"Ek ders Saati 18 TL Oldu" mu?

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
hafta sonu kurslarda ücretlendirme 18 tl olmuşş :?
http://www.kamu.tv.tr/ek-ders-saati-18-tl-oldu.htm
11 Ekim 2014 tarihinde gündeme getirdiğimiz okullarda açılacak olan yetiştirme kurslarına öğretmenlerin ilgi göstermediği şuandaki ek ders esaslarındaki kurslarla ilgili ücret düzenlemesiyle de hiç bir öğretmenin bunu kabul etmediği ve etmeyeceğini haberleştirip hükumetimiz ve milli eğitim bakanlığımızın bu duruma acil çözüm bulmaları aksi takdirde kursların açılamayacağı şimdiden başarısız olunacağını başta paralel yapı olmak üzere bazı odakların isteğinin de bu olduğu şeklinde haberleştirmiştik.
ilgili yazıya ulaşmak için tıklayınız
Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim müdürlüklerine bu gün okullara ek ders ücretlerinin saatinin 18 TL olacağı ayrıca kursta görevli yöneticilere günlük 6 sat ek ders ücreti ödeneceği şeklinde bilgi verilmesini istemiş başta Ankara olmak üzere bir çok ilçe milli eğitim müdürlüğü resmi yazıyla ek ders ücreti saatinin 18 TL ve yöneticilerde günlük 6 saat ücret ödeneceği şeklinde resmi yazıları okullara son dakika yazısı olarak bu gün 16:00 itibariyle ileterek acilen öğretmenlere duyurulmasını istemiştir.
Bu konuyu ilk gündeme getiren ve gündem oluşmasını sağlayan haber sitesi olarak bu şekilde sonuçlanmasında kamu tv ailesi olarak bizi de ayrıca sevindirmiştir. Eğitim Sendikalarının bu konuyla ilgili bir açıklama yapmaması da ayrıca düşündürücüdür.
Bundan sonrada öğretmenlerimizin her türlü konuda yanlarında olup , sesleri olmaya devam edeceğiz.
abdullahgence@kamutv.tr

Asparagas bir haber gibi duruyor. Ortada ne bir yazı ne de güvenilir bir kaynak var.

Gerçek olmasını isterim ama haberi veren site asparagas haberler konusunda oldukça sabıkalı. Haber 21:42 de siteye verilmiş aslı yarın ortaya çıkar.

Ülkenin 81 tane il memlerinde görev yapan, tesadüfen bugün orada bulunan ve resmi yazıyı gören sözüne güvenilebilir bir kişi bile yok mu?

18 lira sadece hafta sonları ygs-lys kursu verenlere arkadaşlar...
boşuna ümitlenmeyin...

yıl 2005. talep edilen ek ders ücreti, net: 10 TL,
yıl 2014. ek ders ücreti, %20'lik dilim için net: 8,54 TL, %15'lik dilim için net: 9,08 TL.

takdir sizlerin değerli arkadaşlar!

teksen' Alıntı:
yıl 2005. talep edilen ek ders ücreti, net: 10 TL,
yıl 2014. ek ders ücreti, %20'lik dilim için net: 8,54 TL, %15'lik dilim için net: 9,08 TL.

takdir sizlerin değerli arkadaşlar!
doğru olmakla birlikte 2005 yılında - yanılmıyorsam- 1.5 lira ekders iken Hüseyin Çelik 10 lira lafı attı ama 5 lira alabildi.Sonrasında da öğretmenler ekders için birbirlerini yemişti.Şimdi de-olmaz ya-18 lira olursa herkes kurs almak için birbiriyle tartışır.

Bana da pek mantıklı gelmemekle birlikte, dershanelere alternatif kurslar için yapabilirler gibi geliyor. Bekleyip görelim bakalım

Adamlar sitelerine kullanıcı çekmek için bir ek ders haberi yapıyor tamamdır. Binlerce öğretmenle resmen dalga geçiyorlar.

Enflasyon nerde, bizim maaşlar nerde :( Yetti şu ek dersler artsın artık ya 9 lira nedir :-1:

pasha16' Alıntı:
Adamlar sitelerine kullanıcı çekmek için bir ek ders haberi yapıyor tamamdır. Binlerce öğretmenle resmen dalga geçiyorlar.

En doğru tespit bence bu :+1:

Bence bu başlığı kaldırıp adamlara prim vermeyelim

Selamlar

Kasım ayı geliyor böyle asparagas haberler hükümet kanadının altına sığınmış haber siteleri ve diğer yayın organlarından gelir. Önümüzdeki günlerde durun daha ne boş ve saçma haberler gelecek...

ogretmen006' Alıntı:
ankarada okulumuza ankara milli eğitimden yazı geldi 18 tl hocam haber doğru
kurslar için ek ders mi 18 tl olmuş hocam. yazıyı paylaşır mısınız ?

Sadece kurslar içindir. Kurslara talep az olmuştu çünkü.
Zaten normal ekderse bu kadar zam yapmazlar. Adam maaşa bile %3 diyo daha bugün.

Gönderen: Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü Ek Yok
Tarih Saat: 15.10.2014 15:50:33
Konu Sayı: Yetiştirme kursları - 0
MEB örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alacak öğretmenlere verlecek ücretin 18-TL civarında olacağı ayrıca idarecilere 6 saate kadar ücret verileceği bakanlığımızdan alınan şifai bilgidir. Öğretmenlere duurulması hususunda;

Gereğini bilgilerinize rica ederim.

skipper_forum' Alıntı:
Alper Tunga Öldü mü?
Issız Acun Kaldı mı?
Acun Tv8'i aldı Issız adasında trilyonlar kazanıyor. Biz burada üç beş liralık yalan haberin peşinde uğraşıyoruz :D :puhaha:

ASPARAGAS YA DA değil yetiştirme kurslarında bilişim dersi yok. Zenginin malı bilişimcinin çenesini mi yoruyor ne?

ogretmen006' Alıntı:
MEB örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alacak öğretmenlere verlecek ücretin 18-TL civarında olacağı ayrıca idarecilere 6 saate kadar ücret verileceği bakanlığımızdan alınan şifai bilgidir. Öğretmenlere duurulması hususunda;

şifai bilgidir ...Resmi bilgi değildir yani

seyduna' Alıntı:
ASPARAGAS YA DA değil yetiştirme kurslarında bilişim dersi yok. Zenginin malı bilişimcinin çenesini mi yoruyor ne?

yetiştirme kurslarında hocam haftalık ders çizelgesinde bulunan tüm derslerden açılabilir ifadesi yer almakta sayın hocam. isterseniz açabilirsiniz.

ogretmen006' Alıntı:

18 TL civarı mı? Böyle resmi yazı mı olur iyice saçmalamaya başladılar, civarıymış! 18 TL civarlarında birşey işte fazla kurcalamayın.

hasanemre' Alıntı:
seyduna' Alıntı:

yetiştirme kurslarında hocam haftalık ders çizelgesinde bulunan tüm derslerden açılabilir ifadesi yer almakta sayın hocam. isterseniz açabilirsiniz.
evet doğru, ben bu maddeye dayanarak açtım kurs. 10 öğrenci dilekçesi bir sınıf açmaya yetiyor.

Geri