ev alacaklar ya da ev alanlar

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
malum hemen hemen her memurun planları arasında ev sahibi olmak vardır.bazıları şanslıdır tabi anadan babadan biyerlerden destek gelir kolayca alınır.
sizler nasıl ev sahibi olmayı planlıyosunuz ya da nasıl ev sahibi oldunuz.
değişik fikirler var mı.

105 bine ev aldım hocam, 50 bin kredi + 40bin aileden+10binde ben de vardı. 50 bini finans banktan 0,71den almıştım 2011 nisanda. ayda 1027tl odeyerek 5 yılda tamamlayacağım. 6100 ödeyeceğim toplamda.

ben de bu sene 113000 tlye 90000 krediyle (72 ay ve 0.92 vade oranıyla ) ayda 1709 tl taksile 23000 tl nakit ödeyerek aldım.

bende 99.000 tl ye 35.000 nakit 65.000 0,84 faiz oranı geri ödeme 82.000 tl olarak ev aldım 1,5 sene si bitti 3,5 senesi kaldı fazla dokanmıyor ayda 1367 tl ödeme yapıyorum. :) başta maaşın hepsini aldı artık 400 tl de maaş dan kalıyor...

150bin ev aldık 30bin aileden borç aldık, 85bin kredi çektik 0,78den 3yılda ödeme 2750 taksitle. iki borçtan da ödüyoruz çok şükür.. biteceği günü bekliyorum :roll:

Valla insan imrenerek okuyor.Hepiniz güle güle oturun inş arkadaşlar.Yalnız aldıgınız evlerin muhitlerini ve eş durumlarını(tek maaş-çift maaş) yazarsa daha çok makbule geçer diye düşünüyorum.Malum büyük şeherlerde fiyatlarda ev birazcık hayal :) :)

arkadaşlar bizde yeni aldık evi. ama lütfen örnek daireye bakıp almayın tam anlamıyla bitmişini görün ona göre alın. yoksa sinir oluyosunuz devamında. camcı dolapcı, .......

ne güzel evleri olanlara hayırlı uğurlu olsun güzel güzel otursunlar..herkes 1700 2000 lira aylık ödemeden bahsediyor..sanırım bekarlara ev almak çok zor..daha ucuz daha çok senede geri ödemeli + aile desteğiyle bizde alamazmıyız yaa :(

130 a ev aldık. 25 düğün altınları 35 ailelerden (borç) 70 de banka kredisi(5 yıllık 1500 ödüyoruz). gerekirse 1+1 alın ama muhakkak kafanızı sokacak bir ev alın arkadaşlar benden küçük bir öneri.

Bizde düşünüyoruz ama tek maaş ailelerin de anca kendine yetiyor faizler fırladı evler coştu Allah büyük sabrediyoruz birgün olur inşallah.

Babka kredisi ile daha düşük olmuyor. Bir ara 30yıl vade reklamları çıkıyordu. Aynı tutarı 10 yılda 1500 olarak, 30 yılda 1200 olarak ödüyorsun.

faize girmeden yokmu bu işin bir yolu ya anadan babadan yok tek maaş kiracıyım faizin haram olduğuna inanıyorum ve asla çekmeyecem kredi ama nasıl ev sahibi olunur ya çekenlere lafım yok da benim gibi düşünen ve yol bulan varmı acaba yani tokilre başvurmaya çalıştım olmadı şimdi yapıyorlarmış ama neymiş düşük gelirlilereymiş ben başvuramadım

Allahım banada hayırlısında bir ev yarabbi?

