Fiat Stilo Nasıl Bir Araçtır???

Kodla Büyü

suferi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Fiat stiloyu tanıyanlardan yardım bekliyorum.
Nasıl bir araçtır?
Kronik arızaları varmıdır?
yakıt durumu nedir?
Bu donanım ve yeniliklere rağmen neden fiyatı diğerlerinden daha düşüktür?

hocam bildiğim kadarıyla, yanlış yönlendirme olmasın ancak fiatın en iddaalı otomobillerinden biridir. Kalitesi yüksektir. Parası da yüksektir tabi, elden kolay kolay çıkaramazsın. Piyasası pek yoktur. Yakıt durumu, arıza durumu dersen fiat işte ne beklenir ki derim.
Bunun yerine punto modeli iyidir.

hocam Punto ve Fiatın diğer tüm arabalarındaki iç dizayn berbat benim bir tek bu stionun iç dizaynı hoşuma gitti fiyat olarak da aynı özellikteki diğer araçlara göre uygun bulunabiliyor.

fiat stilo üretimden kalkalı bayağı oldu ,ayrıca onun yerini fiat bravo aldı diyebiliriz ,çünkü puntoyla aynı sınıfta değiller ,donanım yönünden iyidir fakat işçilik zayıf sonuçta fiat
,modifiyeye yatkın bir arabadır yani meraklısına bir arabadır ,fiatın diğer modellerine göre daha spor bir araba olduğu kesin ayrıca

tek kapı olanları çok şık bence.. tam bir italyan..
ama arkadaşların da dediği gibi piyasası pek olmayan bir araç..
sky windowlu olan modelleri çok hoşuma gidiyor benim..

2. eli tam anlamıyla ölü bir araba...
Ama nedense o araba gözüme çok hoş gözüküyor :lol: ...

Türkiyede pek tutulmayan bir araçtır maalesef oysa ki 1.9 JTD manyak bir motoru da vardır.

arabaya bakarsan o da sana bakar. 70 model arabalar hala yollarda ise bakımındandır. marka olarak değil de hangi araç olursa olsun, ne kadar kaliteli ve pahalı arabaya binersen bakımları o derece maaliyetlidir genelde. onun dışında temiz kullandıktan sonra hiç bir marka canını sıkmaz sayın hocam. sen marka fanatiklerine aldırış etmezsen karlı çıkarsın.

stilo ya gelince. tasarımı güzel, işçilik orta sınıf, ikinci el piyasası hareketli olmayan araçtır benim düşüncem.

20 bin lira gibi bir bütçe ile de çok kaliteli ve modelli araç bulunamayacağına göre ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap verecek aracı seçmeniz temennisi ile .

hürmetler

dorian' Alıntı:
hocam bildiğim kadarıyla, yanlış yönlendirme olmasın ancak fiatın en iddaalı otomobillerinden biridir. Kalitesi yüksektir. Parası da yüksektir tabi, elden kolay kolay çıkaramazsın. Piyasası pek yoktur. Yakıt durumu, arıza durumu dersen fiat işte ne beklenir ki derim.
Bunun yerine punto modeli iyidir.

Yakıt durumu ve arıza durumu mu :) hocam siz ya yakan araba görmediniz, ya da stilo hakkındaki bilgileriniz kulaktan dolma. 4 yıl oldu alalı, yakıtı gayet ekonomik. 3 yıldır LPG'li kullanıyorum. İlk önce LPG taktırmakta çok endişeliydim. Fakat sonra baktım ki, millet 60-70 milyarlık arabalarıyla LPG pompasına yanaşıyor. Dedim ki benzini ben mi kurtarıcam :) Şimdi diyorum ki, iyiki fazla zaman kaybetmeden taktırmışım. Korkmadan biniyorum çünkü. Km'ye 200-210 kuruş yakıyor. Bu arada, şimdiye kadar periyodik bakımları haricinde bir masraf yapmadım. Periyodik bakımlarını da can güvenliğim için ve arabamı sevdiğim için yapıyorum. Bu her marka için geçerlidir sanırım ?

Hocam sen bana pmden bir mesaj at tek mesajın var burada olacagını pek düşünmüyorum...
stilo ile ilgili bir iki soru sorayım yardımcı olursan sevinirim..

hocam stlo kesinlikle iyi bir araçtır.ama alayımmı dersen alma derim .çünkü piyasası yok ,satarken zorlanırsın zarar edersin.Sadece çok uygun bulursun yani galerilerin satın alacağı fiyata bulursan ve çok temizse belki düşünülebilir ama yinede ben olsam yaklaşmam.
Ama tekrar söyleyim ben aracı kullandım ve fiat servisi çok yakın bir tanıdığım araç güzel ama tutulmuyor bunun bi çok sebebi var.
Aynı örnek Mesela Mercedes C seriside tutulmuyor yada B serisi ama kötü arabamıdır.Değildir tabiki, ama almışken E seri almak her açıdan kazançlı ve mantıklı.

