Elli bin - altmış bin bandında hangi sıfır dizel araç?

Kodla Büyü

aykutgultekin

Aktif Üye
Arkadaşlar 50000 - 60000 aralığında aile için dizel az yakan hangi sıfır aracı ve neden tavsiye edersiniz? Aklımda bir çok model var bir türlü bir fikre sahip olamıyorum. Yeni kia ceed in sw nu, renault un grand scenici, ford un focusu, hyundai nin ix20 si yada yeni i30 u... liste uzayıp gidiyor? siz olsanız ne alırdınız? ve neden?

toyota auris (çünkü toyota) marka değeri - kendi sınıfında az yakan - müşteri memnuniyetinde en önde

hocam o kadar parayı nasıl biriktirdin..
maşaallah...nazar değmesin.. :)

saidtr' Alıntı:
hocam o kadar parayı nasıl biriktirdin..
maşaallah...nazar değmesin.. :)
yaa bu tip msj larada ben çok üzülüyorum
öğretmenin 50 60 bin liralık arabaya binemezmi ki o paraya alabileceği dizel araç c sınıfı orta düzey bir araç
sonra da öğretmenin toplum içindeki değeri düştü deriz
kendi kendimizi küçük görürsek başkası ne yapsın
hem hocamın biriktirdiğini nerden biliyosunuz belki kredi çekecek

Tek tercihim wolkswagen jetta comfortline tdı. Neden mi?

Sebep
1. marka wolkswagen kalitesi
2. Güvenlik ve aksesuar zengin
3. Geniş tam bir aile arabası
4. Motor süper hem kuvvetli hem ekonomik.
5. Tipi bence hoş helede beyaz olursa.

hayırlı olsun şimdiden

Yeni ceed hocam... 3 hafta oldu alalı. Tek kelime ile "Mükemmel".... daha öncede eski kasa ceed vardı 45.000 km kullandım, çok iyi araba idi. 33.500 alıp, 2 sene sonra 32.000 tl'ye 5 günde sattım.. 2. eli zayıf diyenler ezbere konuşuyor... Marka takıntısı gibi gereksiz takıntılarınız yoksa Kia alın , zerre pişman olmazsınız.. i30'ada bakın ama ceed'i görünce herşeyi unutursunuz.. inanın yeni golf, yeni focus, i30,leon bir ay araştırdım, karşılaştırdım, hiçbiri kia gibi değil. manuel vites concept plus modeli şu anda 50.500 tl, arkadaşımda yeni aldı daha, yarın teslim edilecek. araçta yok yok... ben 3 hafta önce concept manuel dizel almıştım 48.000 tl'ye. araçla izmir gittim geldim, 650 km yol yaptım, otobanda cruze açık 140 km ortalama hızla gittim, 6 kişi,dolu araba ve inanırmısınız km'de 23 kuruş yaktı. inanamadım, 128 bg araç, araç 60 km hızdan sonra resmen uçuyor.. itiraf edeyim ilk kalkışda öyle anormal bi hızlanma yok, fakat 3-4 saniye sonra 3. vitese atıp araç 60 km'yi bulduğunda 120 km'ye soluksuz çıkıyor araba.. gerçekten muazzam... kişisel fikrimdir ama aynı donanım focusta 60.000, golfte 67.000 iken daha güzel tasarım, mükemmel bir ön konsol, ve hepsinden güçlü motor. sadece 50.000 tl.. son söz sizin...

broker_2007' Alıntı:
Yeni ceed hocam... 3 hafta oldu alalı. Tek kelime ile "Mükemmel".... daha öncede eski kasa ceed vardı 45.000 km kullandım, çok iyi araba idi. 33.500 alıp, 2 sene sonra 32.000 tl'ye 5 günde sattım.. 2. eli zayıf diyenler ezbere konuşuyor... Marka takıntısı gibi gereksiz takıntılarınız yoksa Kia alın , zerre pişman olmazsınız.. i30'ada bakın ama ceed'i görünce herşeyi unutursunuz.. inanın yeni golf, yeni focus, i30,leon bir ay araştırdım, karşılaştırdım, hiçbiri kia gibi değil. manuel vites concept plus modeli şu anda 50.500 tl, arkadaşımda yeni aldı daha, yarın teslim edilecek. araçta yok yok... ben 3 hafta önce concept manuel dizel almıştım 48.000 tl'ye. araçla izmir gittim geldim, 650 km yol yaptım, otobanda cruze açık 140 km ortalama hızla gittim, 6 kişi,dolu araba ve inanırmısınız km'de 23 kuruş yaktı. inanamadım, 128 bg araç, araç 60 km hızdan sonra resmen uçuyor.. itiraf edeyim ilk kalkışda öyle anormal bi hızlanma yok, fakat 3-4 saniye sonra 3. vitese atıp araç 60 km'yi bulduğunda 120 km'ye soluksuz çıkıyor araba.. gerçekten muazzam... kişisel fikrimdir ama aynı donanım focusta 60.000, golfte 67.000 iken daha güzel tasarım, mükemmel bir ön konsol, ve hepsinden güçlü motor. sadece 50.000 tl.. son söz sizin...

bu açıklamaya ben olsam gider ceed alırdım.

