Faz-1 Tam/Sadece C Imaj - Windows7 - Ekim 2019

Kodla Büyü
Hocam imajı usb ye aktardım kurulum yaparken, yeniden başlat kapat ve cmd olarak başlat diye üç seçenek çıktı. hangisiyle devam edeceğiz. cümleler tam aklımda değil ama.

2. indirme linki ilk mesaja eklenmiştir.

hocam sizin imaja kurduğunuz netsupport 11 sürümü. ana bilgisayar yaptığım PC de de net support 11 var. Tahtaları görüyorum. Merak ettiğim şey şu : ana bilgisayar 12 sürümü olsa tahtalar olduğu gibi kalsa halen sorunsuz iletişim sağlanır mı ? 11 sürümünde ana bilgisayarda değişken zamanlı bir hata iletisi alıyorum ama tahtaları kontrol edebiliyorum. 12 de ilgili hatayı alacak mıyım deneyeyim diyorum.

Teşekkürler emekleriniz için

hocam sizin imaja kurduğunuz netsupport 11 sürümü. ana bilgisayar yaptığım PC de de net support 11 var. Tahtaları görüyorum. Merak ettiğim şey şu : ana bilgisayar 12 sürümü olsa tahtalar olduğu gibi kalsa halen sorunsuz iletişim sağlanır mı ? 11 sürümünde ana bilgisayarda değişken zamanlı bir hata iletisi alıyorum ama tahtaları kontrol edebiliyorum. 12 de ilgili hatayı alacak mıyım deneyeyim diyorum.

Teşekkürler emekleriniz için
Hocam programın v12 sürümünü henüz denemedim; o yüzden net birşey diyemem. Fakat yeni sürümün eskisini göreceğini düşünüyorum.

bu imajı yüklüyorum ama denetim masası ya da özelliklerle alakalı yerlere girince
bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamar nedeniyle bu işlem iptal edildi. lütfen sistem yöneticinizle görüşün uyarısı alıyorum

bu imajı yüklüyorum ama denetim masası ya da özelliklerle alakalı yerlere girince
bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamar nedeniyle bu işlem iptal edildi. lütfen sistem yöneticinizle görüşün uyarısı alıyorum
Tek kullanıcı var ve o da yönetici yetkilidir hocam. Siz atak vb. Program kurdunuz mu kurulumdan sonra?

hocam md5 ile sha ne demek bu imajı ilk defa kullanacağım hatta ilk defa flasha imaj yazdırtacağım...bu imaj ekilit ile sıkıntısız çalışıyormu acaba

Hocam 1 tahtanın hdd arızalı idi. İdareye 500 GB alın yeterli dedim ama gitmiş 1 tb sipariş etmiş fiyatı uygun gelmiş. Bu imajı direk 1 tb olan hdd ye atsak sorun olur mu ? Yoksa Farklı bir işlem yapmak lazım mı

hocam md5 ile sha ne demek bu imajı ilk defa kullanacağım hatta ilk defa flasha imaj yazdırtacağım...bu imaj ekilit ile sıkıntısız çalışıyormu acaba
ben e-kilit ile çalıştırıyorum hocam sorun çıkmıyor. İmaj için teşekkürler hocam.
md5 sha indirdiğiniz dosyanın doğruluğu için oluşturulmuş bir kod.

Hocam 1 tahtanın hdd arızalı idi. İdareye 500 GB alın yeterli dedim ama gitmiş 1 tb sipariş etmiş fiyatı uygun gelmiş. Bu imajı direk 1 tb olan hdd ye atsak sorun olur mu ? Yoksa Farklı bir işlem yapmak lazım mı
İmajı 500 GB hdd de oluşturdum hocam. Kendisinden büyük kapasiteli disklere yükleme yapar, daha küçüklere ise yapmaz. Sizin 1 Tblık diske yükleme yapacaktır. Keşke 1 Tb alınacağına 240 GB SSD disk alınsaymış ama.

Hocam beni dinlemedi ki hatta dedim iptal et 500 yetiyor bana diye. Ellerinde 500 yokmuş üstelik yeni gelecek olan 500 bununla aynı fiyat olur falan demiş. O da tamam 1 tb gönder demiş. Bir şey diyemedim bende. 250 Tl imiş. Vatana baktım 500 GB 250 yazıyordu

Birkaç değişiklik ve güncelleme ile Sadece C bölümünü formatlayan imaj linkini ilk sayfada paylaştım.

