Faz2 deki tüm tahtalarda ses birden %40 a düşüyor.

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Faz2 nin bulunduğu tahtalarımızın tümünde hafızoğlunun win10 imajını yüklemiştik. İlk başta sorun yoktu fakat zamanla ses sorunu yaşamaya başladık. Ses birden %40 ta sabitleniyor. Forumda belirtilen yöntemleri (ses açıp kapama, sürücü yeniden yükleme ve yeni imaj yükleme...) denedik ama bir süre sonra aynı sorunla tekrar karşılaştık.
Benzer sorunla karşılaşanlar nasıl çözüm buldular?

doğanytu'nun hazırladığı mart 2021 imajını 50 civarında tahtaya kurdum. Şimdilik bir problem yok. Hafızoğlu sürümü hangisi bilemedim.

https://www.alphr.com/windows-reducing-system-volume/
windows-control-panel-sound.jpg

windows-sound-communications-volume.jpg

Önceki imajlardandı. ekilit programı kuruluydu.
Önceki imajmın da güncel imajımın da orijinal halinde böyle bir sorun yok. Geçen yıl sene başında hazırladığım imajı da bu yıl hazırladığım imajı da 2 okulda aktif kullanıyorum sorun yok.
2 sebebi olabilir:
1. Windows güncelleme aracılığıyla ses sürücüsü değişmiş olabilir.
2. Kullandığınız kilit programı bu soruna kaynak olabilir.
Güncel imajı yükleyip e kilit kurmadan test edebilir ardından e kilit kurup sonuca bakabilirsiniz. Bir de e kilit programının güncel versiyonu varsa mutlaka onu kullanın.

Ana programda ayarlar > kilit ekranı sekmesinde kilit ekranı devreye girdiğinde sessize al işaretini kaldırıp tahtalarda ayarları güncelleyiniz hocam.

Programdaki ilgili yerin konumunu bilmiyordum. Sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkürler...

Geri