ETKİLEŞİMŞİ TAHTA USB KİLİT YAZILIMI

Kodla Büyü

minenur3008

Site Gezgini
ATAK etkileşimli tahta usb kilit yazılımını Ben bu sene 1.faz tahtaya kurdum. Çalışıyor ama bir kaç gün ya da 1 2 hafta sonra tahta açılırken tekrar sınıfı sorup hata veriyor programı kaldırayim diyorum programı kaldır flash takınca yine aynı hatayi alıyorum neden kaynaklanabilir böyle olunca tek çözüm imaj aliyorum
Unable to write to c:\windows\serviste.ini verdiği hata

windows klasörü altında atak programına ait iki tane dosya var.Gizli de olabilir. servisatk.exe ve servisatk.ini dosyalarını silmeniz gerekiyor.Ancak windows buna izin vermediği için pardus veya mini win8 ile bilgisayarı açıp silmeniz gerekiyor.Atak programını administrator oturumda kurarsanız sorun olmaz.Kolay gelsin.

Kullanıcı haklarıyla ilgili sorun olabilir. Kurulum aşamasında şu işlemleri yapıp deneyiniz.

Akıllı tahtaya programı kurarken atak_kur.exe dosyasının üzerinde sağ tuş yapın ve yönetici olarak çalıştır deyin. "Uygulama dosya özelliklerini değiştirebilmem için fırsat tanı" seçeneğini seçin.

Sonra C:\Windows klasörüne gidin. servisatk.exe üzerinde sağ tuş->Özellikler deyin. Uyumluluk sekmesinde "Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştirin" düğmesine tıklayın.
Çıkan pencerede "Bu programı yönetici olarak çalıştırın" seçeneğini işaretleyin. Tamam, Tamam deyin. Atak kuru tamamlayın.

Bu işlem sonradan da yapılabilir. Bunun için yapmanız gereken attrib komutu ile servisatk.exe dosyasının gizliliğini kaldırmak.
Çalıştır>cmd>attrib C:\Windows\servisatk.exe -s -h -r
Sonra aşağıdaki işlemleri yapın. Ayrıca bu programla deepfreeze v.b. bir koruma programıyla beraber kullanmanız gerekir. Sadece c sürücüsünü korumanız yeterli... Özelliklerini sonradan değiştirince tekrar attrib komutuyla gizliliği tekrar verin.(Çalıştır>cmd>attrib C:\Windows\servisatk.exe +s +h +r)

file.php

file.php

file.php

Dediklerinizi aynen yapıyorum ama bende benzer sorunlar yaşıyorum.
Atak'i İmage ile atıyorum sıkıntı ondan mi kaynaklı acaba...

muharremyildiz' Alıntı:
Kullanıcı haklarıyla ilgili sorun olabilir. Kurulum aşamasında şu işlemleri yapıp deneyiniz.

Akıllı tahtaya programı kurarken atak_kur.exe dosyasının üzerinde sağ tuş yapın ve yönetici olarak çalıştır deyin. "Uygulama dosya özelliklerini değiştirebilmem için fırsat tanı" seçeneğini seçin.

Sonra C:\Windows klasörüne gidin. servisatk.exe üzerinde sağ tuş->Özellikler deyin. Uyumluluk sekmesinde "Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştirin" düğmesine tıklayın.
Çıkan pencerede "Bu programı yönetici olarak çalıştırın" seçeneğini işaretleyin. Tamam, Tamam deyin. Atak kuru tamamlayın.

Bu işlem sonradan da yapılabilir. Bunun için yapmanız gereken attrib komutu ile servisatk.exe dosyasının gizliliğini kaldırmak.
Çalıştır>cmd>attrib C:\Windows\servisatk.exe -s -h -r
Sonra aşağıdaki işlemleri yapın. Ayrıca bu programla deepfreeze v.b. bir koruma programıyla beraber kullanmanız gerekir. Sadece c sürücüsünü korumanız yeterli... Özelliklerini sonradan değiştirince tekrar attrib komutuyla gizliliği tekrar verin.(Çalıştır>cmd>attrib C:\Windows\servisatk.exe +s +h +r)

file.php

file.php

file.php

teşekkürler deneyeceğim ama deepreze kurmasam yine sıkıntı yaşarmıyım.
ogretmen flash bellekleri sürkli kısayol oluyor c yi korumadığımdan herhalde ama öğretmenlerimizin yuklemek istedikleri programlar oluyor.

Geri