Facebook'ta paylaşılacak güzel sözler

Kodla Büyü
Ara-sıra isyana yönelecek olsan da hatırla ki, evreni yargılamak imkansızdır. Onun için kavgalarını sürdürürken bile kendinle barış içinde ol.

Hatırlar mısın doğduğun zamanları. Sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse. Sabırlı, şefkatli, bağışlayıcı ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin. Görmeye çalış ki bütün pisliğine rağmen dünya, insanoğlunun biricik güzel mekanıdır.

AMK diye gazetede hadi neyse de ek vermez inşallah. Pic (Pedagoji-İnsan-Çocuk) GOT (Ganyana Özel tahmin) ve SIK (Sarsıcı iddaa kuponları) vs

Herkesin yavşak bir arkadaşı vardır, eğer senin yoksa muhtemelen yavşak sensin.... :puhaha:

Akıllı bir erkek, dünyanın en güzel kadınını sevmez.O, dünyasını güzelleştiren kadını sever....

1) İzin Verme ! Hayatının yönetmenliğini başkasının yapmasına izin verirsen;Sürekli o insana oyunculuğunu beğendirmek zorunda kalırsın.
2) Döğüşebilirim, doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum her şey için, herkes için, yaşım başım buna engel değil ...
3)Eskiden derdim ki; İnsanın başına gelebilecek en kötü şey, Bir gün yapayalnız kalmasıdır.Öğrendim ki;Hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şey: Yapayalnız hissetmesine neden olan insanlarla yaşamasıdır.
4)Belki de , adam gibi sevenlerin aldığı bir ödüldür " Yalnızlık " ....
5) Birgün ŞANS Yüzüme Gülse, - Ne gülüyorsun? Der terslerim herhalde..! Eeee...bünye alışık değil tabi :)))
6)Çaresizlik nedir bilir misin? Kalbin kanatlanıp gittiği yere... '' Bedenin '' gidememesidir...!

"Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıkları değil. Yaşanması mümkünken, yaşayamadığı mutluluklardır."

AÇ'lık hissi nedeniyle doktora gittim meğerse "APTALLIĞIMA DOYMUYORMUŞUM"...İnsanlara çok güvenme geçer dedi.. :++: :++: :++:

buğday' Alıntı:
ALLAH İÇİN OLMADIKTAN SONRA..
BÜTÜN DÜNYA ELİNİZDE OLSA DAHİ,
İĞNE UCU KADAR KIYMETİ YOKTUR..

leyla da mecnun da olsa olsa 1000 yoldan biridir mevlâya ulaşmak için..
mevlâyı bulduran leyla nasip etsin allah sana da..

"Allah, dinini düzelten kişinin dünyasını da düzeltir."

"Kendini başıboş zannetme. Zîrâ, şu misafirhâne-i dünyada, nazar-ı hikmetle baksan, hiçbir şeyi nizamsız, gâyesiz göremezsin; nasıl, sen nizamsız, gâyesiz kalabilirsin?"

"Bir erkeğin tesettürü göz kapaklarıdır."

"Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır."

''Allah gözlerin ihanetinide bilir, Gönüllerin sakladıgını da.. '' (mü'min 40/19)

Maşallah. :+1:

alibaba37' Alıntı:
AÇ'lık hissi nedeniyle doktora gittim meğerse "APTALLIĞIMA DOYMUYORMUŞUM"...İnsanlara çok güvenme geçer dedi.. :++: :++: :++:
:idea:
buldum, buldum.......

‎"Hiçbir şeyi geri almayı bekleme, yaptıkların için takdir edilmeyi bekleme, ne kadar zeki olduğunun keşfedilmesini bekleme ya da aşkının ne anlaşılmasını. Daireyi tamamla. Gururlu, yetersiz ya da kibirli olduğun için değil, sadece artık onun senin yaşamında yeri olmadığı için. Kapıyı kapat, plağı değiştir, evi temizle, tozdan kurtul. Geçmişte olduğun kişiyi bırak ve şu anda kimsen o ol!

....Yoksul olan asıl sensin- zamanı kontrol edemiyorsun, istediğini yapamıyorsun, senin koymadığın ve anlamadığın kurallara uymaya zorlanıyorsun..

…Eğer bir hikayeyi anlatıyorsan o zaman ondan kurtulamamışsın demektir"

[Paulo coelho]

Geri