Fatura taahhütü bitince sunulan fahiş fiyatlar

Kodla Büyü

tenakuz

Aktif Üye
Faturalı mobil hat tarifemin taahhüt ü doldu. 4.5 katı uctetle devam etmek zorunda mıyım acaba ;)

Yani devlet herkesi fahiş fiyatla suçlarken, devlet kontrolündeki turk telekom ve turkcell istediği gibi at koşturuyor mu acaba?

Ben hiç taahhüt yenilemesem, taahhüt bitiminde gelecek 10 katı faturaya itiraz edebilir miyim acaba;)

Deneyen var mi?

Ayni operatorle devam etmek pek avantajli olmuyor. Operatorler yeni gelen musteriler cok daha iyi fiyat teklfifi sunuyor. Degerlendirmek gerek.

Bir yanlışınız var. Akşam haberde söyledi; Türkiye'deki mobil fiyatlar Avrupa'daki en ucuz fiyatlarmış(!). Tabi bunu euro tl dönüşümü ile hesaplamışlardır ki o sebeple hiç fiyattan bahsetmediler. Sadece cep telefonu ile en çok konuşanlar arasında 1. Sıradayız haberinin detaylı verdiler ve sonra fiyat olarak Türkiye Avrupa'ya göre en ucuz konuşma tarifelerine sahip dendi haber bitti.

😆yersen.

Son düzenleme:
Normalde taahhüt bitikten sonra kullanılan tarifeye devam edildiğinde en fazla %15 fiyat artışı olması gerekiyor ama buna hiçbir operatör uymuyor

Normalde taahhüt bitikten sonra kullanılan tarifeye devam edildiğinde en fazla %15 fiyat artışı olması gerekiyor ama buna hiçbir operatör uymuyor

Onun yolunu bulmuşlar: O tarife devam etmiyor. En yakın tarife şu, fiyatı da şu kadar …

Vodafone 303 lira öduyordum.Telekom ve Turkcell dakika ve internet oranlarını araştırdım.Yine Vodafone ile 530 liraya anlaştık.Indirim yok, sadık müşteri programı yok.Evet alt faturaya geçiriyorlar, kampanya bitti deyip, aynı kotayı aynı tarifeyi 230 lira fazlasına sattilar.Ben de vodafonenet kapatıp modemi geri vereceğim.

Hepsi aynı, sadece fiyat politikaları az farklı.
Eğer çekme sıkıntısı veya firmadan kaynaklanan ek faydalarınız yoksa diğer 2 firmaya bakın.
Ek olarak mobil uygulamalarında bazende bayilerinde diğerinde göremeyeceğiniz daha makul tarifler olabiliyor.

Örneğin ev internetinde (24mb/s TT) şuan 218₺ ödüyorum. 24 aylık sözleşmede son 10 aydayım. Bana hız artırımı( 35mb/s) yapıp ilk 12 ay 214, sonraki 12 ay 234₺ teklif veriyor.. teklif için aradıklarında reddettim sonra uygulama menüsünde buldum... Tarife yenile bölümünde aynı tarife 270₺ başlıyor.. son 12 ay 540₺?????

Screenshot_20240519-124745_Trk Telekom.jpgScreenshot_20240519-124811_Trk Telekom.jpg

Son düzenleme:
Onun yolunu bulmuşlar: O tarife devam etmiyor. En yakın tarife şu, fiyatı da şu kadar …
O turkcellde oluyor. Diğerlerinde tarife devam etmiyor olayı yok. Siz istemedikçe çıkaramazlar tarifeden. Taahhütsüz fiyatlarınızı kontrol edin yeni taahhütlü fiyatlardan daha uygun olabilir.

Mobil hat için netgsm çok uygun. tek sorun her banka ile anlaşmaları tamamlanmadığı için banka ya da bazı kurum mesajları gelemiyormuş. Ben eşimin ve çocuğun hattını taşıdım. Turkcell altyapısını kullanıyor. Çok memnunum. 10 GB internet+500 dk+50 sms 100 lira. ev internetini de belki ilerde bu şirkete taşırım.