hocam kazanç düşüncesi yok...
ben araba olarak stiloyu kafaya taktımda .
piyasası olması olmaması hiç önemli değil...
hatta keşke daha az tutulsa da daha iyisini daha uyguna alsam...
siz kullandıysanız nasıl rahatı, seriliği,kullanışı...

hocam ben kasa olarak çok beğeniyorum .donanım olarakta yok yok.çift HY abs klima elk cam ve ayna donanım zengin.Sanırım 1.4 ve 1.6 motorlar var 1.6 olan 110 HP civarı olsa gerek.Yani tatminkar bir performansı var çokta bişey beklememek lazım turbo yok, atmosferik motor sonuçta.Bende zamanında barava yı kafaya takmıştım ama kısmet değilmiş.ama bu kasa brava dan çok daha heybetli ve daha oturaklı.

hocam yok yok bakın:

kademeli 8 hava yastığı
abs
ebd
esp
asr
eobd
fiat code immobilizer
kapı içi çelik barlar
vs. vs.

KONFOR
far sensörü
yağmur sensörü
park sensörü
otomobili kişiselleştirme MYCAR bir sürü ayar var (mesela hız limiti yazıyosunuz geçince uyarıyo)
follow me home (farlar siz arabadan çıktıktan sonra yolu aydınlatıyor)
gecikmeli cam kapama(kontağı kapattınız diyelim cam açık arabadan ıkmadan 20 sn kapatmak için süreniz var)
gecikmeli iç aydınlatma
ultra çok fonksiyonlu yol bilgisayarı detayları arkadaşlar yazmış zaten (en sevdiğim yolda buzlanma varsa söylüyo)
çok bölgeli polen filtreli tam otomatik dijital klima yolcuya ayrı sürücüye ayrı (tünele girdiğinizde otomatik olarak dıştan hava almayı kesiyo)
buğu önleme düğmesi(çok arabada var ama böylesini çok samimiyim görmedim)
ısıtmalı elektrikli aynalar (çift parçalı ölü bölge yok)
yükseklik derinlik ayarlı direksiyon
soğutucu torpido torpidodan ayrı olarak
koltuk altı çekmecesi
orta konsol dirseklik
bardaklık
bel desteği ayarlı sürücü koltuğu
öne yatan yolcu koltuğu
yolcu koltuğu arkasında katlanır masa(otobüslerdekine benzer)
kızaklı ve bir sürü ayarlı arka koltuklar(bagaj isterseniz ufak isterseniz geniş)
arka koltukların ortasında bardaklıklı konsol
ve bagaja açılan kapak
5 kademeli açılır tavan ve bağımsız güneşlik (sunroof demiyorum o ufak olur)
çocuk kilidi hem kapı hem cam için
isofix çocuk koltuğu bağlama noktaları(isofix bir dünya standardıdır)
yolcu güneşliğinde ışıklı makyaj aynası
kararan dikiz aynası
deri direksiyon vites topuzu ve körüğüvs.vs.

MÜZİK SİSTEMİ
radyo isimlerini gösterir(trt fm best fm)
cd çalar
direksiyondan kumandalı tabiki
traffik dedikleri ikaz uyarılarını gösterir(karadeniz otobanı yol çalışması)
hıza duyarlı ses artar
2 bass
2 standart
2 tizz hoperlor
fiat code tabiki çalınması imkansız
vs. vs.

alıntı daha benım ınceledıklerım bıldıklerımı yazsam bı kac kısı arabasını satıp almaya kalkar fiyat yükselir diye korkuyorum...

:D :D :D

STILO MOTOR SEÇENEKLERİ;

1.2 16v 80Hp
1.4 16v 90-95Hp
1.6 16v 103Hp
1.8 16v 133Hp
1.9 MultiJet 100-120-150Hp
1.9 JTD 80-90-115 ve 140Hp
2.4 20v 170Hp

*Güney ülkelerinde 1.3 Multijet motor seçenekleride mevcuttur...

sanırım stilo uzmanı oluyorum...

suferi' Alıntı:
STILO MOTOR SEÇENEKLERİ;

1.2 16v 80Hp
1.4 16v 90-95Hp
1.6 16v 103Hp
1.8 16v 133Hp
1.9 MultiJet 100-120-150Hp
1.9 JTD 80-90-115 ve 140Hp
2.4 20v 170Hp

*Güney ülkelerinde 1.3 Multijet motor seçenekleride mevcuttur...

sanırım stilo uzmanı oluyorum...
hocam bunların hepsi tr ye girmemiştir.Multijet hiç duymadım mesela

hocam bir araç tutulmuyor diye almaktan korkma sonuçta sen tutulmadığı için böyle donanımlı bir aracı ucuza alacaksın satarkende ucuza satacaksın. Tutulan araç olsaydıda örneğin toyota corollanın 95 -96 sına bile 15 milyar isteyen var vede alanda var yazık günah 15 yaşında arabaya o parayı verenlere. Varsın tutulmasın hocam al bin keyfine bak satarkende 1000 lira ucuza ver birşey kaybetmessin:+1:

Not: Tutulan araba, tutulmayan araba zamanları eskidendi 3-5 çeşit araba vardı. Şahin tutulurduda, broadwey tutulurduda flash tutulmazdı şimdi yüzlerce model var herkes zevkine, keyfine göre biniyor.

