Formatore nöbet ek dersi sorunu :)

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bulunduğum okulda iki buçuk senedir görev yapıyorum. Ve bu sure içinde hep nöbet tuttum. Neyse şimdi idare 2007 deki genelgede "formatore nöbet görevi verilmez" ifadesinden dolayı bana nöbet ek dersi verilip verilmeyeceğini gündeme getirdiler. Allah var bana yardımcı olmak istiyorlar ama bir yandan da bu adama niye nöbet ek dersi yazınız derler diye çekiniyorlar. Merak ettim bu işin aslı nedir.

1- Görevlendirilen öğretmenin asli görevi okulundaki tüm öğretmenlerle en az bir defa sınıf içi uygulamaya destek vermektir. Bu destek EBA, EBA ders veya EBA V sınıf uygulamasını kullanarak ders işleyen öğretmene yardım etme amaçlıdır. Bu görev "Sınıf içi gözlem formu" na işlenecek, BT rehber öğretmen, dersi işleyen öğretmen ve okul müdürü tarafından form imzalanacaktır.

2- Görevlendirmeler Şube müdürü ve il koordinatörünün de bulunduğu komisyonca değerlendirilip teklif edilecektir. Bu komisyon aynı zamanda çalışma süresi içinde "Sınıf içi gözlem formlarını" düzenli olarak kontrol edecek görevi yürütmeyen öğretmenin görev iptali hemen teklif edilecek ve bir sonraki dönem görev verilmeyecektir.

3- Görevlendirme ismi ; FATİH Projesi BT Rehberliği olarak değiştirilmiştir.

4- Artık proje kapsamında olmayan sadece BT sınıfı bulunan okullara bu kapsamda görevlendirme yapılmayacaktır. Görevlendirmeler sadece proje okullarına yönelik olacaktır.

5- 8 Şubeden az okullara görevlendirme yapılmayacaktır

6- 21 Saatten fazla ders görevi olan öğretmenlere kendi okulu dışında rehberlik görevi verilmeyecektir. Kendi okulu proje okulu değilse görev verilmeyecektir.

7- Bilim Sanat Merkezlerine görevlendirme yapılmayacaktır

8- Ücretli öğretmen, aday öğretmen, asaleten veya vekaleten idareci olanlara görev verilmeyecektir

9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır.

10- Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

viphazar' Alıntı:
1- Görevlendirilen öğretmenin asli görevi okulundaki tüm öğretmenlerle en az bir defa sınıf içi uygulamaya destek vermektir. Bu destek EBA, EBA ders veya EBA V sınıf uygulamasını kullanarak ders işleyen öğretmene yardım etme amaçlıdır. Bu görev "Sınıf içi gözlem formu" na işlenecek, BT rehber öğretmen, dersi işleyen öğretmen ve okul müdürü tarafından form imzalanacaktır.

2- Görevlendirmeler Şube müdürü ve il koordinatörünün de bulunduğu komisyonca değerlendirilip teklif edilecektir. Bu komisyon aynı zamanda çalışma süresi içinde "Sınıf içi gözlem formlarını" düzenli olarak kontrol edecek görevi yürütmeyen öğretmenin görev iptali hemen teklif edilecek ve bir sonraki dönem görev verilmeyecektir.

4- Artık proje kapsamında olmayan sadece BT sınıfı bulunan okullara bu kapsamda görevlendirme yapılmayacaktır. Görevlendirmeler sadece proje okullarına yönelik olacaktır.

6- 21 Saatten fazla ders görevi olan öğretmenlere kendi okulu dışında rehberlik görevi verilmeyecektir. Kendi okulu proje okulu değilse görev verilmeyecektir.

8- Ücretli öğretmen, aday öğretmen, asaleten veya vekaleten idareci olanlara görev verilmeyecektir

9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır.

10- Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

ANA !!!

hocam maddeyi iyi okuyun pdf belgesinde yazanı iyi yorumlayın.
Nöbet görevi verilemez diyor belletmenlik için verilebilir diye yazmışlarr

Evet arkadaşlar yazıyı lütfen dikkatli okuyunuz, bu yazıda 10.madde olarak nöbet verilir yazmış arkadaş ama herkese nöbet verilebilir olarak algılamayın lütfen, ekte bulunan ve valiliklere gönderilen yazıya bakarsanız orada BTR olarak görevlendirildiği günlerde nöbet görevi dahil hiçbir ek görev verilemez diyor.