Son düzenleme:
Mobil hat için netgsm çok uygun. tek sorun her banka ile anlaşmaları tamamlanmadığı için banka ya da bazı kurum mesajları gelemiyormuş. Ben eşimin ve çocuğun hattını taşıdım. Turkcell altyapısını kullanıyor. Çok memnunum. 100 GB internet+500 dk+50 sms 100 lira. ev internetini de belki ilerde bu şirkete taşırım.
Bu galiba?
99+154,94=113,94 ₺
1716120937161.png

Bir yanlışınız var. Akşam haberde söyledi; Türkiye'deki mobil fiyatlar Avrupa'daki en ucuz fiyatlarmış(!). Tabi bunu euro tl dönüşümü ile hesaplamışlardır ki o sebeple hiç fiyattan bahsetmediler. Sadece cep telefonu ile en çok konuşanlar arasında 1. Sıradayız haberinin detaylı verdiler ve sonra fiyat olarak Türkiye Avrupa'ya göre en ucuz konuşma tarifelerine sahip dendi haber bitti.

😆yersen.
🤣🤣🤣 malum kanaldır

Bu galiba?
99+154,94=113,94 ₺
Ekli dosyayı görüntüle 76188
Bunu gördüm de banka SMS leri önemli. Onu çozmeliler.

Yazık gerçekten. Bu kadar başıboşluk olmayaydı keşke. Hadi biz veririz de asgari ücretlisi emeklisi nasıl veriyor bu paraları hayret ...

konu dışı :

Ayrıca geçen sultangazi den çatalca ya gidiyim dedim. Navigasyon, daha hızlı rota bulundu diye uyardı. Ben de 10 dk yol kisalacak diye kabul ettim. Daha önce hiç görmediğim bir sürü yoldan geçtim. Tüneller yapmışlar uzun uzun tüneller buralarda dağ da yok neyin altından geçiyor bu tüneller Merak da ettim bastım gittim o tünellerden. dönüyoruz durmadan gişe. bir gişeyi geçiyorum başka bir gişe geliyor. Derken Çatalca'ya vardım Sanırım 100 TL civarında para ödedim toplam saate baktığımda 5 dakika erken varmışım diğer alternatife göre. Kilometre olarak da yaklaşık 13 km'de uzamış yol.
Yahu şaşıyorum kalıyorum bu kadar akıl dışı otoyol sistemi nasıl kabul görüyor.. hadi paralarini gectim. Sanki hic vergi odemiyoruz da haketmedik. yani Gişelerde bariyerle durdurup Kağıt alma ya da hgs okuma sistemi çok sabir yoklayici.

Bu guzergaha zaten gerek te olmayan bir yol . Hadi onu geçtim. Bu işleyiş hiç mi rahatsız etmiyor. (İzmir yolu da ayni)

İsyanlardayım;)

Bunu gördüm de banka SMS leri önemli. Onu çozmeliler.

Yazık gerçekten. Bu kadar başıboşluk olmayaydı keşke. Hadi biz veririz de asgari ücretlisi emeklisi nasıl veriyor bu paraları hayret ...

konu dışı :

Ayrıca geçen sultangazi den çatalca ya gidiyim dedim. Navigasyon, daha hızlı rota bulundu diye uyardı. Ben de 10 dk yol kisalacak diye kabul ettim. Daha önce hiç görmediğim bir sürü yoldan geçtim. Tüneller yapmışlar uzun uzun tüneller buralarda dağ da yok neyin altından geçiyor bu tüneller Merak da ettim bastım gittim o tünellerden. dönüyoruz durmadan gişe. bir gişeyi geçiyorum başka bir gişe geliyor. Derken Çatalca'ya vardım Sanırım 100 TL civarında para ödedim toplam saate baktığımda 5 dakika erken varmışım diğer alternatife göre. Kilometre olarak da yaklaşık 13 km'de uzamış yol.
Yahu şaşıyorum kalıyorum bu kadar akıl dışı otoyol sistemi nasıl kabul görüyor.. hadi paralarini gectim. Sanki hic vergi odemiyoruz da haketmedik. yani Gişelerde bariyerle durdurup Kağıt alma ya da hgs okuma sistemi çok sabir yoklayici.

Bu guzergaha zaten gerek te olmayan bir yol . Hadi onu geçtim. Bu işleyiş hiç mi rahatsız etmiyor. (İzmir yolu da ayni)

İsyanlardayım;)
Halkbank ile anlaşmaları varmış. Enpara ile de sorun yaşamıyorum uygulama üzerinden mesaj geldiği için. Ama diğer bankaları bilemem.

Geri