çok dogru söylüyorsun hocam...
3 sene önce babama bir minibüs alacak olduk.
dediler transporter al az yakar iyidir şöledir ...
eyvallah gerçekten iyi araba. ama starex aldık...

Gel gelelim hesaba vuralım.
şu günden hesaplayalım.
2005 starex 13-14 bin ------- 2005 transporter 22-25 bin( en azını yazdım vw'nin)
km 350 yakar------------------km 250 yakar
parçası daha ucuz-------------parçası pahalı
çift klima -----------------------özelliklerine bak çok az...( fazla olanıda çok pahalı.)
elektirkli cam-------------------
elektirikli ısıtmalı ayna---------
abs------------------------------
...

ben yine starex alırım çok yakar 25000 - 14000 = 11000 tl ilede mazot a veririm gezebildiğim kadar gezerim...

burada vw kalitesini dışarıda tutarak yorum yaptım...

stilonun ikinci eli zayıf diyenler...
öyle sanırım, galiba gibi başlayan yorumlarla olmaz bu işler...
Bilen konuşacak, bilmeyen okuyacak ve öğrenecek...
3 ay araba baktım. Bir gece çok temiz bir STILO ilanı gördüm ve sabahına gidip aldım.
İyiki aldım, çünkü arabaya bindiğimi hisettiriyor. 2 yıldır kullanıyorum.
Acaba bu dedikleriniz doğru mu ? aldığım fiyata talep görecek mi ? diye, sahibinden.com'a sırf denemek için ilan verdim. Hatta 1000 tl de kendim üstüne koydum ve ilan yayınlanmaya başlayınca, gelip aracı görmek için telefon yağdı ve 2 gün sonra ilanı kaldırdım.
Yorumu sizlere bırakıyorum.

suferi' Alıntı:
hocam Punto ve Fiatın diğer tüm arabalarındaki iç dizayn berbat benim bir tek bu stionun iç dizaynı hoşuma gitti fiyat olarak da aynı özellikteki diğer araçlara göre uygun bulunabiliyor.

Ersin hocam, stilonun iç dizaynını punto ve diğer fiatlardan iyi mi buluyorsun? :mrgreen:

stilo 3 kapı bekarken hayallerimi süsleyen bi markaydı ama yakıt tüketiminin yüksek oluşu lpg yle uğraşmak istmemem beni arabadan soğuttu..kesinlikle gerek malzeme kalitesi ve gerek donanım olarak kullanıcısına sunduğu özellikler fiyatının çok çok üstündedir...3 kapılarında cam tavan var ama bu mekanizmanın genelde sorunlu olduğunu okumuştum...ayrıca gerçekten tasarımı da süper;3 kalpı için konuşuyorum..bi de elektronik aksamlarının sorun çıkarma ihtimalinin olduğunu okumuştum forumlarda gezerken;sonuçta elektronik ekipman özellik arttıkça aracın arıza ihtimali hele ki fiat sa artıyor ne yazık ki..bunları göz önün de bulundurursunuz.saygılar.

az önce idareci arkadaş bıraktı stilo ile 2.el almış.16 bine bence o fiyata ford fiesta daha süper

fluent' Alıntı:
suferi' Alıntı:

Ersin hocam, stilonun iç dizaynını punto ve diğer fiatlardan iyi mi buluyorsun? :mrgreen:

fluent.. kafa mı buluyorsun yoksa ciddi mi soruyorsun bu soruyu ? :mrgreen:

Fiat Stilo gerçekten görüntüsü ve donanımı ile çok hoş bir araba. Uzaktan jeepi andırıyor ve geniş bir araba kullandım çünkü. Arabanın fazla piyasası yok diyen arkadaşlar için söylüyorum. Her arabanın bir alıcısı ve hastası vardır. Örneğin seat cordoba 2006 TDI almaya niyetlenmiştim bi ara. Sebebi ise çok az yakması. Ancak arabayı yerden yere vurdular. Şöyledir böyledir kutu gibidir vs. Halbuki araba donanım yönünden çok zengin sadece içi biraz sadece ve şu anda piyasadaki en az yakan araçlardan. Ve nedense o yerden yere vurdukları arabanın temiizi 20 milyardan başlıyor. Bence sizin içininizin ısındığı arabayı alın hiç olmazsa gönlünüzdeki araba olur acil olmadığı müddetçe en fazla 1 milyar zarar edersiniz. Söz konusu Fiat Stilo ise bence alın derim sonuçta galerici gibi al sat yapmıyorsunuz

Geri