Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Etkileşimli Tahtalar için MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında tariq tarafından paylaşıldı.

1. makikosan

makikosan Aktif Üye

Hocam win8 akıllı tahtalara kurulum yapamıyorum. Antivirüsler kapalı. Yönetici olarak çalıştırıyorum. Programdata/mks klasörünü göremiyor diyor. Ne yapabilirim?

2. yakamoz01

yakamoz01 Üye

tahtalara programları kurdum flash ile açarken sıkıntı yok ancak android cep telefonu ile qr kod taratarak girmeye çalıştıgımda tahtada herhangi bir işlem olmuyor (güvenlik duvarına izin vermeme rağmen) ayrıca android uygulamanın verdiği 6 haneli kodu tahtaya elle girince de yanlış kod uyarısı alıyorum. sıkıntı ne olabilir acaba

3. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Seçkin Üye Seçkin Üye

Bildiğim Kadarıyla ET ile Telefonun aynı ağda olması gerekiyor.

4. yakamoz01

yakamoz01 Üye

aynı ağa kendisi otomatik alıyor zaten. wifi yi açıyor sorun başka bir yerde ama çözemedim. android kullanarak açabilen arkadaşlar nerede yanlış yapmış olabilirim

5. inanakyol

inanakyol Seçkin Üye Seçkin Üye

Tevfik hocam ilk defa kilit programı kullanacağım için bir kaç sorum olacak. Şöylemi yapmamız gerekiyor; Öğretmenlerden birer flash alıp anahtarolustur.exe yi çalıştırıp bir şifre belirleyeceğiz ve her flashı takıp teker teker anahtar oluşturma işlemi yapacağız. bütün flashlar için anahtar oluşturduktan sonra kurulum klasöründen her tahtaya kurulum yapacağız. Peki hocam kurulumdan sonra yeni bir flash daha oluşturmamız gerektiğinde, yeni anahtar oluşturup her tahtaya tekrar kurulummu yapmamız gerekiyor. Ve son olarak anahtar flash ları oluşturduktan sonra kurulum klasöründeki dosyalardan hayati derecede önemle saklamamız gereken varmı, yoksa sonrası için kurulum klasöründeki dosyalarda sıkıntı oluşsa da problem olmazmı. Kurulum yapmadan önce durumu iyice sindirmek için soruyorum hocam bu soruları kusura bakmayın:).

6. yakamoz01

yakamoz01 Üye

telefondan akıllı tahtadaki karekodu kullanarak verilen kodu elle akıllı tahtaya girerek tahtaları açabiliyorum. ancak hala aynı ağda olmamıza rağmen (kod girmeden) akıllı tahtayı açamıyorum, kod girerek açtığım tahtayı android uygulama ile kapatamıyorum. güvenlik duvarından gerekli izinleri verdim. tahtalarda 360 antivirus kullanılıyor acaba ondan mı

duzenlene: sorunu hallettim. guvenlik duvarından izin verirken hata yapmışım

Son düzenleme: 5 Ekim 2019
  7. yakamoz01

yakamoz01 Üye

bu çok önemli bir sorun. bizim öğrenciler de bu yöntemi öğrenmişler açıyorlar. lütfen bununla ilgili güncelleme gelsin. suan v1.6 kurulu

8. mhmtnyz

mhmtnyz Üye

Hocam yapanın ellerine sağlık çok güzel bir program fakat flash takıldıktan sonra ekran belli aralıklarla açılıp kapanıyor. Programı kaldırıp tekrar yüklüyorum fakat değişen bir şey olmuyor. 1.5 Güncellemesi yapıp tekrar deniyorum ama tekrar aynı problem. Kendisi versiyonunu 1.6 versiyonuna yükseltmiş görünüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

9. TURKUAZ17

TURKUAZ17 Üye

Öncelikle program çok güzel hazırlanmış emeğinize sağlık hocam,
    benim okulumda win10 kurulu faz2 tahtalardan birisi sadece programı tahtaya aktardığım usb(aynı zamanda anahtar usb yapıldı) ile açılıyor. Diğer anahtar usbler bu akıllı tahta dışında hepsini açıyor. Acaba sorun nedir? Bir diğer sorum tahtalara 2. usb takıldığında ekran sürekli kapanıp açılıyor. Not: usblerin hepsi virüs taraması yapılmış temiz usbler. Bu sorunları nasıl çözebiliriz hocam?