Bende TOKİ Konutlarından 3 sene önce 30,500 Tl'ye devralmıştım ayda 940 ödüyorum. 2014 Eylül ayında bitecek inşallah.

atakankorkmaz' Alıntı:
faize girmeden yokmu bu işin bir yolu ya anadan babadan yok tek maaş kiracıyım faizin haram olduğuna inanıyorum ve asla çekmeyecem kredi ama nasıl ev sahibi olunur ya çekenlere lafım yok da benim gibi düşünen ve yol bulan varmı acaba yani tokilre başvurmaya çalıştım olmadı şimdi yapıyorlarmış ama neymiş düşük gelirlilereymiş ben başvuramadım

Çok detaylı bilgim yok ama http://www.eminevim.com buraya bir gözatın isterseniz.

120 bine ev aldık bizde, 2011 haziranda..95 bini banka kredisi 25 bin de borç :( 5 yıl ödeyeceğiz aylık 2000TL..eşimin maaşı krediye gidiyor tamamı..benmki de bize kalıyor..çok şükür bi sorun yok..Allah olmayan herkese versin inş

Ev alan arkadaşlar evlerinde güle güle otursunlar. bekar adam ev alamaz. desteksiz. Yada köyde oturacak.

the_korsan' Alıntı:
atakankorkmaz' Alıntı:

Çok detaylı bilgim yok ama http://www.eminevim.com buraya bir gözatın isterseniz.

atakankorkmaz düşüncelerimiz yakın birbirine ama kredisiz iş çok zor. Ya sağlam bir kooperatif ve ya müteahhit bulacaksın taksitle alacaksın sabit ödemeli (çok zor ama bizim bir arkadaş bulmuştu). Veya malum ev kredisi hakkında fetvalar var temel ihtiyaçtan sayıldığından cevaz veriliyor çekilecileceği konusunda, katılım bankaları tercih edilebilir.

Son seçenek eminevim tarzı yerlere bakmak. Belki bir de yer bulabilirsen Gecekondu :)) Ben de kiradayım.

Kendi evimi kendim yaptırmayı düşünüyorum. (Gerçi evim var onu 70.000 tl almıştım. Ama satıp kendim gibi 3-4 ortak bulup kendi dairemi yaptırmayı düşünüyorum. ) Bazı arkadaşlar zor iş filan diye bilir. Bu sene sivasta babam ve kardeşlerimle 4 katlı bina yaptırdık. (Yaklaşık 5-6 ay sürdü). Küçük bir daire ama arsa bizden 4 daire yaklaşık bize 200.000 tl civarında mal oldu. Hazır para olduktan sonra ev yaptırmak kolay bir iş diyebilirim.

Eminevim'e üye olan varmı? Ben internetten inceledim biraz, faize girmeden imece usulüyle ev alınıyormuş.Artı olarak sadece kuruluşa organizasyon ücreti ödüyordunuz.Yetkilileriyle yüz yüze görüşmek lazım tabi.

Eminevim'e üye olan varmı? Ben internetten inceledim biraz, faize girmeden imece usulüyle ev alınıyormuş.Artı olarak sadece kuruluşa organizasyon ücreti ödüyordunuz.Yetkilileriyle yüz yüze görüşmek lazım tabi.

hocam kardeşim ve kuzenim üye. onlar memnunlar

hocam telefonla arayıp bilgi veriyorlar ofislerinede davet ediyorlar sitesinden tel no bırak yeter

Aileden desteğiniz ya da birikmiş paranız yoksa tek maaşla ev almak şu an hayal.

Banka kredileri çok çok yüksek.
Eminevim uygulamasında da hemen teslim yok. Yakın aylarda teslim edilenlerin vadeleri kısa ve aylık taksitleri çok yükseğe geliyor.
Çekilişli sistem ve vade ortasında teslimlerde ise durum daha da karışık 20 ya da 30 ay sonra teslim edilecek parayla bugün beğendiğiniz evin fiyatı arasında bir süre sonra uçurum oluşuyor. Bazı yerlerde ev fiyatları yerinde sayarken bazı yerlerde kısa sürede çok yükseliyor. Banka kredisi gibi her ay ödeyeceğiniz sabit rakam belli değil. Organizasyon ücreti kira yardımı gibi kafa karıştıran kalemler var.

bizde tokinin memurlar için yaptırdığı siteden 29.500'e geçen sene devralmıştık. ayda 535 ödüyoruz 11 senemiz daha var ama toplu ödeme gibi bir durum olursa ileride indirim uygulanıyormuş bize şimdilik uzak ama olsun. Ama herkese tavsiye ederim 500 kiraya vermektense biraz daha verip kendi evime ödüyorum. Rabbim herkese nasip etsin.

