Epson l3256 wifi yazıcıyı mobil internete bağlama

Kodla Büyü

bilg_bilge

Aktif Üye
Arkadaşlar merhabalar. Okulumuzda bir öğretmen arkadaş Epson ecotank l3256 wifi yazıcı almış. Sınıflarda wifi yok tahtalarda kablolu internet mevcut. Sorum şu ki wifi olmadan telefonun mobil internetini kullanarak yazıcının kablosuz özelliğini kullanabilir miyiz? Ben olmaz diye biliyorum bugün biraz uğraştım yapamadım ama o şekilde kullanan bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Hocam ayni ag üzerinde olmalilar, kablolu sekilde pc ile ayar yapıp sonra kablosuz baglamistim hp yazici. Unutmadan fatih agi degildi.

oğlumun sınıfına bu yazıcının ekranlı olanından aldım, okulda wifi yok, öğretmenin telefonuna epson un uygulamasını kurdum, wifi direct ile yazıdırıyor.
bu yazıcı için youtube da ayar videosu vardı, bir tuşa basarak wifi direct şifresini yazıdırıyorsunuz, o şifre ile yazıcının ağına bağlanıp epson uygulaması ile yazıdırabiliyorsunuz.

video yu buldum hocam

7:40'dan itibaren anlatıyor

oğlumun sınıfına bu yazıcının ekranlı olanından aldım, okulda wifi yok, öğretmenin telefonuna epson un uygulamasını kurdum, wifi direct ile yazıdırıyor.
bu yazıcı için youtube da ayar videosu vardı, bir tuşa basarak wifi direct şifresini yazıdırıyorsunuz, o şifre ile yazıcının ağına bağlanıp epson uygulaması ile yazıdırabiliyorsunuz.
Youtubedaki videoları denedim hocam tuş kombinasyonuna bastıktan sonra gelen çıktıda wifi direkt off görünüyor. O şifre olmadan da bağlanamıyoruz. Bugün tekrar deneyeceğim

Youtubedaki videoları denedim hocam tuş kombinasyonuna bastıktan sonra gelen çıktıda wifi direkt off görünüyor. O şifre olmadan da bağlanamıyoruz. Bugün tekrar deneyeceğim
hocam wifi tuşunun solunda iki tane ışık var, üstteki yazıcıyı wifi ağına bağlamak için, alttaki wifi direct için olması lazım. Wifi tuşu ile bağlantı çeşidi değişiyordu galiba. yazıcıyı önce wifi direct ayarına getirmeniz lazım. sonra da şifre yazırma kısmını yapacaksınız.

video yu buldum hocam

7:40'dan itibaren anlatıyor
Wifi direct ışığı yanmıyor hocam dün de defalarca denedim. Düğmelere beraber bastıktan sonra bir süre sonra iki ışık da sönüyor. Yazicida çıkan kağıtta da wifi direct off göründüğü için şifre vermiyor

Geçen hafta btr olarak gittiğim okuldaki bir sınıfta yarım saat uğraştıktan sonra şifresini öğrenmiştim. Çok gıcık bir şeydi. Yukarıdaki video adımlarını dikkatli uygularsanız olur. Birçok kez denemeden sonra ben o şekilde yapmıştım.

Geçen hafta btr olarak gittiğim okuldaki bir sınıfta yarım saat uğraştıktan sonra şifresini öğrenmiştim. Çok gıcık bir şeydi. Yukarıdaki video adımlarını dikkatli uygularsanız olur. Birçok kez denemeden sonra ben o şekilde yapmıştım.
Şimdi tekrar denedim hocam bir türlü olmuyor. İki tuşa birden basarken her iki ışık birden sönüyor. Wifi direkt ışığı yanık kalmıyor, dünden beri defalarca denedim. Çok can sıkıcı bir durum:(

Geri