Faz 2 Etkileşimli Tahtalarda Windows 10 Yükseltme

Kodla Büyü
aygıt bulunamadı diyor. hoparlör devre dışı kalmış. sanki birileri hoparlörün fişini çekmiş gibi. sürücüsünü internetten bulamadım.

balamirkan' Alıntı:
aygıt bulunamadı diyor. hoparlör devre dışı kalmış. sanki birileri hoparlörün fişini çekmiş gibi. sürücüsünü internetten bulamadım.
Ses driverını tekrar kur düzelir hocam

hocam bir yerde denk gelip okumuştum bizzat başıma gelmedi ama buna benzer bi sorundu. yanılmıyorsam ekran driverını kurunca düzeliyor demişlerdi. biraz garip gelmişti bana bi deneyin isterseniz. driverlar tahtaların d bölümünde olması lazım

Yaptım tesekkurler. Realtek indirdim uyumlu. Ekran çözünürlük filan değişti. Sonra düzeldi çok şükür.

Arkadaşlar 29 Temmuz 2016'ya kadar Faz 2 Win 8.1 tahtaları Win 10'a geçirelim mi? Siz ne yaptınız? Ücretsiz geçiş son falan demesi sıklaştı. Yaz girmeden yapayım mı?

Bence windows 10 geçişlerini yapıp tahtaları etkinleştirerek bu hakkı kazanmalıyız.Gerçekten microsoft ücretsiz yükseltmeleri 29 temmuzdan sonra bitirecek olursa devlet bir şekilde zarara uğramış olacak.Tahtaların mevcut imajlarını alıp saklarız ve windows 10 kullanmak istemeyen yeniden eski sistemine dönebilir.Ama ücretsiz yükseltme hakkımızı kazanmış oluruz.

orhanak' Alıntı:
Bence windows 10 geçişlerini yapıp tahtaları etkinleştirerek bu hakkı kazanmalıyız.Gerçekten microsoft ücretsiz yükseltmeleri 29 temmuzdan sonra bitirecek olursa devlet bir şekilde zarara uğramış olacak.Tahtaların mevcut imajlarını alıp saklarız ve windows 10 kullanmak istemeyen yeniden eski sistemine dönebilir.Ama ücretsiz yükseltme hakkımızı kazanmış oluruz.
Windows 8 hayranı ben aynı mantıkla seminer dönemi yukseltecegim.... Bir şekilde devlet malını, hakkını korumak diye düşünüyorum.

orhanak' Alıntı:
:+1:

bugün yeni okulumdaki tahtaya ebanın faz 2 win 8 imajı yükledim windows 10 a yükseltip , gerekli programları (atak.deepfreeze, ppt viewer vb.) yükledikten sonra acronisle imaj alıp tüm tahtalara imaj yükleyecektim ki ne göreyim artık win 10 ücretliymiş. eski okulumda win10 a yükseltmiştim tahtaları onlardan imaj alıp yüklesem windows 10 etkinleşir mi acaba ne dersiniz?

bydogan20' Alıntı:
bugün yeni okulumdaki tahtaya ebanın faz 2 win 8 imajı yükledim windows 10 a yükseltip , gerekli programları (atak.deepfreeze, ppt viewer vb.) yükledikten sonra acronisle imaj alıp tüm tahtalara imaj yükleyecektim ki ne göreyim artık win 10 ücretliymiş. eski okulumda win10 a yükseltmiştim tahtaları onlardan imaj alıp yüklesem windows 10 etkinleşir mi acaba ne dersiniz?
hayır o şekilde etkinleşmez. lisanslar donanım bazlı lakin şu işe yarayabilir... windows-isletim-sistemi-f84/windows-10-a-ucretsiz-yukseltme-devam-ediyor-t154001.html

ademola' Alıntı:
bydogan20' Alıntı:
hayır o şekilde etkinleşmez. lisanslar donanım bazlı lakin şu işe yarayabilir... windows-isletim-sistemi-f84/windows-10-a-ucretsiz-yukseltme-devam-ediyor-t154001.html

yardımın için teşekkürler hocam. bugün indirmeye başladım sayende. %10 dayken bıraktım geldim inşallah bitmiştir yüklemesi. yanlız aklıma bir soru takıldı.lisanslar donanım bazlı ise ebanın imajı yükledikten sonra bir süre etkinleştirilmdi internete bağlanınca etkinleşti. bu önceden tahtanın etkinleştirildiği için mi?
Bt öğretmeni değilim bu arada. bt olmadığından iş başa düştü.

aynen hocam lisans donanım bazlı. eger tahta 1 kez olsun win10 ile etkinleştiyse artık her internete bağlandıgında lisansı otomatik alır etkinleşir.

Okulumuz başka bir binaya taşındı, eski okulum hepsini win10 a gecirmistim.

Şu an yeni binada hepsi win8.1. Pazartesi xml dosyalarını alıp win 10 acronis yedekle kurmaya çalışacağım. Umarım sorun çıkmaz. Pazartesi sonucu yazarım. ..

Bugün 2 tahtaya sorunsuz geçiş yaptım.

Eski okulum daha önce yukselttigim win10 un acronis ile yedeğini aldım. Mersin fatih ekibinin bahsettiği win10 lisans programıyla win8.1 olan tahtadan xml dosya oluşturdum. Yedeği kurup xml dosyasını ilgili yere attım tahtayi kapatıp açınca etkinleştirdi. Sanırım sonrasında sorun vermez. Win 10 a geçiş bu şekilde halen mümkün.

ademola' Alıntı:
bydogan20' Alıntı:

Okulumuzda win 8.1 tahtalar var. İçlerinde tamamen çökenler hiç açılmayanlar ve stabil çalışmayan bir sürü tahta vardı. Neyse sağlam olan bir tahtadan acronis ile image alıp tüm tahtalara yükledim hiç birinde sıkıntı yok gayet güzel çalışıyorlar. Yalnız tahtalarımızda geçen yıl net vardı bu sene yok. Ve bilgisayar>sağ tık özellikler yapınca orada windows etkinleştirilemedi diye bir yazı var. Ben bir kaç tahtanın imageden önce windows ürün koduna bakmıştım imagedan sonra da aynı yani herhangi bir değişiklik yok. Sadece tahtaların isimleri image aldığım tahta ile aynı oluyor onları da sınıf isimleri ile değiştiriyorum. Sormak istediğim bu windows etkinleştirilemedi kısmı net olmadığı için mi var? Net gelince windows etkinleştirilemedi hatasından dolayı korsan kullanım gibi bir durum mu olacak?

ayrıca kajmeran hocamın dediği gibi genuineticket yöntemi de hala çalışıyor şimdi denedim :)

Geri