Elektrik süpürgesi tavsiyesi

Kodla Büyü

mgkmgk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, yeni bir elektrik süpürgesi almamız gerekiyor, sistemler hakkında bilgisi olan var mı? Sulu sistemler hakkında bilgisi olan var mı? Yada ne tavsiye edersiniz.

Torbasızların emiş gücü zayıf oluyor. Philips'in bu modeli çok mükemmel. Emiş gücü çok yüksek (500 watt). Ayrıca çok sessiz.
PHILIPS FC9170/01 2200 WATT PERFORMER ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE

dyson. ingiliz malı. mükemmel bir ürün. torbasız sistem. 15 yıl almak için takip ettim, sonra bir hatayla ihlasın temizlik robotunu aldım!

rowenta slience force kullanıyoruz. mükemmel çekiyor ayrıca çok sessiz çalışıyor.

ARÇELİK 7422 S TOZ TORBASIZ 2200 WATT ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ben bunu kullanıyorum.emiş gücü mükemmel .acaip güzel çekiyo.tavsiye ederim

denizlerb' Alıntı:
rowenta slience force kullanıyoruz. mükemmel çekiyor ayrıca çok sessiz çalışıyor.

aynısını kullanıyorum tavsiye ederim feqat slience konusunda aynı fikirde deilim...çokta sessiz bi alet deil :D

arnica aqua hidra, hem sulu hemde torba ile kuru kullanabiliyorsunuz, yere meyve suyu gibi sıvı döküldü ise hiç tereddütsüz elektrik süpürgesi ile çekebiliyorsunuz, emiş gücüde çok iyi

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim, Philips 9256 modelini aldım, anti alerjik özellikleri sebebiyle tercih ettim. :++:

Hocam Torbasızlar Benim HoşumaGidiyor Lakin Sulu OIsa Bile Herşeyi Çekebilmek İçin Sulu Bir Sistem Daha İYi Gİbi..

9256 9262 9264 karşılaştırma sonucu:

FC9256 model urun,2000w,emis gucu 375w,uzaktan kumandali,ergonomik tutma yeri,hepa izolizasyon,hepa13 filtre ,kolay filtreleme ve ultra sessiz ozelligini sahiptir.FC9262 nin ekstra ozelligi tek tusla,otamatik filtre temizleme isleminin olmasidir.FC9264 modelin ekstra ozellligi ise evcil hayvan besleyen tuketicilerimiz icin turbo basliginin olmasi ve dis yuzeyinin farkli bir dokudan olmasidir.

Arkadaşlar king markalara baktım baya hesaplı diğer markalarla aynı özellikte olmasına rağmen. kullanan arkadaşlar bu markadan şikayetleri var mı acaba?

BEKO BKS 5316... İlginç bir şekli var. Hatta tasarım ödülü almış. İşlev açısından da memnunuz...

3-4 ay kadar önce uzun bekleyişten sonra dyson dc32 animal pro aldım. aslında su filtrelilerden istiyo gibiydim ama bi süre kullandıktan sonra bunu almakla çok iyi yaptığımı farkettim. tek düğmeyle haznedeki pisliği dökebiliyosunuz. aldığı tozu yğksek hızla çevirdiği için pamukçuk halinde hazneye atıyor. boşaltırken diğerlerindeki gibi etraf toz olmuyor. bu ara reklamlarda da çıkıyo. elektrik süpürgesinde güç neyse de emiş gücü çok önemli bunun süper bir emiş gücü var. ve diğer süpürgelerde kullanımla emiş gücü azalırken bunda yok. fiyat biraz tuzlu gibi ama alıp alıp değiştirmektense uzun süre kullanılırlığın garantisini verdiler..

Yılların Philips kullanıcısı olarak Power Pro FC 8766'yı çok beğendiğimi ifade etmek isterim. Elektrikli süpürge almayı planlayanlar kesinlikle bu modeli karşılaştırma listelerine eklemeliler.

Öncelikle daha önce kullandığımız philips'in maraton modeline göre daha az yer kaplıyor, toz toplama haznesinin temizliği daha basit ve daha şık duruyor.

Ürünü açıp kullandığımızda ilk gözümüze çarpan özelliği bunlardı.

Arkadaşlar sulu sistemlerden alıcaz ama sululardada hazneyi boşaltmak yıkamak (mecburen haznedışında başka şeyleri de yıkamak gerekiyor) biraz zahmetli.Hele unutursanız koku da oluyor. Ancak dışarı hiç toz vermiyor. Suluların toz çıkarmayanı ve yıkaması pratik olanından var mı acaba.

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Arkadaşlar sulu sistemlerden alıcaz ama sululardada hazneyi boşaltmak yıkamak (mecburen haznedışında başka şeyleri de yıkamak gerekiyor) biraz zahmetli.Hele unutursanız koku da oluyor. Ancak dışarı hiç toz vermiyor. Suluların toz çıkarmayanı ve yıkaması pratik olanından var mı acaba.

arnica bora 4000 tavsiye ederim temizliği kolay çekiş gücü çok iyi toz derdi yok

bende şuan elecrolux var hepsiburadadan aldım gayet güzel hatta aparatları harika ( özellikle tüy toplama aparatı) 2100 watt (fiyat : 200-250 arası

annemde de bosch var bence bosch kaliteli ve profesyonel bi makine yapmışlar o da harika kesinlikle bu işi biliyor bosch fiyat : 700-1000 arası

Aradan uzun zaman geçmiş ama bende tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum..

Aslında en son aldığım süpürgeyi kullanmaya başlayalı 1 yıl olmadı. Lakin 1.5 yaşındaki çocuğumuzun alerjisi olduğunu üzülerek öğrendik. Doktor yüksek emiş gücü veya su filtreli olan bir süpürge kullanın deyince değiştirmek zorunda kaldım. Aklımda hastaneden çıkar çıkmaz ihlasın meşhur cleanmax temizlik robotu vardı. (Hatta İstanbul'u terk-i diyar etmeyi bile düşünüyor insan mesele evlat olunca :( )

Ama ihlasın yorumlarını okuyunca biraz soğudum gibi. Hantal olduğunu, servis bakımının iyi olmadığını, performansının yeterli olmadığını söyleyenler var. Hatta tevaffuk odur ki evlat küçükken tanıtım amacıyla gelmişlerdi. Odada ki havayı bile temizlemesi, emiş gücü, kanepemizden çıkan kirli su baya etkilemiş ancak fiyat uçuk geldiği için alamamıştık. bunun dışında diğer markalara da göz attım az çok. Thomas , Dyson, İhlas ... Bu üçü arasında kararsızım. Performansının yanında servis ve yedek parça, garanti vs konusunda pişman etmeyecek önerilerinizi bekliyorum.(Özellile aynı durumda olan anne babalardan) Hayırlı günler. Rabbim kimseye dermansız dert vermesin...Herşeyin hayrlısını kolayından versin...

Re: Ynt: Elektrik süpürgesi tavsiyesi

Hepsi güzel aslında.Ama Normal özellikler yanısıra;
Torbasız olacak (mutlaka)
Bakım ve basit temizliği kolay olacak
Hafif ve ufak olacak (önemli)
2000W ve yukarısı olacak ( e yani)
Ucuz olacak ( pahalısından kaçın siz aldıkça fiyatlar uçuyor)

Geri