Elli bin - altmış bin bandında hangi sıfır dizel araç?

Kodla Büyü
sanırsam 64 bindi fiyatı, bu fiyata alabileceğiniz en donanımlı ve en konforlf araba skoda süperb olurdu..

Skoda yeti de panaromik tavan opsiyonu yok sanırsam.

Şu anda kafamda Skoda Suberb, Toyota verso, Renault Grand Scenic, Ford Gran C Max, Hyundai İX 20, yeni İ30 ve Yeni Kia Ceed var...

hocam eğer sınıfçı eşiniz varsa yada güvendiğiniz biri ilksanın kampanyası var. qashqai nin dizeli 52 bindi yanlış hatırlamıyorsam. düşünebilirsiniz.

aykutgultekin' Alıntı:
Öyle bir araç olmalı ki uzun yolda iki kızım ve eşimle rahat ve güvenli yolculuk yapabilmeli, yolda yakıt derdine düşmemeli, zırt pırt sağından solunda sıkıntı yaşatıp servise muhtaç etmemeli ve en önemlisi dediğim gibi uzun yıllar hem konfor olarak bana yetebilmeli, hem de sağlamlık olarak dayanabilmeli...

Çok mu şey istiyorum? :)

Hocam kriterlerinizin temeli bunlarsa ve tercihiniz sedan araba ise VW Jetta sizin için en uygunu gözüküyor. Eğer MPV sınıfında araç istiyorsanız Ford Grand C-Max iyi bir alternatif olur diye düşünüyorum.

aykutgultekin' Alıntı:
Bu arada panaromik cam tavan da olmazsa olmazlarımdan, uzun yolda mükemmel bir ferahlık duygusu ve araç içine harika bir atmosfer katıyor...
kia ceed concept plus modelinde var hocam. aracın önemli özellikleri şöyle;
Dijital klima
Dönüşe duyarlı farlar (ki ilk kez kullandım, şahane bi olay)
cruze control (hız sınırlayı+hız sabitleyici)
bluetooth ile telefon bağlantısı
17 " jant
gündüz led farı
cam tavan (elektrikli, açılır ön taraf)
yağmur+far sensörü
6 ileri dizel 128 bg
8 hava yastığı
Yokuş kalkış desteği
380 lt bagaj hacmi
Mükemmel bir ses sistemi (usb+aux desteği)
Soğutmalı torpido gözü
Elektrikli koltuklar
ESP (Elektronik stabilite programı)
BAS (Fren destek sistemi)
TCS (Patinaj engelleme sistemi)
Sinyalli,ısıtmalı, otomatik katlanır yan aynalar...

Bence gayet yeterli ama sizde bi düşünün...

Öncelikle dünyada şöyle bir araç yok. Hem kaliteli ve lüks, hem ekonomik hem servis parçası ucuz hem de fiyatı uygun :)
50-60binlik arabayı almaktan öte binebilmek önemli bence.
Çevrede görüyoruz öğretmenler arkadaşlardan adam İnsignia almış 55-60 bin TL vermiş yada Ford C-Max ( 57bine )
adam arabaya binmiyor(binemiyor) yakıt ve cimrilikten...

O yüzden her alanda olduğu gibi bu alanda da işimiz zor

Bu kriterler bir bizde var. Cebindeki paran ne kadarsa senin için en iyi araç alabildiğin araçtır.
Yoksa boyle bir denklem yok

şimdiden hayırlı olsun.

aykutgultekin' Alıntı:
asacan' Alıntı:
Aykut kia diyenlere inanma arkadaşım sen gel eski dost sözü dinle "Nissan Qashqai 1.5 DCI Tekna M/T" yi al. 60000 tl ye alırsın. Dağ bayır bisikleti bırakıp bununla gezersin. Kia ile mukayese bile edilmez.

(Serkan K.)

Teşekkürler gözüm. Ama Qashqa i amcam aldı kullandı yaklaşık bir hafta kadar da ben kullandım. Açıkçası hem konfor, hem genişlik, hem de iç işçilik kalitesini beğenmedim.

Arkadaşlar o kadar parayı kim kaybetmiş biz bulalım :) Mevcut aracımı satıp üstüne kredi çekip alacağım ama almışken gerçekten aldığıma değecek beni uzuuuun yıllar bir daha araba arama derdine sokmayacak bir araç istediğim için bütçeyi zorlayacağım.

