Fatih projesi detaylı

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar Fatih Projesi ile ilgili dökümanları tarıyorum şu aşağıdaki bilgiler eksik gibi geldi bana, ihale süreci, proje kapsamında anlaşılan şirketlerle ilgili bilgi verebilir mi biri bana Centim Bilişimin falan olması gerekmiyor muydu? Bir de Fatih projesi neden yavaş ilerliyor bununla ilgili bilgi verebilecek olan var mı? Özellikle Habib Hocam bizi bu konularda da aydınlatırsanız çok seviniriz.

İhale süreci nasıl gerçekleşti?

İhale, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından; uluslararası firmaların katılabileceği şekilde hazırlandı. Yapılan duyuruların ardından Kamu İhale Kanunu kapsamında da gerçekleştirildi. İlk aşamada; 3 bin 657 ortaöğretim okuluna açık ihale yönetimiyle çok amaçlı fotokopi makinesi, doküman kamera, her dersliğe etkileşimli akıllı tahta satın alındı.

Proje kapsamında hangi şirketlerle anlaşıldı?

Tip-1 isimli 8,9 inç ekrana sahip tabletler için General Mobile; Tip-2 denilen 10,1 inç ekrana sahip tabletler için ise Samsung ile anlaşıldı. Akıllı tahtalar için Vestel, doküman kamera ve çok amaçlı fotokopi makinesi için ise Beta Ofis Ekipmanları ile anlaşmaya varıldı.

Cihazların birim maliyeti nedir?

Akıllı tahtanın birim maliyeti 3 bin 999 Türk lirası. Tip-1 tabletin maliyeti 599, Tip-2’nin 755 Türk lirası.

Şu tarihte şöyle başladı şu tarihte bitirilmesi planlanıyordu ama şu şu nedenlerden dolayı biraz yavaşladı şunlar şunlar ihaleyi aldı (Hatta bir firma ihaleye giremeyeceği halde girmişti de tekrar ihale yapılmıştı ya o firmanın adını da unuttum) şu an şu aşamada diye anlatmak istiyorum deminden beri orayı burayı karıştırıyorum en sağlıklı bilgiyi nereden alacağım :eek:

Hocam,

Ben İl Koordinatörü olmadığım için Fatih Projesi hakkın çok bilgim yok.

Ancak şunu söyleyebilirim. Yeğitek Genel Müdürü değişti ve gerçekten kaliteli bir genel müdür geldi. Kendisini yakinen tanırım ve yüz yüze çok bilgi paylaşımımız oldu. O yüzden Fatih Projesinin bundan sonraki süreçte ciddi bir şekilde hızlanacağını düşünüyorum.

Teşekkürler Habib Hocam.
Bulduğum kadarlarını ekliyim sizlere.
Bütçesi: 8 milyar 500 milyon lira bütçeli proje
40 bin okulda, 600 bine yakın derslik
Ne Aşamadayız?
Ne Zaman Başladı Ne Amaçlandı?
Neden Henüz Bitirilemedi?
Hangi Firmalar İhaleleri Aldı?
Etkileşimli Tahtalar Vestel, Tabletler General Mobile.
Network kurulumları için 1. ve2 faz ihalesini Türk Telekom
Yazıcı Konika Minolta
İkinci fazın 2 lotunu Datateknik ve 1 lotunu Sentim almıştı. Datateknik iflas edince, bu 2 lotun 4 parçaya bölündüğü ve hepsinin Netaş tarafından alınıp, tamamlandığını öğrendik. 3.Faz için de 25.000 okulluk ihalenin açılmak üzere olduğu bilgisi var. İçerikler konusunda da Sebit firması görev alacak.

Ayrıca http://inet-tr.org.tr/inetconf20/bildiri/96.pdf şu makale faydalı

Geri