Allah cümlemizi kaza bela VE CEZA derdinden korusun

hocam öncelikle hangi sınıf bir araç alacaksınız,sonra sedan,hb ve sw kasa tipilerinden hangisi tercihiniz.araç alırken önceliğiniz ne güvenlik,performans ve konfor gibi bunlarla ilgili bilgi verirseniz,size daha detaylı yardımcı olabilirim.

tercih kriterleriniz çok geniş.
Biraz daraltma yapmanız gerekiyor bence. SW de var. Aile tipi araç da var, HB araç ta var.
Yoksa işin içinden çıkamazsınız.
Aynı civarda ben Yeni Citroen C4 tercih etmiştim. Tercihimden gayet memnunum ve tavsiye ederim.

broker_2007' Alıntı:

Hocama kesinlikle katılıyorum 2009 ceed Sw consept crdi sahibi olarak. İnanın bu araçlarda donanım ve konfor olarak yok yok, üstüne birde güzel bir kasa hem hb hemde sw modellerinde, üstüne Euro NCAP 5 yıldız, yakıt tasarrufu hem de yüksek beygir ve tork değerlerine rağmen...

Aykut kia diyenlere inanma arkadaşım sen gel eski dost sözü dinle "Nissan Qashqai 1.5 DCI Tekna M/T" yi al. 60000 tl ye alırsın. Dağ bayır bisikleti bırakıp bununla gezersin. Kia ile mukayese bile edilmez.

(Serkan K.)

asacan' Alıntı:
Aykut kia diyenlere inanma arkadaşım sen gel eski dost sözü dinle "Nissan Qashqai 1.5 DCI Tekna M/T" yi al. 60000 tl ye alırsın. Dağ bayır bisikleti bırakıp bununla gezersin. Kia ile mukayese bile edilmez.

(Serkan K.)

Teşekkürler gözüm. Ama Qashqa i amcam aldı kullandı yaklaşık bir hafta kadar da ben kullandım. Açıkçası hem konfor, hem genişlik, hem de iç işçilik kalitesini beğenmedim.

Arkadaşlar o kadar parayı kim kaybetmiş biz bulalım :) Mevcut aracımı satıp üstüne kredi çekip alacağım ama almışken gerçekten aldığıma değecek beni uzuuuun yıllar bir daha araba arama derdine sokmayacak bir araç istediğim için bütçeyi zorlayacağım.

Arama kriterleri derken, zaten ona bir karar verebilsem herşey çözülecek. Yani sedan C sınıfı mı? HB aile otomobili mi? Firma kalitesi mi? Yoksa konfor mu? hangisi öncelikli ona karar veremiyorum. Ama düşüncem şu, 5 senedir evin borcu nedeniyle şöyle gönlümüzce gezemedik. Öyle bir araç olmalı ki uzun yolda iki kızım ve eşimle rahat ve güvenli yolculuk yapabilmeli, yolda yakıt derdine düşmemeli, zırt pırt sağından solunda sıkıntı yaşatıp servise muhtaç etmemeli ve en önemlisi dediğim gibi uzun yıllar hem konfor olarak bana yetebilmeli, hem de sağlamlık olarak dayanabilmeli...

Çok mu şey istiyorum? :)

Bu arada panaromik cam tavan da olmazsa olmazlarımdan, uzun yolda mükemmel bir ferahlık duygusu ve araç içine harika bir atmosfer katıyor...

saraci41' Alıntı:
skoda octavia 1.6 tdi dsg
Hocam bende octavia 1.6 tdi derim. Sanırım DSG ler otomatik oluyor. Yakıt olarak şehir dışı rakamları çok uygun görünmüştü bana. 2012 leri biraz paalı ama 2011 ikinci elleri daha uygun.
Bir de 2009 model Honda Accordlar var hocam. Bizim bi arkadaş bakıyordu 54.000 TL civarlarında çok güzel bi araba....

Geri