Etkileşimli Sınıf Yönetimi V-Sınıf Yazılımı

Kodla Büyü
ademola' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
ademola' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
realforever' Alıntı:
Bu uzaktan eğitim nasıl oluyor arkadaşlar. Denilen saatte bilgisayar başında mi olacaz .yoksa istediğimiz saat izleyebiliyormuyuz.sınav olacak mi .almamız gerekiyor mi
aynen daha önce alan arkadaşlar bilgilendirebilir mi .
uzaktan eğitimin süresi 2 hafta, istediğiniz gün ve saatlerde girip sunumları videoları izliyorsunuz ve sonundaki sınavı bitirdiğinizde kurs tamamlanmış oluyor. mebbis e sertifika işleniyor tekseferde otursanız 3 4 saatte biter sanıyorum. bunu 2hftaya yayabilirsinizde. asenkron eğitim.
Hocam videolari kursiyerden filan izleyebilimiyiz yoksa illaki başvurmak mi gerek
başvuru yapmalısınız. video olmayabilir. lms üzerinden eğitim.

LMS üzerinden olunca ne fark oluyor hocam, eğitimlerde nasıl bir yol izleniyor?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    170.6 KB · Görüntüleme: 643
tabletten v sınıf uygulamasını başlattım, yalnız dersi bitirip programı kapatınca tekrar girince otomatik olarak açılıyor. Tekrar tc ve şifre istemiyor. bu durumu nasıl çözebiliriz? verileri önbelleği temizle yaptım tableti kapatıp açtım yine aynı????

yes_im' Alıntı:
tabletten v sınıf uygulamasını başlattım, yalnız dersi bitirip programı kapatınca tekrar girince otomatik olarak açılıyor. Tekrar tc ve şifre istemiyor. bu durumu nasıl çözebiliriz? verileri önbelleği temizle yaptım tableti kapatıp açtım yine aynı????
aynı sorunu bende yaşadım verileri önbelleği temizle yapın güncellemeleride kaldırın sonradan tekrar güncelleme yaptı fakat yine direk girdi aynı işlemi 2 defa yaptım sonunda düzeldi

Çokk teşekkür ederim hocam demek ki bıkmadan usanmadan aynı şeyleri yapmak gerekiyormuş

Arkadaşlar mebbis üzerinden hizmetiçi eğitim olarak farklı tarihlerde etkileşimli sınıf yönetimi diye bir program var, onu seçer ve kabul edilirseniz lms.eba.gov.tr üzerinden eğitim alıyorsunuz.2 hafta süre var ve sonunda da sınav var. Siz isterseniz oturup 1 günde bitirin ama son güne kadar bütün dersleri ve sınavı bitirmiş olmalısınız. Eba Ders ve V-Sınıf uygulamasını kullanmayı anlatıyor. Videolarla ama videoları paylaşmak yasaktır diye bir ibare var. Biz hocalara anlatmamız gerekiyor, bu açıdan iyi oldu benim için.

Lakin ben henüz faz1 tahta ile tableti bağlayamadım. Tab4 tablete güncelleme ile v sınıf kendi geliyor ama tahtada çalıştıracağım bir program yok. Win8 imajlarda varmı bu program? Yapan arkadaşlar bi cevap versin artık. Kaçdır soruyorum bi cevap veren çıkmadı..

Bugün baktım biraz. Tahtadan görüntü aldım aktardım vs. eee bu mu yani. Herşey bunun için mi? Hayal kırıklığı. Simdi bana daha yeni diyeceksiniz. İlerde daha iyi olacak. Soylermisiniz ne olacak daha. Kullanimi çok zor. Tabletten bişey yazayım derken öğrenci kopup gidiyor. Sonra öğrenci sustur birde. Bunu bu kadar seri kullanacak adam söyleyin.

bende dün beri kurcalıyorum vsınıfı .ekran yönetimi kısmında sıkıntı yok öğrenciden görüntü al tahtadan görüntü al öğrenciye ve tahtaya gönderde sıkıntı yok vitamin Eba Ders İçeriklerinden dersi seçip önce tablete indiriyor ama tahtaya ve öğrenciye gönder butonlarına bastığımda tahtaya görüntü gitmiyor neden acep :)

m.alcin' Alıntı:
Tab4 tablete güncelleme ile v sınıf kendi geliyor ama tahtada çalıştıracağım bir program yok. Win8 imajlarda varmı bu program? Yapan arkadaşlar bi cevap versin artık. Kaçdır soruyorum bi cevap veren çıkmadı..
Hocam ektekini kurun çalışıyor. (Faz 1 win-7)
Fakat şöyle bir sorun var. Öğretmen tabletinden tahtaya içerik gönderdiğinde hata veriyor.

