Farklı Bir DeepFreeze Sorunu

Kodla Büyü

mdio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar. BT sınıfımda uzun zamandır, Netop 6, DeepFreeze 7 kullanıyorum. Windows 7 kurulu bilgisayarlar. Bir ara bazı bilgisayarlara SSD aldım değiştirdikten sonra sorunlar başladı. İlk zamanlar SSD'lerde sorun yoktu. Her zaman kullandığım Windows sürümünü ve diğer programları kullanıyordum. Aldığım SSD'ler 3 farklı markadan hani donanımsal bir sorun değil . Sorunlardan DeepFreeze'in deaktifken yaptığım bazı değişiklikleri kaydedip bazılarını kaydetmemesi.
Örneğin; Bilgisayara format atıp gerekli programları yüklüyorum, Netop kuruyorum (bilgisayara deepfreeze aktifken veya deepfreeze kurmadan önce her ikisinde de aynı sorun oluyor) netoptaki tüm ayarları yapıyorum. Bu daha önce defalarca yaptığım şeyler o nedenle bir hatam yok. Sadece C'yi donduruyorum. Her şey ayarlandıktan sonra deepfreezede bilgisayarı dondurup tekrar başlatıyorum. Tüm her şey tam da ayarladığım gibi ama bir şey hariç : Netop bilgisayara kurulmuş evet ama bilgisayar açılışında çalışmıyor. dosya eksik hatası veriyor ve tamam dediğinde kurulum ekranına geçiyor, sınıf adını tcp/ip ayarı vs yapıp kurunca çalışıyor normal bir şekilde. Daha önce yapmıyordu, sonradan yapmaya başladı ve bir süredir hangi bilgisayara format atıp sistem kursam bu sorunu yaşıyorum.
Bir başka örnek : Masaüstü arka planı öğrenciler değiştiriyor veya silinen dosyalar oluyor pcyi kapatıp açıyorum, sonuçta deepfreeze aktif C korumada ama arka plan düzelmemiş dosyalar geri dönüşümde.
Son örnek : DeepFreeze pasifken mBlock kuruyorum. Aygıtlardan CyberPi'yi silip Arduino UNO'yu indirip onu ekliyorum. Hatta arduino bağlayıp kodlayıp çalışıyor mu kontrol ediyorum. Sorunsuz çalıştığını görünce Deepfreeze'i aktif edip PC'yi tekrar başlatıyorum mBlock'u açıyorum. CyberPi görünüyor aygıtlarda yüklediğim Arduino Kartı görünmüyor. Hani program hiç kurulmamış olsa tamam ama programların içinde yaptığım değişiklikler nasıl kaydolmaz.
Zararlı yazılım olabilir gibi geliyor bana, bilmiyorum yaşayan oldu mu daha önce.

Geri