Eğer kendi okulunuzda BTR oluyorsanız 5gün görevlendirildiğiniz için nöbet yazılamaz, ancak farklı bir okula 2-3gün görevlendiriliyorsanız kadronuzun olduğu okulda nöbet görevi yazabilirler.

9. madde tamamda. :+1:

5. madde olan 8 şubeden az diyorya benim okulumda ilkokul ve ortaokul aynı binada ve köy okulu. 4 şube ilkokulda 4 şubede ortaokulda var toplam 8, sadece ortaokul olarak bakılırsa 4 o zaman ne olacak? :?

Arkadaşlar bunda anlamayacak ne var Allah aşkına 1 gününüzü tam doldurunuz, o gün BT REHBERLİĞİ görevi OLMAYACAk değil mi ? İşte o gün Bt rehberliği göreviniz olmadığı için nönet görevi yazılabilir. NOKTA... Ne kadar uzatıyorsunuz anlamak mümkün değil. Nöbet tutmak istemezseniz eğer hergününüze boş ders bıraktırın idareye o zaman nöbette tutmazsınız.

Bizim gibi normal durumdaki yani en az 6 saat derse giren BT rehberlerin mutlaka 1 günü tam dolu olarak ayarlanabilir. Böylelikle 6 saat dersi olan BT rehberin o gün ki programında BT REHBERLİĞİ olmaz. Diyorki BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde nöbet görevi dahil hiçbir gçrev verilemez diyor. Yani Bunun tam tersi BTrehberliği görevi olmayan yani boşluksuz derse girdiğiniz o gün NÖBET TUTABİLİRSİNİZ.....

kendı okulunda btr olanlar derslerını tek gune toplatırlarsa o gun nobet tutabılırler

dıger okullara gıden ogretmenlerde zaten sıkıntı olmaz kendı okullarında duzenlıdır ders programı nobetlerınıde tutarlar sanırım bu sekılde yarumlanabılıyor

nöbet tutmak istiyor musunuz ,istemiyor musunuz anlamadım. bir sürü değişen madde var. Bir sürü açıklanması gereken, muallakta kalan konu var ,çalışma saatleri gibi. takılmış Kalmışsınız nöbet e .

arkadaşlar sanırım nöbet görevi farklı yorumlanıyor.

Madde de yazan şunla ilgili:

yatılı okullarda nöbet yani belleticilik eğitim-öğretim saatler dışında yapılır.Yani örnek şu an görev yaptığım okul yatılı bir okuldur.Ben bt rehberliği bittikten sonra belleticilik yapıyorum sabaha kadar.Bu yüzden bt rehberliğini etkilemiyor.Yazıda da belleticilik vb diyor.

Bu nöbeti tutabilir diyor ve ücretini alır.

Fatih BT Rehber Öğretmeni, Normal okul nöbeti tutamaz diyor ama belletmenlik yapabilir diyor.

bt rehber öğretmeni olarak görev yaptığınız günler nöbet tutamazsınız...nokta.

only61' Alıntı:
bt rehber öğretmeni olarak görev yaptığınız günler nöbet tutamazsınız...nokta.
bence de çünkü ek ders çizelgesinin 16. maddesine göre verilir diyor, dolayısı ile o çizelgeden nöbet görevine ekders verilir ibaresi çıkmıyor zaten

Yahu ne adamlar var, haftalık 18 lira için iteleye kakalaya bütün öğretmenlerin kaçmak istediği nöbet görevini en sonunda bt rehberliğine de verdireceksiniz bizim açımızdan olumlu şeyleri ele aldığımızda pek bir faydası olmuyor ama olumsuz olanları gündeme getirince bunun olma ihtimali daha fazla kanaatimce bu platform bakanlık dahil her kesimden insanın mutlaka yolunun düştüğü bir forum.

2.5 yildir nobet tutan biri olarak soyluyorum.Isteyenler ne istedigini bilmiyor yada unutmuş 3 kuruş parasida kalsin kendide.Cok fazla gundeme getiriyoruz bu ara hic gerek yok bence

Kendi okulunda 18 saat dersi olan bir öğretmen geri kalan 12 saatte proje okulunda bt rehberliği yürütecek. BT rehberliği yürütmediği günler olan kendi okulunda kaldığı günlerde nöbet görevi verilecek. Ben böyle anladım.

viphazar' Alıntı:

hocam bu maddeler nerde yazıyor? 9. maddeye göre burada birçok görevlendirme yapıldı. bunlar seneyemi geçerli.

bende bunları yeni gördüm arkadaşlar tam olarak kaynak neresi? şu yazının orjinalini bi okuyalım

Geri