En iyi notebook markası belli oldu :-)

Kodla Büyü

halk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Hem bilgisayar öğretmeni hem de bilgisayar tamirhanesi olan bir arkadaşım var. Adam 10 yıla yakın işin içinde ve geçen gün 1-2 saatlik ziyarete gittiğimde dahi benimle konuşurken arada elinden en az 5-6 laptop geçmiştir. Ben de fırsattan istifade sordum. Dedim en iyisi hangisi sence? En az tamire gelen, en sorunsuz hangisi?

Aldığım cevap: DELL

Bu ileti de sanal reklam uygulaması falan yok. Başımdan geçeni anlattım. Ama ben hala toshibacıyım. :)

Bende Asuscuyum.:)geçenlerde bi dell geldi format aşamasında fazla ısınmadan dolayı kapandı.

Dell İnspiron 6400 Core Solo 1.86 Ghz bir makinam var. Üniversite 3. sınıfta almıştım (6,5 yıl önce) ve 1720 TL bayılmıştım. O zamanlar Core işlemcilerin çıktığı zamanlardı ve benimkisi Core tek çekirdektir. Samimiyetimle söylüyorum tek bir sıkıntı yaşatmadı bana çok sessiz ve hiçbir parçasında sorun yok. Sadece batarya gitmiyor o da zaten en fazla 2 yıl gidiyor. Bunda sorun çıksa yine DELL alırdım.

haklı olabilir belki.bi ara dell dizüstü kullandım.bu kadar sağlamını ve sorunsuzunu hiç görmemiştim.uzun süre en ufak bir sorununu görmedim.Isınma sorunu yoksa kolay kolay bişi olmaz zaten.

Hatta üniversitede DELL marka bir masaüstü PC gördüm içini inceleme fırsatım oldu. Kabloları bu kadar mı düzenli olur, hava akımı bu kadar mı güzel yapılır acayip sessiz bir makinaydı. Bu dediğim 7 yıl öncesi. Gerisini siz düşünün

dell ler iyidir,
özellikle kurumsal masaüstü pcler,

akılı kelden, yakıtı shell den bilgisayarı dell den diye bir söz duymuşdum tekrar yazayım dedim :)

servis delle gelir ama sanırım satışlarla alakalı bir durum. Dell almak genelde insanların pek aklına gelmiyor. Etrafınıza bakın: Casper, HP, Acer, Toshiba, çin malları, Asus, Toshiba vb. Kullanım da çok önemli tabi, bazıları yemek masası niyetine bile kullanıyor. Tüm bunlara ek olarak elektronik biraz da şans meselesidir; bu sizin alacağınız dellin bozulmayacağı anlamına gelmez, ya da alacağınız başka markanın bozulacağı anlamına.gece gece şu sözü de hatırlatmak isterim:

Mazotu shell'den, bilgisayarı dell'den, akılı kel'den alacan :puhaha:

Bence her teknolojik alette olduğu gibi bilgisayarda da fiyat/performans grafiğine bakmak gerekiyor. Bende marka üstünlüğüne inanan bir insan değilim.

asusun malzeme kalitesi kötü menteşesi çıktı usb bozuldu bir sürü para saydık
forever delll
paran varsa sony

dostunum' Alıntı:
Bence her teknolojik alette olduğu gibi bilgisayarda da fiyat/performans grafiğine bakmak gerekiyor. Bende marka üstünlüğüne inanan bir insan değilim.

+ Dell'in de iyisi olduğu gibi fiyasko serileri de olmuştur.

Acer'ım var, as5920 serisinden. 6. yılında şarj süresi hariç en ufak bir sorun çıkarmadı.

Özetle, iyi marka vardır demektense, her markanın performans açısından kaliteli serileri vardır demek daha uygun olabilir.

Tabi bir de teknoloji işi biraz da şans sanırım.

Her Markanın her serisi kaliteli değildir.Fiyat performans açısından incelemek lazım.Belki dell in 5 sene önceki bilgisayarları iyidir.Masaüstü bilgisayarlarına diyecek yok.Lakin bir kaç arkadaşımda olan n serisi çok fazla problem çıkarıyor.Bunların başında ısınma geliyor.Birde driver uyuşmazlıkları cabası.Garanti Ayağınıza kadar geliyor.Ama gelmesi için 10 takla atıyorsun.İki kere format attım bilgisayara sırf adamlar gelsin diye.ARtı başka bir çok işlem cabası.
Elektronik birazda şans işi .Bu yüzden marka yoktur model vardır arkadaşlar bunu aklınızdan çıkarmayın.Yeri geliyor acer casper in bazı modellerinin kalite olarak delli geçtiği oluyor.

theArcher' Alıntı:
Bende Asuscuyum.:)geçenlerde bi dell geldi format aşamasında fazla ısınmadan dolayı kapandı.

