Faz1 Win7 SSD Güncel İmage 2020

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu imajın yeni versiyonu çıktı arkadaşlar mümkünse artık yenisini indirin.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz1-win7-ssd-240-gb-guncel-image-2020_v2.172220/

Faz1 Win7 SSD 240 GB Güncel İmage 2020

İmaj kurulumu 11 dakikada gerçekleşmektedir. Test ettikten sonra yorum yazmayı unutmayın.

İmaj boyutu (15.4 GB)

Yapılan değişiklikler:
Yüklü programların tüm sürümleri güncellendi.
imaj 240 GB SSD diske uyumlu hale getirildi.
Sumatra PDF eklendi aşırı hızlı olduğundan varsayılan olarak ayarlandı isterseniz Adobeyi yine kullanabilirsiniz.
Disk defrag kaldırıldı.
Zeka oyunları eklendi.
Arduino İDE programı eklendi.

Kurulu program listesi şöyledir:
Arduino İDE
Sumatra PDF
Zeka Oyunları
Adobe Reader
Office 2010
Libre Office
7Zip
360 Total Security (sizi rahatsız edebilecek uyarıları kapattım.)
Google Chrome
Java
NET Framework 4.7.1 Final
Format Factory
CCleaner
Vlc
Aimp
Sistem dosyalarını görünür yap bat dosyası
Meb Sertifika
Fatih Kalem
...

İndir:
Part-1
Part-2

İmaj yüklemenin en kolay yolunu şurada anlattım her türlü boyuttaki HDD,SSD ye uygulayabilirsiniz.Mutlaka izlemeniz gereken bir video.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/imaj-yuklemenin-en-kolay-yolu.171694/

SSD diskleri taktıktan sonra tahta BİOS ekranına düşerse mutlaka şu konuya göz atın.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...-neden-biosa-geciyor-sorunu-ve-cozumu.171720/

NOT: İmaj yükleme işlemi bitiminde tahtada imleç yanıp sönüp bekliyorsa, işlem gerçekleşmiş sadece clonezilla yeniden başlatamamıştır tahtayı bu bir sorun değildir. Düğmeye basılı tutun tahta kapansın, sonra tahtayı açın sorunsuz açıldığını göreceksiniz.

Ad: Faz1_win7_SSD_imaj_Hasari_2020.iso
Boyut: 16540237824 bayt (15 GiB)
SHA1: 4BC3369A448143D1C7749FC3CBD3F48A73B95754

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png

İmaj flasha nasıl boot edilir?

Total 360 Security ile ATAK'ı bir Arada Kullanma

Son düzenleme:
Sata için oluşturduğunuz imajı memnuniyetle kullanıyorduk hocam.

Bundan sonra hazırladığınız SSD imajı kullanacağız.

Emeğine sağlık hocam.
.

Son düzenleme:
@hasari hocam, bu imajı 120GB gibi daha az kapasiteli disklere yüklemek için syslinux.cfg menüsü oluşturmak mümkün mü?
@kalelibilişim hocamın açtığı "Gelişmiş Clonezilla Rehberi" konusunda -k ile yapılabildiği yazıyordu yabılmıyorsam. Yani Faz1 500GB'dan aldığımız imajı olabiliyorsa 240GB SSD'ye de yükleyebileyim?

@hasari hocam, bu imajı 120GB gibi daha az kapasiteli disklere yüklemek için syslinux.cfg menüsü oluşturmak mümkün mü?
@kalelibilişim hocamın açtığı "Gelişmiş Clonezilla Rehberi" konusunda -k ile yapılabildiği yazıyordu yabılmıyorsam. Yani Faz1 500GB'dan aldığımız imajı olabiliyorsa 240GB SSD'ye de yükleyebileyim?
Bu sorunu kökten çözdüm hocam bu imajı istediğiniz boyuttaki harddiske yükleyebilirsiniz.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/imaj-yuklemenin-en-kolay-yolu.171694/

Partları açarken hasarlı uyarısı alan arkadaşlar varsa winrar sürümlerini güncellesinler yada 7zip programını kullansınlar.
https://www.7-zip.org/

Eski winrar sürümleri yeni sürüm ile paketlenmiş sıkıştırmaları açamıyor bilginize.

hocam öğrencilerin program kurmasını engelleyecek şifre filan var mı imajda?

