ev alacaklar ya da ev alanlar

Kodla Büyü
Ardakdaşlar bende 110 Tl ye ev aldım . 50 bin kendim biriktirdiklerim 60 bin de kredi çektim. 84 ay ödeyeceğim. 3. taksidi yatırdım 1137 Tl taksitlerim.

yadigartbaykal' Alıntı:
125bin ev aldım, 100bin kredi çektim 10 yıl ölme eşşeğim ölme taksidi ile geri ödeyeceğim, ev mutfak, vestiyer vs. 15bin tuttu kredi kartına 12 taksit yapmıştık. 3 ayda bir eşim ve benim öğrenim kredisi borcumuz var, ayrıca 5 yıl boyunca 600 tl araba borcu.
Çıkın bakalım işin içinden :p ailelerimizin durumu var ama bize yardımcı olacak kadar değil maalesef
Hocam benimde ev kredisi 10 yıl ve öğrenim kredileri bende de var muhtemelen borçların toplamında beraberiz. Aile yardımı bende de yok :?

27 yaşındayım bu yaşta 1500 TL ev kredisinin altına girmek nedense bi türlü aklıma yatmıyor.Bu yüzden ev almak için 3 -5 sene daha bekleyecem.

Ben memlekete gelmeden koop. idim.tayin cikinca icerideki 30bini aldim.70bin cektim hazir sifir 165m2, cift banyolu, bulvar ustu aldim 105bine.
7 seneden 1 sene gitti ama 1 senede ev 30bin kazandirdi.ben bekarim ev alin arkadaslar emeklilige artik guvenmeyin derim.saglik genclik varken odeniyor iste.

1)Ev alma fikri kafanda oluşuyor..(Sen buna zorunda kalıyorum da diyebilirsin:))))
2)Sağa sola tanıdıklara haber veriyorsun, kendin arıyorsun.
3)Bakıyorsun pahalı diyorsun, semti güzel değil diyorsun bunalıyorsun daralıyorsun
4)Sonra bir tane çıkıyor karşına...Hemen bankaya koşuyorsun...Krediyi alıyorsun..Olay bu..
Hayırlı olsun..

Bende 2011 Mart ayında ev aldım. İstanbul'dayım. Tek maaş. Meslek lisesindeyim.
140.000 TL'ye . 40bin peşin, 100bin kredi, 10 yıl taksit, aylık ödeme 1.350 TL.
0,78 ile çekmiştim. Toplam geri ödemesi 160bin. 10 taksit geride kaldı. kaldı 110 taksit :?
Ödemesi zor gibi görünüyor ama kiradan kurtulmaya değiyor.
Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi.

fatihkultukturkan' Alıntı:
Kendi evimi kendim yaptırmayı düşünüyorum. (Gerçi evim var onu 70.000 tl almıştım. Ama satıp kendim gibi 3-4 ortak bulup kendi dairemi yaptırmayı düşünüyorum. ) Bazı arkadaşlar zor iş filan diye bilir. Bu sene sivasta babam ve kardeşlerimle 4 katlı bina yaptırdık. (Yaklaşık 5-6 ay sürdü). Küçük bir daire ama arsa bizden 4 daire yaklaşık bize 200.000 tl civarında mal oldu. Hazır para olduktan sonra ev yaptırmak kolay bir iş diyebilirim.

hocama aynen katılıyorum.mesajlarınızı okudum en az vade 3 yıl.10 yıllık olanlar da var.üstelik geri ödemesi 10-15 binlerden bahsediyorsunuz.
tabi ki borca girmeden de ev sahibi olunmaz sonuna kadar da haklısınız.
ancak 3-5 yıl kenara ciddi bir şekilde para atıp,o şekilde,bankaya olabildiğince az bulaşarak,üstelik stresi de olmaz elinde olan para ile ev yaptırmak daha hesaplı.en azından arsa sizin oluyor.
yada değerlenecebilecek bir arsayı kapatıp,kar ederek satarak da biriktirme yoluna gidilebilinir gibi geliyor bana.
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

Eminevimin kampanyasını merak ettim, geçen hafta işyerine gittim internette yazılandan benim anladığım farklı onların söylediği farklıydı. :?
ASslında kampanya falan yok olanın farklı bir adla ilanıdır. Satıcı kurnazlığı. :x
40 Ay Taksit --------- 3 Ay Sonra Teslim
60 Ay Taksit --------- 5 Ay sonra Teslim
100 Ay Taksit --------- 11 Ay sonra Teslim
120 Ay Taksit --------- 13 Ay sonra Teslim

* 0 PEŞİNAT FIRSATI
* ARA ÖDEMESİZ
* TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN
sanki 160.000 lira için 100 ay ödemeli 11. ayda teslim anladım. öyle değilmiş hepsi birbirinden bağımsız.

