Ek katılımcı öğretmen nedir?

Kodla Büyü

filatros

Aktif Üye
Eba'da harici ders tanımlaması sırasında sınıfı öğrencilerini listedikten sonra "ek katılımcı öğretmen ekle" gibi bir seçenek var.
Bu seçenek acaba ne işe yarıyor? Meslek lisesi deki meslek dersleri gibi derslerdeki grup oluşturma işi gibi birşey midir?
Tanımlarsak nasıl bir durum ortaya çıkıyor acaba?

Eba'da harici ders tanımlaması sırasında sınıfı öğrencilerini listedikten sonra "ek katılımcı öğretmen ekle" gibi bir seçenek var.
Bu seçenek acaba ne işe yarıyor? Meslek lisesi deki meslek dersleri gibi derslerdeki grup oluşturma işi gibi birşey midir?
Hocam o canlı derse, 2 öğretmenin de girebilmesine izin veriyor, ek katılımcı öğretmen seçince

malum gruplara boluyoruz dersleri normal okul işleyişinde merak ettigim ebada tanımlama yaparak iki ogretmen bir canlı derse girip ucret odemesi yapılabilir mi her ikisine de?

Bizim okulda idare, EBA üzerinden uzaktan eğitim canlı derslere katılması gereken stajyer üniversite öğrencilerini bu alandan derse dahil ediyorlar.

Teknoloji tasarım veya atölye dersleri iki öğretmenli ondan olabilir
Hocam tekn tasarım öğretmenleri sınıfı bölüyor. Misal bir öğretmen ilk 15 öğrenciye ders atıyor diğer öğrencileri çıkarıyor, öbürü son 15 öğrenciyi alıyor. Bunla çok alakalı değil gibi

Aynı anda sınıftaki bazı öğrenciler müzik dersine girerken bazıları görsel sanatlar dersine giriyor. Acaba onun için mi? Öğrenci çıkart seçeneğiyle bu ayarlama yapılabilir aslında. Tam olarak bilgisi olan var mı? Video çekeceğim ek katılımcı öğretmen bölümünü de açıklamam lazım.

Özel Eğitim okullarında branşçılar sınıf öğretmenleri ile birlikte ders işliyor.

Son düzenleme:
BTR ler sınıf içi faaliyetlere rehberlik etsin diye..
Gerekçelerden birinin bu olmasını istiyorum.:)

Merhabalar ogretmenim.Bu islemde bir derse iki oğretmen giriyorsa katılımcı eklemek amaçlı örnegin Özel Egitim Meslek okullarinda 15 saat Atölye dersleri var ayrica branş dersleride var burada Sınıf oğretmeni Atolye ve branş ogretmenlerle derse girer.Bu sebepten dolayi sınıf ogretmeni Ebada ders tanimlarken ogrencileri listeledikten sonra o derse giren ogretmenide kstilimci olarak ekler.Umarim anlatabilmisimdir.Kolay gelsin

Geri