Fatih ağında çalışan VPN yöntemi (PC ve Mobil) [13.10.2016]

Kodla Büyü
Dostum paylaşım güzel fakat sende kullanamazsın artık
Bu paylaşımı meb uzmanları inceleyip gerekli filitrelemeyi yapacaklar emin olabilirsin

Bugün hem sanalda hemde tel de denedim olmadı. Normal nette p Yeşil iken meb hattında kırmızı kalıyor

Denedim oluyor [FACE WITH TEARS OF JOY] handlere çözüm bulamadılar sanırım

ben de telefondan denedim olmadı. bilgisayara birkaç sanal makine kurdum. ancak sertifikafı yükleyemiyorum ne yaptımsa sertifika yüklenmiyor deneyenler bunu aşanlar nasıl başardı acaba yardım.

tkp
Bu olayda zaten phison 68 sürümü zaten yasaklanacaktır,diğer yazılımlar sadece telefonu internet için arayüz olarak kullanmada faydası var.Sanki farklı bir bağlantı türüymüş gibi sunması ve son cümledeki kendini beğenmişlik egodan ileri gidemez.5 gün girersin 6. günde yasaklanır olay bu.Yazara benden selam

konuda anlatılan psiphon 68 kesinlikle çalışmıyor. çalışmadığı gibi tabletede bir dünya trojan bulaştırdı.

crazyboss' Alıntı:
tkp
Bu olayda zaten phison 68 sürümü zaten yasaklanacaktır,diğer yazılımlar sadece telefonu internet için arayüz olarak kullanmada faydası var.Sanki farklı bir bağlantı türüymüş gibi sunması ve son cümledeki kendini beğenmişlik egodan ileri gidemez.5 gün girersin 6. günde yasaklanır olay bu.Yazara benden selam

crazyboss' Alıntı:
crazyboss' Alıntı:
tkp

evet son cümle haddini fazlasıyla aşan bir cümle. ayrıca güvenlik dünyası böyle bir dünya yeni bir program yada yöntem çıkar güvenliği aşar. sonra güvenlik mühendisleri üzerinde çalışırlar engellerler bu sefer başka bir yöntem çıkar yine aynı süreç başlar. şahsen bazı sitelere girememek benimde canımı sıkıyor ama birde konuyu 12-15 yaşında ergen beyni ile düşünün bu sistem olmasa pc başında neler yaparlar sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Psiphon 68 sürümünün özel bir yöntemi yok,sadece 10 mb data sınırı kaldırılmış.Daha önce de söylediğim gibi bu yöntem neredeyse 1 senedir çalışıyor nedense engelleyemiyorlar.

Anlatımda eksiklikler var bu yüzden çalıştıramayanlar olmuş,isteyene PM'den anlatabilirim.Sertifika yüklemeniz zorunlu bu arada.

Son cümle abartı olsa da bence gayet isabetli,engellemede aşırıya kaçılıyor ve VPN'leri engellemek için özel sertifika çıkarmaya gelene kadar yapılacak çok şey var.

Imgur,archive.org falan geçtim TeamViewer sunucularını engellemek ne alaka????

@neoplasma

Trojanın kaynağını başka bir yerde aramanızı tavsiye ederim,sırf sizin yazınız için indirip VirusTotal'e tarattım sonuçlar temiz :) .

https://virustotal.com/tr/file/e60e0749 ... 477485005/

Yine de oradan indirmenizi tavsiye etmiyorum,apk indirmek için güvenilir kaynaklar mevcut.

crazyboss' Alıntı:
tkp

neden celallendiniz bu kadar, oyle ya da boyle korkudan sertifika yazacak kadar ileri giden bir olusum karsisinda calisan bir secenek sunmus adam. gayet yerinde anlatim yapmis, bravo benden de selam.

Suicide' Alıntı:
crazyboss' Alıntı:
tkp

neden celallendiniz bu kadar, oyle ya da boyle korkudan sertifika yazacak kadar ileri giden bir olusum karsisinda calisan bir secenek sunmus adam. gayet yerinde anlatim yapmis, bravo benden de selam.

Celallenmedim hocam tecrübelerimi ilettim sadece.

login01' Alıntı:
Psiphon 68 sürümünün özel bir yöntemi yok,sadece 10 mb data sınırı kaldırılmış.Daha önce de söylediğim gibi bu yöntem neredeyse 1 senedir çalışıyor nedense engelleyemiyorlar.

Anlatımda eksiklikler var bu yüzden çalıştıramayanlar olmuş,isteyene PM'den anlatabilirim.Sertifika yüklemeniz zorunlu bu arada.

Son cümle abartı olsa da bence gayet isabetli,engellemede aşırıya kaçılıyor ve VPN'leri engellemek için özel sertifika çıkarmaya gelene kadar yapılacak çok şey var.

Imgur,archive.org falan geçtim TeamViewer sunucularını engellemek ne alaka????

@neoplasma

Trojanın kaynağını başka bir yerde aramanızı tavsiye ederim,sırf sizin yazınız için indirip VirusTotal'e tarattım sonuçlar temiz :) .

https://virustotal.com/tr/file/e60e0749 ... 477485005/

Yine de oradan indirmenizi tavsiye etmiyorum,apk indirmek için güvenilir kaynaklar mevcut.

ben yaklaşık 6 yıldır bu sitedeyim. geçmiş dönemde de bazı programlar filtreyi aştı dediğim gibi bunlar engellendi ve ileride başka programlar da aşacaktır. buradaki sıkıntı şu siz bir yolunu bulup filtreyi aştınız mı bunu yayarsanız engellenme hızı o kadar çabuk olacaktır. sizin 1 yıldır çalışıyor dediğiniz uygulamayı ben ilk defa duyuyorum. yazın çalışan köstebek vardı mesela şu anda çalışmıyor. emin olun bu saatten sonra bu yöntemde hızlıca rafa kalkacaktır.

Arkadaşlar deneyen çok kişi var mesajlar geliyor,emekleriniz boşa gitmesin yazının eksiğini söylüyorum bunu atlarsanız çalışmaz.

Aslında ilk mesajda verilen linkteki açıklama %90 oranında doğru,ama hazırlayan kişi çok önemli bir ayrıntıyı unutmuş.Psiphon handler yöntemlerinde VPN bağlantısı yapılan cihazda,psiphonu kurduktan sonra 1 defa üzerinde engelleme/güvenlik duvarı olmayan bir ağa bağlanıp sunucu listesini getirmeniz gerekiyor.

Şöyle özetleyebilirim; Meb sertifikasını yükleyeceksiniz,Daha sonra Psiphon 68 (bu sürümün tek farkı 10 mb den sonra hızın yavaşlamaması,psiphon 70 altındaki düz sürümler ve 91'e kadar bütün handler versiyonları çalışıyor.) apksini yükleyeceksiniz.Bundan sonra f@tih olmayan bir ağda (Evinizdeki internet yada mobil veri) 1 sefer vpn ye bağlanacaksınız.

İşte bu tek seferlik bağlantıdan sonra f@tih ağında VPN'yi kullanabilirsiniz.PC'ye yaymak istiyorsanız da PDANet programını kullanabilirsiniz gayet basit.

Ayrıca,daha önce defalarca belirttiğim gibi bu psiphon yeni bir şey değil ve 2014'den beri çalışmakta sadece zorlaştırılıyor.

https://groups.google.com/d/msg/tmoz/bd ... wNDbDeRiAJ
http://www.pcwebim.com/fatih-tabletlerd ... ere-giris/

Mesaj tarihlerine dikkat edin.Şubat 2014 tarihinde yayılmaya başlamış.

Geri