160.000 lira 11 ayda teslim için en az %40 peşinat istiyor. ayrıca 160.000 lira için
40.000 peşinat +%6 organizasyon (10000) +ilk taksit 1500+ parayı aldıktan sonra ev kirası 800 tl.(800*91 ay)=
40000+10000+1200*100+800*91=243000 olarak ödeyeceksin

burada 800 tl kira yardımı yüksek çıkıyor çünkü alınan evin fiyatı yüksek eğer 100000 liralık ev olursa yarıya düşüyor. açıklama yaparken tüikle ilgili bir bilgi verdi 1000 de 4 dü dedi. şöyle ekledi 160000 liralık ev kiralarını dikkate alıyorlarmış.

Dikkat ettiyseniz en geç vade yarısı ödeme diyor nasıl olabilir derseniz: cevabı şöyle
100 kişilik bir grupt avade yarısına kadar 50 kişi almış olacak geriye kalan 50 kişi 50 ayda alıyor nasıl bir imece usulü bu mümkünmü tabiki hayır.
vade ortasında finans kurumundan diğer 50 kişi için para çekerek ödeme yapıyorlar. faizsiz imece usülü.

bu arada fıkıh hocaları fetvalarında finans kurumlarından para çekmenin faiz olmadığını söylüyor. burada dikkat edilmesi gereken fıkıh alimi olması çünkü bu insanlar bu işin uzmanı. hadis alimi, hoca vs. değil.

Eminevimin kampanyasını merak ettim, geçen hafta işyerine gittim internette yazılandan benim anladığım farklı onların söylediği farklıydı.
ASslında kampanya falan yok olanın farklı bir adla ilanıdır. Satıcı kurnazlığı.
Alıntı:
40 Ay Taksit --------- 3 Ay Sonra Teslim
60 Ay Taksit --------- 5 Ay sonra Teslim
100 Ay Taksit --------- 11 Ay sonra Teslim
120 Ay Taksit --------- 13 Ay sonra Teslim

* 0 PEŞİNAT FIRSATI
* ARA ÖDEMESİZ
* TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN

sanki 160.000 lira için 100 ay ödemeli 11. ayda teslim anladım. öyle değilmiş hepsi birbirinden bağımsız.

160.000 lira 11 ayda teslim için en az %40 peşinat istiyor. ayrıca 160.000 lira için
40.000 peşinat +%6 organizasyon (10000) +ilk taksit 1500+ parayı aldıktan sonra ev kirası 800 tl.(800*91 ay)=
40000+10000+1200*100+800*91=243000 olarak ödeyeceksin

burada 800 tl kira yardımı yüksek çıkıyor çünkü alınan evin fiyatı yüksek eğer 100000 liralık ev olursa yarıya düşüyor. açıklama yaparken tüikle ilgili bir bilgi verdi 1000 de 4 dü dedi. şöyle ekledi 160000 liralık ev kiralarını dikkate alıyorlarmış.

Dikkat ettiyseniz en geç vade yarısı ödeme diyor nasıl olabilir derseniz: cevabı şöyle
100 kişilik bir grupt avade yarısına kadar 50 kişi almış olacak geriye kalan 50 kişi 50 ayda alıyor nasıl bir imece usulü bu mümkünmü tabiki hayır.
vade ortasında finans kurumundan diğer 50 kişi için para çekerek ödeme yapıyorlar. faizsiz imece usülü.

bu arada fıkıh hocaları fetvalarında finans kurumlarından para çekmenin faiz olmadığını söylüyor. burada dikkat edilmesi gereken fıkıh alimi olması çünkü bu insanlar bu işin uzmanı. hadis alimi, hoca vs. değil.
lagara lugara yani bankadan ne farkı var bunun hatta daha fazla gibi geldi bana

projedeki evi almak mı yoksa hazır evi almak mı peki
almayı düşündüğüm ev 150-160 civarında.birikmiş 30gibi.başkada hiçbir şey yok(aile desteği vs.)
şu an oturduğum eve 430veriyorum.
çift maaş tek ekders yol alıyoruz.

geyik muhabbetine girmek istemem ama ben de eminevimden daha önce araba aldım şimdi ev için ödeme yapıyorum seneye aralıkta teslim inşaallah. peşinatlı sistem.

Geri