Ekli dosyalar

• vsinif.rar
    857.5 KB · Görüntüleme: 97
Az önce Faz-1 okulda etab-4 ve eksik tahta bildirilip 2. fazda gönderilen tahtalardan biri ile (win 8 kurulu - eba daki image) denedim. İlk etapta herhangi bir hata vermedi fakat görüntüyü aktarmadı.
Daha sonra windows defenderi ve güvenlik duvarını kapatıp bir kaç defa denedim olmadı.
Olmayacak bu iş deyip windows defenderi ve güvenlik duvarını tekrar açtım.
Son bir kez deneyim dedim ve oldu. :)

Sınıftaki tahtalarda (ilk gelen faz-1 win 7 kurulu) denediğimde ilk mesajda verilen hatayı verdi olmadı.
windows defenderi ve güvenlik duvarını kapattım denedim, açtım denedim ama olduramadım.

Yarın ve Cuma günü kendi okulumdayım. Haftaya salı günü denemeye devam.

takip
tab4ler otomatik güncelleme almadı bizde..manuel güncellemeyida kabul etmedi :(

bende tab4 öğretmen tableti ile faz1 akıllı tahtalara bağlantı kurabiliyorum, tahtaya görüntü gönderebiliyorum. fakat tab5 öğrenci tabletlerine bağlanamıyorum, öğrenci tabletlerinde ders kodu hatalı diyor ve bağlanmıyor.

harun erdem' Alıntı:
bende tab4 öğretmen tableti ile faz1 akıllı tahtalara bağlantı kurabiliyorum, tahtaya görüntü gönderebiliyorum. fakat tab5 öğrenci tabletlerine bağlanamıyorum, öğrenci tabletlerinde ders kodu hatalı diyor ve bağlanmıyor.
Faz-1 tahtalarda hangi işletim sistemi var hocam.
Diğer taraftan tabletten tahtaya içerik gönderebilmek için neler yaptınız?

Faz-1 win-7 kurulu bilgisayarlarda v-sınıf uygulamasında öğretmen tabletinden tahtaya içerik gönderildiğinde hata veriyordu. Bu hatanın giderilmesi için tahtalara alttaki işlemleri yaptığınızda sorunsuz çalışıyor.
1- explorer 11 kurun
2- java yı güncelleyin

Öğrenci tabletlerinde v-sınıfa bağlanma sorunları için ise eba marketten eba sso'yu güncelleyin ardından v sınıf uygulamasını açın. (Çoğu tablette işe yaradı, olmayanları formatladım sonra düzeldi)

murathan21' Alıntı:
bende dün beri kurcalıyorum vsınıfı .ekran yönetimi kısmında sıkıntı yok öğrenciden görüntü al tahtadan görüntü al öğrenciye ve tahtaya gönderde sıkıntı yok vitamin Eba Ders İçeriklerinden dersi seçip önce tablete indiriyor ama tahtaya ve öğrenciye gönder butonlarına bastığımda tahtaya görüntü gitmiyor neden acep :)

explorer güncellemesini yapın hocam :+1:

Evet konuyu açmışım, sunucu hatası halledildikten sonra bugün bağlantıyı yaptık Matematik dersinde.Soru ve sınav gönderdik, tahtaya etkinlik gönderdik vs. İşlem tamamdır.Tüm öğretmenler Etkileşimli Sınıf Yönetimi kursuna (uzaktan eğitim) , Bt ve İnternetin Bilinçli kullanımı kursuna (uzaktan eğitim) başvurdular. Zorunlu diyerek tabi :)

Geri