Teşekkürler hocam, emeğinize sağlık. Part 2 iniyor , part 1 de
doc-08-8c-docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi
Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yok.

HTTP ERROR 403
hatası veriyor.

Teşekkürler hocam, emeğinize sağlık. Part 2 iniyor , part 1 de
doc-08-8c-docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi
Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yok.

HTTP ERROR 403
hatası veriyor.
Tarayıcı önbelleğinizi temizleyip yeniden deneyin kontrol ettim sorun yok.

Bence sizden başkası bir şey kuramasın yinede siz bilirsiniz bu durumda size atak yeter.
dersle ilgili sunularını, videolarını, kitaplarını filan atıyorlar tahtaya, benden başkası kurmasın diye düşünürsen habire beni çağırıp benden kopyalamamı veya kurmamı isterler. deep freeze kurunca bazı programlarda ve özellikle chrome güncellemelerinde de zaman kaybı yaşanıyordu. kaldırdım deepreeze leri, 2 senedir bu şekilde daha az sorun yaşadım. Bi de şifresiz deneyelim bakalım, herşey serbest olsun, ne olacak, olmadı deepfreeze kurarım

dersle ilgili sunularını, videolarını, kitaplarını filan atıyorlar tahtaya, benden başkası kurmasın diye düşünürsen habire beni çağırıp benden kopyalamamı veya kurmamı isterler. deep freeze kurunca bazı programlarda ve özellikle chrome güncellemelerinde de zaman kaybı yaşanıyordu. kaldırdım deepreeze leri, 2 senedir bu şekilde daha az sorun yaşadım. Bi de şifresiz deneyelim bakalım, herşey serbest olsun, ne olacak, olmadı deepfreeze kurarım
DeepFreeze kullansanız bile zaten D: bölümünü açık tutacaksınız oraya istediklerini atabilirler. Tabi yinede en uygun yolu siz bilirsiniz.

Hasari hocam öncelikle teşekkürler emeklerinize sağlık. Dosyaları 3 kere indirdim indirirken sıkıntı mı oluştu diye ama 2 dosyayı birleştiremiyorum 2. dosyayı ne winrar nede 7zip görüyor. yapabilen var mı yoksa ben mi hata yapıyorum.

Hasari hocam öncelikle teşekkürler emeklerinize sağlık. Dosyaları 3 kere indirdim indirirken sıkıntı mı oluştu diye ama 2 dosyayı birleştiremiyorum 2. dosyayı ne winrar nede 7zip görüyor. yapabilen var mı yoksa ben mi hata yapıyorum.
2.Dosya aynı klasörde olacak birinci dosyayı 7zip ile aç sonra ayıkla butonuna tıkla imajın iso dosyası klasöre çıkacaktır. sizin 2.dosya ile işiniz yok 1. dosya üzerinden işlem gerçekleşiyor.

Sata için oluşturduğunuz imajı memnuniyetle kullanıyorduk hocam.

Bundan sonra hazırladığınız SSD imajı kullanacağız.

Emeğine sağlık hocam.
Merakla beklediğim imaj. Çok teşekkürler hasari hocam süpersin.. şimdiden indireyim de ssd ler gelince denerim.

Hocalarıma katılıyorum, şuan indiriyorum. Hemen yükleyelim inşALLAH... Çok teşekkür ederiz hocam...

hocam cok fazla indirilmiştir. 24 saat bekleyin uyarısı veriyor. başka indirme yöntemi varmı torrent le indirebilirmiyiz.

Geri