EMİN EVİMDEN 2 yıl önce araba için girmiştim. Bu ay da ev için girdik. nasib olursa.

arıyosunuz ödemelerinize uygun kampanyalardan haberdar ediyorlar sizi:) hatta buradaki arkadaşlar bir grup olarak başvurabilirler :)

bence bankaya fazzla para vereceğinize emin evime girin. örneğin 80 bin e 5 bin organizasyon ücreti ödüyorsunuz. (faiz tartışmalarına girmeye gerek yok. isteyen istediği yere başvurur. ben miktar olarak söyledim örneği )

Arkadaşlar, eminevim'deki sistemde sadece faizin adı değişik.

"El Birliği Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Gayrimenkul almak isteyen kişi ilk etapta ne kadar bir gayrimenkul almak istediğini belirler. Belirlenen bu rakamın %10'unu peşinat olarak verir, ayrıca % 5 + KDV organizasyon ücreti öder. Kalan kısım ise 60 aydan 120 aya kadar kişinin ödeme durumuna göre taksitlendirilebilir. Seçilen taksit sayısı aynı zamanda o gruptaki kişi sayısıdır. Yapılan ödemelerle her ay bir gayrimenkul parası birikir. Biriken bu para noter huzurunda yapılan çekilişlerle her ay bir kişiye gayrimenkul almak üzere teslim edilir.
Gayrimenkulünü teslim alan müşteriler, kendinden sonra teslim alacak olan gruptaki diğer müşterilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Böylelikle evini ilk alan avantajlı olduğu gibi sonraki aylarda alacak müşterilerde aldıkları yardımlardan dolayı evini daha ucuza mâl etmiş olur. İlk alanla son alan arasındaki adalet böylelikle sağlanmış olur."

banka faizlerinde, faiz olarak toplamda ödenen para taksitler süresince ödenecek kira parasına hemen hemen eşdeğer oluyor. eminevim sisteminde de evini ilk alanlar "bir miktar fazla ödeme " adı altında bir para ödeyecekler. Eminim ki bu tutar da bankaların faiz oranına eşdeğer olacak. Sadece faizin adı değişiyor. Dosya ücretini bile "orgazizasyon ücreti" diye istiyorlar. Bence paranızı riske atmayın. Sonuçta yıllarca bu kuruluşa ödeme yapacaksınız. Ama ortada ev olmayacak. Ya bu şirket batarsa (ki şimdikiye kadar birsürü örneği var)? Ya da imecedeki diğer kişiler ödeme yapamayacak duruma gelirse nolacak? Eğer gruptakilerden birisi taksitini ödemezse o ay kimseye ev parası verilemez.

Daha öncek yıllarda da helal faiz tarzı sistemler ortaya çıkmıştı. Şirket milletin parasını topluyor, güya her ay şirketin karından yüzde veriyor. Verdiği para bankanın verdiği faiz miktarına eşit oluyordu. Sonra bu şirketler battı. Paraların da üstüne su içtiler.

azelya' Alıntı:

Hocam biz araba için para aldık daha bu ay. Çok şükür hiç sıkıntı çıkmadı. Biz daha parayı alıyomuyuz diye sormadan aradılar parayı yatırıyoruz dediler. Ev konusunda da bir sürü seçenek vardı bahsetmişlerdi. Bu seneden sonra da inş. ev için başlamayı düşünüyoruz.

Geri