Excel'de yardım

Kodla Büyü

shift_delete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki tablodakine benzer bir dosyada formülü bulamadım, bilen var mı?
Binlerce satırlık a sütunundaki veriler içerisinde aynı isimli olanlar için b sütununda adeti ve c sütununda da eksik ya da fazla olduğu yazıyor. Şimdi aynı üründen eksik ve fazla adedi eşit olanları silebilir miyiz? Örneğin ürün2 den 3.satırda 10 fazla varken, 4.satırda 8 eksik, 5.satırda 2 eksik var yani nötr. Bu durumdaki verileri silebilir miyiz? Aynı şekilde ürün6 nında silinmesi gerekiyor. 1.öncelik silinmesi, eğer silinemezse de onun için farklı bir sütuna değer ataması yaptırıp sonra filtrelemeyle o verilerin yazıldığı satırların görünmemesini de sağlayabiliriz.

Ekli dosyalar

• excel.png
    excel.png
    3.7 KB · Görüntüleme: 150
Hocam, çoketopla formulü ile sizin verdiğiniz tabloyu yaptım. Sonuç sıfır olanları veya olmayanları filtrele ile istediğiniz tabloyu elde edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ÇOKETOPLA.rar
    7.2 KB · Görüntüleme: 19
Arkadaşlar yeni bir konu açmamak için buradan devam ettim;
Excel de yaptığımız bir tabloda sonuç bölümünde kalan ve geçen öğrencileri ayrı ayrı renklendirecek bir koşullu biçimlendirme var mı?
Yani geçenler yeşil, kalanlar sarı olsun gibi...

Arkadaşlar yeni bir konu açmamak için buradan devam ettim;
Excel de yaptığımız bir tabloda sonuç bölümünde kalan ve geçen öğrencileri ayrı ayrı renklendirecek bir koşullu biçimlendirme var mı?
Yani geçenler yeşil, kalanlar sarı olsun gibi...
Koşullu biçimlendirme > hücre vurgulama kuralları > büyüktür küçüktür ile ayarlayın

Geri