Garip b
20 Eylül 2019 Güncellemeli Faz-1 Windows 7 Güncel Imaj:

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-1-windows-7-guncel-imaj-02-10-2018.165474/
Önceki Faz-1 imajını güncelleştirip ve biraz da değiştirerek yeniden yükledim. Imaja ait görseller ve özellikler aşağıdaki gibidir:
* 20.09.2019 tarihi itibarıyla sistem, sürücü ve programlar günceldir.
* Imaj boyutu 11.5 GB'tır. Faz-1 tahtaların sistem performansından kaynaklı sade bir imajdır.
* Etkinleştirme problemi yoktur. Orjinal anahtarı ile otomatik etkinleşir.
* Otomatik güncelleştirmeler kapalıdır.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı vardır.
* Yüklü programların listesi görselde yer almaktadır.
* Winsetupfromusb veya Rufus ile usb belleğe yazdırabilirsiniz. Detay için:
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/
* Linkler Google Drive'a aittir. Süreç içerisinde link sayısı artacaktır. Fazla indirmeden kaynaklı kota aşım durumunda aşağıdaki yöntemle indirebilirsiniz:
https://www.technopat.net/sosyal/konu/coezuem-google-drive-kota-asildi.681738/

İndirme Linki 1: https://drive.google.com/open?id=1PpOSm4IWF_urPUejUQ5BbHlJXw80Pntd
İndirme Linki 2: https://drive.google.com/file/d/1s3a0dZm_kk5NY4fJtno-J4olOlcjNotF/view?usp=sharing

MD5 : AC3F0F2A78506F565D31A7F37B017377

Ekim Güncellemeli Faz-1 Windows 7 Sadece C Imajı:

*
1 Ekim tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Imaj boyutu 11.3 GB'tır.
* Tam sürüm ile aynı özelliklere sahiptir. Birkaç düzeltme ve sadeleştirme içerir.
* Daha önce hazırladığım herhangi bir Faz1 imajını kurup Yerel Disk D içerisindekilerin silinmesini istemeyen arkadaşlar bunu kurabilirler.

İndirme Linki 1: https://drive.google.com/open?id=1SyyFf4uZmgMR9eRu5K5m8LlopOCojeeW

MD5: 21A2A8A20BB733460FAB4DFBD9D3FA82

Ekli dosyayı görüntüle 63872 Ekli dosyayı görüntüle 63873 Ekli dosyayı görüntüle 63874

Hocam garip bir sorun ile karşı karşıyayım . Normalde imajın bu haliyle sitelerden indirilen swf uzantılı flash lar swf çalışıyor. İngilizce öğretmeni bir CD den İngilizce uygulaması yükletti bu yazılımda bazı içeriklerde flash video var. Bunları göstermiyor. Denemek için mevcut olan flash player i silip güncel olanı yükledim bu CD deki içerikler açılmaya başladı ama bu sefer harici indirilen swf uzantılı içerikler açılmamaya başladı. İkisinin aynı anda çalışacağı bir çözüm yok mudur ?

Garip b

Hocam garip bir sorun ile karşı karşıyayım . Normalde imajın bu haliyle sitelerden indirilen swf uzantılı flash lar swf çalışıyor. İngilizce öğretmeni bir CD den İngilizce uygulaması yükletti bu yazılımda bazı içeriklerde flash video var. Bunları göstermiyor. Denemek için mevcut olan flash player i silip güncel olanı yükledim bu CD deki içerikler açılmaya başladı ama bu sefer harici indirilen swf uzantılı içerikler açılmamaya başladı. İkisinin aynı anda çalışacağı bir çözüm yok mudur ?
Tarayıcıdan açılan swfler için mevcut flash yazılımları yeterli iken sonradan bilgisayara indirilen swflerin tarayıcı kullanılmaksızın açılabilmesi için swf opener yükledim. Program kaldırma kısmından swf opener programını kaldırıp yeniden deneyin hocam.

Tarayıcıdan açılan swfler için mevcut flash yazılımları yeterli iken sonradan bilgisayara indirilen swflerin tarayıcı kullanılmaksızın açılabilmesi için swf opener yükledim. Program kaldırma kısmından swf opener programını kaldırıp yeniden deneyin hocam.

swf operer i silersem PC ye sonradan indirilen swf ler tarayıcı ile mi çalışacak o zaman ?

Hocam ben isoyu flasha aktaramıyoyum. rufus clonezilla şu an da winsetup fromusb ile deniyorum. yapıyormuş gibi yapıyor. flashı takıyorum. f7 flashı görmüyor. bir de windows 64 olması için fat32 mi seçmek gerekiyor.
bu siteden başka bir tane iso indirdim clonezilla ile yaptım formatladım. ama arkadaşımın başına gelen bizde de olda flash player kurulmadı hatta. offilne olarak kurdum ama hata veriyor ingilizce videoyu açmak isyeyince flash player 12 üstü ya da win 64 bit olmalı gibi

swf operer i silersem PC ye sonradan indirilen swf ler tarayıcı ile mi çalışacak o zaman ?
Hocam ben isoyu flasha aktaramıyoyum. rufus clonezilla şu an da winsetup fromusb ile deniyorum. yapıyormuş gibi yapıyor. flashı takıyorum. f7 flashı görmüyor. bir de windows 64 olması için fat32 mi seçmek gerekiyor.
bu siteden başka bir tane iso indirdim clonezilla ile yaptım formatladım. ama arkadaşımın başına gelen bizde de olda flash player kurulmadı hatta. offilne olarak kurdum ama hata veriyor ingilizce videoyu açmak isyeyince flash player 12 üstü ya da win 64 bit olmalı gibi
Yarın swf dosyaları ile ilgili birkaç deneme yapıp sonuçlarını paylaşırım sizinle.