Ben de Asus'cuyum. Ama şu aralar Casper takılıyorum.

Tamamen duygusal nedenlerden dolayı. :p

Ama en iyi notebookun da Sony serisi olduğuna inanıyorum. (Mac'leri ayrı tutuyoruz tabii ki)

dostunum' Alıntı:
Tamam fiyat/performansa bakıyorsun da, kasa kalitesini de performansın içine katmak lazım. Ben de fiyat performans deyip samsung almıştım. Tuşları ve ekranı gittikten sonra satmışım performansını :)

adeministrator' Alıntı:
servis delle gelir ama sanırım satışlarla alakalı bir durum. Dell almak genelde insanların pek aklına gelmiyor. Etrafınıza bakın: Casper, HP, Acer, Toshiba, çin malları, Asus, Toshiba vb. Kullanım da çok önemli tabi, bazıları yemek masası niyetine bile kullanıyor. Tüm bunlara ek olarak elektronik biraz da şans meselesidir; bu sizin alacağınız dellin bozulmayacağı anlamına gelmez, ya da alacağınız başka markanın bozulacağı anlamına.gece gece şu sözü de hatırlatmak isterim:

Mazotu shell'den, bilgisayarı dell'den, akılı kel'den alacan :puhaha:
eheheeee güzelmişşş :puhaha: :puhaha:

hiç HP diyen yok. 4 yıldır hp kullanıyorum biraz fazla ısınıyor biraz da ağır ama
ben HP diyorum.

Dellirmeyin arkadaşlar :puhaha: :puhaha: asus iyidir.Bende 7 yıllık bi Lg var çok şükür işimizi görüyor ama asus en iyisi diye düşünüyorum dell de ilk üçe girer yine de

bu arada bende dell kullanıyorum.evet çok sorun yaşamadım.ilk etapta anakartta bi sorun oldu bi.anında gelip anakartı değiştiler ki servisin ayağa gelmesi cidden süper bişey :) bi de batarya çok gitmio o sıkıntı.ha bi de ses olayı zamanla az çıkmaya başlıyo.onun dışında dell ii bi marka diycem ama geriyede bişey kalmadı galiba :roll:

2008 şubatında Asus laptop aldım, 2-3 kere format çektim. Bataryada herhangi bir problem yok(normal kullanımda 2 saat civarında), ısınma problemi yok, donanımda da herhangi bir problem yaşamadım. belkide şanştır.

fatihpc' Alıntı:
Dell İnspiron 6400 Core Solo 1.86 Ghz bir makinam var. Üniversite 3. sınıfta almıştım (6,5 yıl önce) ve 1720 TL bayılmıştım. O zamanlar Core işlemcilerin çıktığı zamanlardı ve benimkisi Core tek çekirdektir. Samimiyetimle söylüyorum tek bir sıkıntı yaşatmadı bana çok sessiz ve hiçbir parçasında sorun yok. Sadece batarya gitmiyor o da zaten en fazla 2 yıl gidiyor. Bunda sorun çıksa yine DELL alırdım.

hocamla aynı zamanda aynı modeli almışız.bizde ki de hiç sorun çıkarmadı.aldıktan birkaç sene sonra ram taktık.halen kullanmaktayız.
Ayrıca 3.5 senedir de packard bell kullanmaktayım.o da hiç sorun çıkarmadı.

Benim dell inspiron 6000 bilgisayarım var. 2. yılında adaptörü bozuldu, 3. yılda batarya sı öldü, 4. yılda menteşeleri kırıldı.
Arkadaşlarımın Acer'lerinde de ekran problemi var.
Şu an toshibam var 4. senesine girdi. Taş gibi
Bence en iyi notebook sony vaio ve asus, toshiba

halk' Alıntı:
Hem bilgisayar öğretmeni hem de bilgisayar tamirhanesi olan bir arkadaşım var. Adam 10 yıla yakın işin içinde ve geçen gün 1-2 saatlik ziyarete gittiğimde dahi benimle konuşurken arada elinden en az 5-6 laptop geçmiştir. Ben de fırsattan istifade sordum. Dedim en iyisi hangisi sence? En az tamire gelen, en sorunsuz hangisi?

Aldığım cevap: DELL

Bu ileti de sanal reklam uygulaması falan yok. Başımdan geçeni anlattım. Ama ben hala toshibacıyım. :)

Bende de var dell, ucuz diye almıştım. Memnun değilim açıkcası...

Geri