10. sinanayvaz

sinanayvaz Üye

Merhabalar. Akıllı tahtalara MAKSı yükledikten sonra anti virüs kursak tahtalarda sıkıntı çıkar mı?

11. karter

karter Üye

program sadece android işletim sistemi yüklü telefonlarla mı çalışıyor? iOS işletim sistemi yüklü iphone telefonlarda kullanılamayacak mı?

12. saavaas38

saavaas38 Üye

apk kamera hatası vermeye başladı telefon kamerasını başlatmıyor çözüm varmıdır

13. elf.krc

elf.krc Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam merhaba uygulama sen sitesi listesini doldurmama rağmen kilit ekranında görünmüyor ve kilit ekranında qr kod ekranın altına doğru kaymış vaziyette nasil düzelteb iliri m tesekkurler

14. ylnfth

ylnfth Üye

Merhaba hocalarım maks i tüm tahtalara kurdum ama atladığım bir yer var sanırım tahtayı kapatıp açınca maks uygulaması kendini çalıştırırken Admin şifresini soruyor atladığım yer nedir

15. killemall

killemall Üye

Başlığı tekrar hortlatıcam; ama kafama takılanları buraya yazmak istedim:
    (Öncelikle uygulama çok güzel ve iyi düşünülmüş. Öğrencilerin Et'lerde tamamen kopmalarına neden olmuyor)
    1. Kurulumu Pc'de yapıyoruz ok; ama uygulama izinlerini verirken uygulamamızın Pc'deki yolu ile Etkileşim Tahtadaki yolu farklı oluyor. Bunu da Etkileşim Tahtadaki uygulamaların yolunu not ederek çözmeye çalıştım.
    2. Kurulumu yaptıktan sonra (virüs programı, defender vb. kapalı) izin verdiğim uygulamaları kilit ekranında göremiyorum. Misal Adobe Pdf, Office uygulamaları vb.
    3. Anahtar flash takılı değilken yani kilit ekranında izin verdiğim web sitelerini tıklıyorum arada sırada Dosya Gezgini kendi kendine çalışıyor. Resetliyorum olmuyor tekrar resetliyorum oluyor; raslantısal bir durum anlayacağınız. Bu nedenle öğrencilerin girişlerinde sıkıntılara neden olmaktadır.
    4. Anahtar flashı ET açıkken bir kaç kere takıp çıkarıyorum izin verilen web siteleri listesinde alt alta 3 4 kere aynı web site isimleri yazılı oluyor. ET resertlenince izin verilen web site isimleri bir kere yazıyor.
    5. Anahtar flash takılı iken cmd uygulaması çalışmıyor.
    6. Anahtar flash takılı ilen görev çubuğundaki arama simgesi çalışmıyor.

16. kendalf

kendalf Site Gezgini

Merhaba
    Öncelikle programı yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.

Windows 10 yüklü tahtaya kurdum. Telefondan Qr kod ile giriş yapabiliyorum ama kilitle yada kapat seçenekleri çalışmıyor. Kilitle yada Tahtayı Kapat tıkladığımda ya birşey olmuyor ya da uygulama telefonumda kapanıyor.

17. uzman35

uzman35 Aktif Üye

hocalarım bu kilidi tahtalara yükledim kilit flashı da takılı olduğu halde program kendi kendine yine aktif oluyor sizce sebebi ne olabilir.

18. blgsyrblsm

blgsyrblsm Üye

Hocam aynı sorun bendede var sizinle nasıl iletişime geçebilirim

19. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam MAKS kurdum ama nerede hata yaptım bilmiyorum. Antivirüs olmamasına rağmen İlk açılışta çalışmıyor. Kaldırıp tekrar kurmak istiyorum o zaman da aşağıdaki hatayı alıyorum ve işlem yapamıyorum. Ne yapabilirim.

IMG_20200109_145849.jpg

20. k45abalı

k45abalı Seçkin Üye Seçkin Üye

şifrenizi yazıp giriş deyin. sonra çarpıdan kapatın. tanim.fatih isimli dosyayı c:/programdata/mtaku içine kopyalayın. tekrar deneyin.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal