... Sanırım kıyamet oldukça yaklaştı. Bu kadar saçmalık olsa olsa kıyamet alametidir. Artık insanların bilinçleri uçacak, artık bilinçli bilinçli konuşamayacaklar, şuurlar kaybolacak, öyle koyun gibi olacaklar :puhaha: :puhaha:
Panik yok. Biraz daha sakin...

sendikacılığı çok yanlış anlamışlar.
memurlarin, öğretmenlerin haklarını savunacaklarına AKP nin hakkını savunuyorlar...

Eğitim Bir Sen değil AKP Bir Sen olmalıymış.

Son rakamlar nedir arkadaşlar bu sendika işinde. Yakında 2 numaradaki 1 numaraya yükselirse iyi olur.

ismailt' Alıntı:
EBS'ye Tam destek...

vaav arkadaş çok duygulandırdın beni. küresel güçler, milletimize yapılan küresel oyunlar. taktir ediyorum. gerçekten bravo. birazda ben ekleyeyim cehape zihniyeti, dünyada söz sahibi olmuş güzel ülkemizi içte ve dışta çekemeyenler, hele şu faiz lobisi, birde paralel devlet ah ah her şey ak hükumete karşı. adamlar çağlayanda saray yaptı. çağlayanda saray yapan adam hiç yolsuzluk yapar mı savcılar ve hakimler? ah hsk ah sen de başımıza bürütüs kesildin. yazmayacaktım bir şey ama bu kadarını görünce dayanamadım.

Geri