First Lego yarışmasına katılan ya da tecrübesi olan var mı?

Kodla Büyü
Bir mat 22 bin lira mı :eek::eek::eek::eek: Matbaada çok daha ucuza bastırırım ben. Matın PDF'ini verseler yeter;);););) Şakası bir yana Teknokta sitesinde yarışma için satılan setle birlikte 60 bin lirayı buluyor. Paraya bak. Bunu her okul karşılayamaz.
ciddi misiniz ben o kadar para bulama hadi 2 tane 51515 mindstrom seti buldum masa buldum ama mat o kadarsa birde 51515 için ek eklentiler almam lazım galiba

Zaten bilsem ve özel okullar dışında devlet okulları ciddi manada zorlanıyor. Biz bir kez katıldık. İkinci aşamayı geçtik. Nasıl geçtiniz diye sasirmislardi :) sonra seti elimizden aldılar. Bir daha da katılamadık. :) çocukların tamamen aktif olacağı bir yarışma robot görevleri yapamazsın sikinti yok. Bozulsun ama çocuklar düzeltsin. Oraya gittiğinizde robota bile sadece çocuklar dokunsun. Bu konulara dikkat ediyorlar. Çocuklara tamamen eğlence amaçlı olduğu arkadaşlıklar edinmesi gerektiği ve orada aktif olması gerektiğini dile getirmelisiniz.
Hocam seti elimizden aldılar derken? Kim aldı orasını anlayamadım. Ayrıca siz ikinci aşamayı geçtiniz diye şaşıran kimler?

Maden kazası olmuştu bizim burda onların çocuklarını fll ye soktular. Sonra ilçedeki diğer okullara da sırayla siz girin durumu oldu. Size yeter bu kadar dediler biz katıldıktan sonra seti başka okula verdiler. 2.asamaya 2 devlet okulu geçmişti. Sözde bu projenin sorumlusu(ilk cümlede yazdığım) 2.asama için gittiğimiz yarışmada bizi görünce şaşırdı. Bizim set çok eskiydi motorlar düzgün çalışmıyordu. Bunu çok kez dile getirmiştim ama yardımcı olan olmamıştı. Sonra bizim danışmanımız bu bayan 2.gidisimizde tanıştık. Erkenden haberim olsaydı yardımcı olurum demişti. İş işten gecmisti artık.

Ben bilim kahramanları buluşuyor derneği aracılığıyla katılmıştım üç yıl desteklediler bizi, daha sonrasında maddiyat yüzünden devam edemedik. tek masrafımız masa olmuştu. üçüncü yıl ev3'ü yenileyip yeni üretilen spike seti göndermişlerdi. Bir defa ankara yarışmasına katılabildik ama diğerleri uzaktan oldu pandemi nedeniyle. Proje değerlendirmeleri subjektif jüride kime denk gelirseniz ona göre soru cevap ve değerlendirme alıyorsunuz. Hatta açıkça değerlendirme kriterlerinde yer almayan sorular soruldu benim öğrencilerime bir yıl. Pandemide video gönderirken son tarihi kafalarına göre uzatmışlar, puanlamaya itiraz süresini on farklı mail gönderip değiştirerek mağdur etmişlerdi. Yarışma öğrenci odaklı ve deneyime dayalı olsa ve finaller şenlik havasında geçse de MEB yarışmaları ya da Teknofest'ten farksız olarak özel okulların oyun alanına dönüşmüş. Bizlerden beklenti yok sadece istatistik olmamız yeterli görülüyor.

Aklıma takıldı. Bu yarışmaların en sonunda finalist hatta şampiyon olursak herhangi bir ödül vs var mı? Sitesinde göremedim.

Geri