ET Bios pili değiştiren var mı?

Kodla Büyü
Yukarıdaki videoya bakarak değiştirdik. Yanlız hazır kablolu aldık. 5.25 ile 7.30 arası yok.
Okul idaresine görevimiz olmadığını belirttim, herhangi bir sorun olursa sorumluluğumuzun olmadığı konusunda anlaştıktan sonra pilleri değiştirdik.
Eğer idare ile sorumluluk konusunda anlaşamazsanız sakin dokunmayın.
Öğretmenin veya btrnin görev tanımında tamirat ve bakım olamaz..
elinize sağlık hocam. Kablolu olan bios pillerinden satılıyor bilginiz olsun. Boşuna lehimle ve kablo uzatmakla uğraşmamış olursunuz.

Öncelikle problemin pilini değiştirdiğiniz OPS de mi yoksa panelde mi olduğunu ayırmak gerekli. Bunun için çalışan bir panele takarak deneyin .Ona göre ilerleyin. Eğer çalışan panelde de açılmıyorsa pil dışında anakart problemi vardır. Öncelikle tamirine gidilir. Tamiri mümkün değilse yarı yenileme yapılır. Yok eğer diğer tahtada çalışırsa bu durumda sizin panelde güç kartında problem vardır. Onarılır.
Çalışan panele taktım hocam.

Arkadaşlar faz 2 Etkileşimli tahtaların bios pilini değiştirirken eski pile ulaşmanıza gerek yok çünkü bios bili ana kartın altında kartı çıkartmadan pile ulaşamazsınız ama bios pilinin bağlantı soketi ana kartın üzerinde kasayı açınca görebiliyorsunuz ana kartı çıkarmadan pil soketini çıkartınız yeni aldığınz pili bu sokete takınız ve pili hartdiskin yanına yapıştırabilirsiniz eski pil üzerinde kalabilir.... ben pratik olarak bu şekilde yapıyorum çok kolay oluyor ana kartı sökmek takmak tehlikeli olabiliyor temassızlık filan...

Son düzenleme:
Geri