Hocam google.drive da faz1 win7 nin kopyasını oluşturmada hata ile karşılaşıyorum bu imajı başka bir yere yükleseniz olmaz mı?

Hocalarım akıllı tahtayı korumak için atak gibi veya başka önereceğiniz proğram var mı

Yaklaşık iki senedir @mehcan hocamızın hazırladığı ücretsiz program olan e-kilit kullanıyorum. Tek kelime ile efsane, sürekli gelişen ve geliştikçe çok daha iyi olan bir program. Şimdiye kadar onlarca program denedim. Ekilit programını tek geçiyorum, diğerlerine göre fazlası var, eksiği kesinlikle yok. Mutlaka deneyip inceleyin hocam burada nekadar anlatsam az. Buradan @mehcan hocamıza da tekrar teşekkür ediyorum. Bu hafta içinde tekrar güncelleme yapmış daha da kullanışlı olmuş. Herkes mutlaka ve mutlaka denemeli, zaten denedikten sonra başka kilit programlarını kullanmayacaksınız bile. Farklı kilit programı geliştiren hocalarımıza da tabii ki teşekkür etmek lazım hepsinde karşılıksız bir emek, uğraş var ancak biz okulda kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacak olanı seçmemiz gerekiyor.

İmaj olarak da faz1 tahtalarımızda birçok imaj denedim ve son olarak da @doganytu hocamızın hazırladığı imajda sabitledim. Faz1 tahtalar malum biraz hantal olduğu için windows10 denemesini bile yapmıyorum artık, çok denedim ve nedense hep yavaş kaldı. Uzun zamandır bu imajı kullanıyorum, yeni sürümü yayınlamış şimdi hemen onu deneyeceğim. Faz1 tahtalar için benim fikrimce en iyi imaj bu, elinize emeğinize sağlık @doganytu hocam :)

Faz1 imajda en verimli = @doganytu hocam
Kilit programında efsane= @mehcan hocam

Arkadaşlar faz 1 imajı yükledim ama office ürün anahtarı istiyor neden yapar bunu çözümü nedir acaba

Ekli dosyalar

• 8A5ADFEB-02F0-422B-9568-4477535C48DB.jpeg
    8A5ADFEB-02F0-422B-9568-4477535C48DB.jpeg
    137.4 KB · Görüntüleme: 41
Yıllardır kendi imajımı kullanıp arada güncelleme yapıyordum. Geçen hafta buradaki Eylül 2019 imajını kullandım. Benimkinden daha iyi hızlı ve daha iyi olmuş. Yapan arkadaşın ellerine sağlık. İndirmesi ve flasha yazdırması biraz zaman alsa da kurulum sırasında herhangi bir sorun yaşamadım. 16 GB'lık bir flash belleğe Rufus 3.5 ile yazdırdım. Devamında DeepFreeze v7 yükledim. Şu ana kadar 6 tahtaya imaj attım. Herhangi bir şikayet gelmedi. Aksine tahtanın daha da hızlandığını söylediler.

Birkaç değişiklik ve güncelleme ile Sadece C bölümünü formatlayan imaj linkini ilk sayfada paylaştım.

Merhaba hocam. İmajlarınızı kullanıyorum, elinize kolunuza sağlık.

Sadece C bölümü için yayınladığınız imajı 500 GB'tan küçük HDD'ler için kullanabilir miyiz? Yoksa bunda da yine en az 500 GB mı olması gerekir HDD'nin.

Faz 1’lere takılan 500 GB’tan düşük boyutlu diskler için ya da SSD(120 Gb-240 Gb ) ile değiştirilen Faz 1’ler için bir çalışmanız olacak mı acaba ? :)

Merhaba hocam. İmajlarınızı kullanıyorum, elinize kolunuza sağlık.

Sadece C bölümü için yayınladığınız imajı 500 GB'tan küçük HDD'ler için kullanabilir miyiz? Yoksa bunda da yine en az 500 GB mı olması gerekir HDD'nin.
Kurulmaz hocam.
Faz 1’lere takılan 500 GB’tan düşük boyutlu diskler için ya da SSD(120 Gb-240 Gb ) ile değiştirilen Faz 1’ler için bir çalışmanız olacak mı acaba ? :)
Parduslu ve Pardussuz iki imaj olacak hocam.

@doganytu hocam 240 GB SSD ye kurabileceğim bir imaj dosyanız var mı veya ne önerirsiniz? Ya da acronis imajı var mı? Acronis ile alınan imajda daha küçük veya daha büyük diske yüklerken boyutu kendi ayarlıyor ve kurulumda sorun vermiyor.

Geri