ek ders hesaplama

Kodla Büyü

vgmrym

Aktif Üye
okulumda alan şefiyim, 16 saat koordinatörlüğüm var 1 saat rehberlik 25 saat dersim var
şef olduğum için her ay standart 27 saat ek ders alıyorum fazladan girdiğim 3 saati alma gibi bir şansım var mıdır acaba?

3 Saati alma gibi bir şansınız yok. Size koordinatörlüğü daha az vermeleri gerekiyordu. Normalde girdiğiniz 25 saat dersin 20 saati maaş karşılığı geriye 5 + 2 (planlama) + 10 (şeflik) + 10 (koordinatörlük) = 27 saat ek ders görevi verilmesi gerekiyordu. 6 saatlik koordinatörlüğün sizde alınıp, başkasına verilmesi daha yerinde olacaktır.
Her zaman için öncelik fiilen verilen derslerdir, ardından şeflik sonra koordinatörlüktür.

benden az saate girip benle aynı alanları görünce bir yanlışlık olabilir mi acaba diye düşündüm teşekkür ederim hocam

30 saat yüz yüze derse girmediğiniz için 27 saat ücret alamazsınız. Yanlış hesaplıyor idareniz.
25 saat ders + 10 saat şeflik + 9 saat koordinatörlük + 2 saat planlama =46 saat den fazla alamazsınız.
Sınıfınız olsa bile Rehberlik ücreti de alamazsınız.

rehberlik hesaplanmıyor ders saatim 24 oluyor koordinatörlüğü neden 9 saat diye hesapladınız?

çünkü bir meslek dersi öğretmeni planlama hariç 44 saatten fazla alamaz. yüz yüze 30 saatten az girdiğiniz için 3 saat planlama alıyorsunuz toplam 44+2=46 oluyor.

vgmrym' Alıntı:
okulumda alan şefiyim, 16 saat koordinatörlüğüm var 1 saat rehberlik 25 saat dersim var
şef olduğum için her ay standart 27 saat ek ders alıyorum fazladan girdiğim 3 saati alma gibi bir şansım var mıdır acaba?
..
10 sat alan şefliği
25 saat der
16 koordinatörlük
---
51 saat ediyor. sizin 44 saatten fazla derse girmemeniz gerekiyor. bu hesaba göre fahri olarak 3 değil 7 saat derse giriyorsunuz
ama buna rağmen 1 saat fazla ücret alıyorsunuz. normalde @karex hocamın dediği gibi 27 değil 26 saat ücret almanız gerekiyor.
.
24 ek ders + 2 (25 / 10 = 2) ders dışı hazırlık = 26 saat eder...

okulunuzdaki diğer şefler de 30 saat derse girmiyorsa büyük ihtimalle onlarınki de hatalıdır.

bilişim alanını değil diğer alanların şeflerini kastetmiştim. Okul idareniz bu şekilde biliyor demek ki bizim idarede sizin gibi hesaplıyormuş eskiden 3 yıl önce düzeltmişler.

Geri