Arama kriterleri derken, zaten ona bir karar verebilsem herşey çözülecek. Yani sedan C sınıfı mı? HB aile otomobili mi? Firma kalitesi mi? Yoksa konfor mu? hangisi öncelikli ona karar veremiyorum. Ama düşüncem şu, 5 senedir evin borcu nedeniyle şöyle gönlümüzce gezemedik. Öyle bir araç olmalı ki uzun yolda iki kızım ve eşimle rahat ve güvenli yolculuk yapabilmeli, yolda yakıt derdine düşmemeli, zırt pırt sağından solunda sıkıntı yaşatıp servise muhtaç etmemeli ve en önemlisi dediğim gibi uzun yıllar hem konfor olarak bana yetebilmeli, hem de sağlamlık olarak dayanabilmeli...

Çok mu şey istiyorum? :)

corolla kasayı değiştiriyor bu sene. o yüzden 2012 modellerinde indirim var. comfort extra 54000 liste fiyatı var. onu 52.000 alabilirsin. tavsiye ederim.

ya da 60.000' kadar çıkabileceksen boşver sıfır almayı git 4-5 yaşında şöyle güzel bir mercedes al . hem araçta aklın kalmaz çünkü üstüne yok hemde namın yürüsün.

Geçen hafta Hyundai öğretmen kampanyasından 53 bine, i30 elite dizel otomatik araç aldım. diğer otomatiklere göre biraz fazla yaktığı söylenmekle birlikte vites geçişleri açısından en iyisi. donanım olarak da gerçekten iyi bir araç. bu donanıma sahip araçlar içinde fiyat olarak da çok uygundu. tavsiye ederim ;)

Toyota Coralla Dizel Düz Vites En Dolu Modeli Liste Fiyatı 57000TL. Bagajı büyük sorunsuz bir araba, alan arkadaşların yorumlarına göre masraf çıkartmayan bir arabaymış. Ama otomatik vitesine bulaşma derim. Eğer daha kaliteli bir araç arıyorsan Golf 7 derim ama bagajı küçük.

Hocam iki hafta önce makyajlı kasa Opel Astra HB Sport 1.3 cdti aldım, Kasım ayına özel iyi bir indirimle. yaklaşık 2 ay araştırdım, yakıt ve vergi konusunda opel son kararım oldu ayrıca indiriminde katkısı büyük. Sport pakentinde diğer araçlarda olan donanımların birçoğu var, hemen hemen hepsi. Sonuç olarak tavsiye ederim, güzel araç. Ama araç almadan önce mutlaka test sürüşü yap derim, hepsinin farkını orada anlıyorsun :wink:

leonardo82' Alıntı:
Astranın motoru kasaya küçük kalıyor, araç tır gibi kalkış yapıyor diyorlar... ne dersiniz? :)

İlk 1500 devirde normal dizel motor kalkışı yapıyor, fakat 1500-1700 devirler arası turboyu açtığında fark ediliyor serilik ama hiçbir zaman 1.4 turbo 140 hp benzinli motor gibi olamaz, onuda deneme fırsatı bulmuştum, çok daha seri dizele göre. Öğretmen olarak yakıt, vergi, konfor öncelikler arasında olunca, 1.3 cdti ağır basıyor hocam.

otohaber dergisinde yıllık 30bin km ile araçların toplam masrafları (vergi kasko bakım yakıt) karsılastırıkmıs. Skoda yeti greenline 8bin, i30 dizel 8bin, en uygunu polo 1.2tdı bluemotion 6.6bin ama kücük, golf6 bluemotion 7.6bin civarı masrafı var bunlarada dikkat edin

Şu anda bana en yakın gelen araçlar MPV ler sanırım. Grand Scenic gerçekten hoşuma gidiyor ama fransız malına güven konusunda çeşitli görüşler var, hakeza citroen c4 grand picasso da güzel araç ama yine fransız. Toyota verso tercih edebilirdim ama onunda dizeli yok. Kia ceed ya da hyundai ix20 ve yeni i30 hakkında hala kararsızım. Ne zor işmiş arkadaş bu....

MPV segmentindeki araçların bir kıyaslaması veya güncel bir listesini bulabilir miyim acaba? Bazı kıyaslamalar var ama çok eski. Kısacası kararsızlığımı azaltmak için MPV mi yoksa güzel bir sw mu? Siz ne düşünürsünüz. Ve eğer MPV ise tercihiniz hangisi? :?

grand c-max'i inceledim ve hayran kaldım, hele bir de titanium ise tadından yenmez :+1:

git bir ev daha al hocam altından yel geçen hayır etmez :) yada bi arsa! :puhaha:

eminim yakın çevren hep bunu demiştir ama bende c-max full diyorum :+1:

mercedes ayarında araba istersen yeni ceed.128 beygir.1.6 turbo dizel euro 5 motor.sanırım 302 tork.hem az yakar hem süper kaçar.Arabanada yok yok.tabiri caizse bi ben yokum arabada.o teknoloji seni rahat 10 yıl götürür.

Geri