Faz 2 vestel win 10 kurdum biri oldu diğeri olmadı (Çözüldü)

Kodla Büyü

asdfer346

Üye
Faz 2 vestel Amd işlemcili olan cihaza windows 10 kurdum. Gayette güzel oldu.
İmajını alarak İ3 işlemcili olan cihaza yükledim. Ancak dokunmatiği görmedi. Bulduğum bütün dokunmatik sürücüleri yükledim yine olmadı
Sıfırdan windows kurdum yine ne yaptıysam dokunmatik sürücüleri bir işe yaramadı.
AMD işlemcili olan tahtada hiç sorun yok hatta dokunmatik imajlı yüklemelere göre daha güzel çalışıyor. İ3 işlemcili olan tahtada her şeyi denememe rağmen sorun nerede olabilir ?

AMD İŞLEMCİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

AMD2.PNG

AMD3.PNG

AMD1.PNG

İ3 İŞLEMCİLİ OLAN

i3_özellikler.PNG

i3_1.PNG

i3_2.PNG

İmaj değil sıfırdan Windows yükledim. Donanım sorunu yok imajla yüklenmiş Windows ile çalışıyor

Yanlış anlamadıysam amd tahtaya windows kurdunuz sonra onun imajını i3'e yüklediniz değil mi? Zira öyle yazıyor.

Amd işlemcili tahta imajı intel işlemcide düzgün çalışmayabiliyor. İntel işlemcili tahtaya sıfırdan windows kurunca da düzelme olmadıysa donanım sorunu aklıma geldi ilk olarak.

Aynen öyle yaptım sıfırdan windows ta yükledim ancak dokunmatik sorununu bir türlü çözemedim. Ayrıca Faz sürücüleri neden adam akıllı yayınlanmaz onu da anlamıyorum

Tahtanın bilgisayar kısmını söküp yeni harddisk takarak sıfırdan kurulum yapmıştım. Dokunmatiği görmeyince sorunu hep sürücüden sandım. Hata çok ilginç, tesadüfen öğrendimki bilgisayar kısmı tahtaya sıkı bir şekilde tam oturmadığı için dokunmatiği görmüyormuş. Hiç bir değişiklik yapmadan vidaları sıkarak sorun çözüldü.

Tahtanın bilgisayar kısmını söküp yeni harddisk takarak sıfırdan kurulum yapmıştım. Dokunmatiği görmeyince sorunu hep sürücüden sandım. Hata çok ilginç, tesadüfen öğrendimki bilgisayar kısmı tahtaya sıkı bir şekilde tam oturmadığı için dokunmatiği görmüyormuş. Hiç bir değişiklik yapmadan vidaları sıkarak sorun çözüldü.
Geçmiş olsun.

Geri