Görevlendirme iptali

Kodla Büyü

alicelal2005

Site Gezgini
Bir süredir idare ile aram biraz limoniydi. Fakat btr ile ilgili görevlerimi aksatmadan yerine getiriyordum.
Bugün memur bana bir yazı tebliğ etti. Yazıda okul müdürü tarafında "verim alınamadığı, görevlerini yerine getirmiyor ve görevine zamanında gelmiyor" diye bahaneler uydurularak, valilik tarafından görevlendirmem iptal ettirilmiş.

Müdür resmen kendi egosu ve bana olan gıcıklığı yüzünden bizim btr yi iptal ettirmiş.

Anlamadığım, hiç savunma almadan veya uyarıda bulunmadan pat diye görevlendirme iptal edilirmi?

Bu olay karşısında ne yapacağımı şaşırdım. Bir akıl lütfen....

Hocam bence sendikana basvur hemen. Hangi gerekçeyle verim alamıyormuş, resmi anlamda bunun için neler yapmış bi sorsunlar bakalım. Adamın keyfine kalmaz bu işler, sana işleri yapmadın diye hiç savunma istedi mi ki?

hocam dilekçeyle ilk olarak müdürlüğünüzden cevap istersiniz. Eğer sendikanız varsa sendika kanalıyla itirazlarınızda epey sıkışırlar. Maddiyatından çok onur kırıcı bir olay olmuş gerçekten çok tatsız. Ancak hatırlatmakta gerçekten yarar var. Eğer ki maddi olarak hiç bir sıkıntınız yoksa kesinlikle itirazınızı yapsanız dahi btr olmayın. Belki %90 ınımızın gözüne ekders güzel gözüküyor lakin insan kendini farklı alanlarda geliştirdiğinde ek dersin kat be katını kazanabiliyorsunuz. Ancak tekrar söyleyeyim maddi sıkıntı olunca insan mecbur kalabiliyor. Hocam geçmiş olsun ne diyeyim. Btr görevlendirmelerinde beşeri ilişkiler diye abuk bir madde mevcut. Üzüldüm.

Hocam dediğim gibi olay görev yapma-yapmama olayı değil. Benim müdürle aramın bozuk olması.

İşin garibi ne savunmam alındı. Ne de bana hakkında böyle bir şikayet var? Görevini neden yapmıyorsun diyen oldu.( görev yapmama veya geç gelme olayı yok. Zaten okula giriş ve çıkışta imza atıyoruz) İlçe veya il MEM de bana hiç bir şey iletmedi. Sırf müdürün keyfi yüzünden bizim btr iptal edildi.

Artık yarın sendikayla görüşeceğim.

alicelal2005' Alıntı:
Hocam dediğim gibi olay görev yapma-yapmama olayı değil. Benim müdürle aramın bozuk olması.

İşin garibi ne savunmam alındı. Ne de bana hakkında böyle bir şikayet var? Görevini neden yapmıyorsun diyen oldu.( görev yapmama veya geç gelme olayı yok. Zaten okula giriş ve çıkışta imza atıyoruz) İlçe veya il MEM de bana hiç bir şey iletmedi. Sırf müdürün keyfi yüzünden bizim btr iptal edildi.

hocam meraklanma sendikalar olayı çözer. o müdür arkadaşı hoplatırlar. madem göreve geç gelmeden bahsediyor ve bunu işleme sokuyorsa nöbet defterine işleyecek o zaman. devletin dili yazılıdır senin müdür kan davası gütmüş resmen.

togius' Alıntı:
alicelal2005' Alıntı:

hocam meraklanma sendikalar olayı çözer. o müdür arkadaşı hoplatırlar. madem göreve geç gelmeden bahsediyor ve bunu işleme sokuyorsa nöbet defterine işleyecek o zaman. devletin dili yazılıdır senin müdür kan davası gütmüş resmen.
Aynı sendikadaysa müdürü kayırırlar

üzücü bir durum olmuş.
arkadaşların dediği gibi eğer maddi bir sıkıntınız yoksa bu dönem için btr den vazgeçin, zaten iptal olmuş
ama olayın peşini bırakmayın hocam.
seneye başka bir okula tayin isteyin eğer tayin hakkınız yoksa fatih kurulu bir liseye görevlendirme isteyin hocam.
sendika, il, ilçe mem ve eğitimden sorumlu vali yardımcısı ne varsa hakkınızı arayın.

"Görevine zamanında gelmiyor" ibaresi büyük bir iddia ve kanıtlanabilirliği şahitlerce ispatlanabilen birşey hocam. Bazı BTR'ler gerçekten saat 10.30-11.00'de okuluna gidiyor. Eğer siz hergün eğitim öğretimin başladığı saatte okulunuzda bulunmuyorsanız müdür haksız denemez. Bu işi alışkanlık haline getirip saat 11.00'de okulun yolunu tutan bir sürü BTR biliyorum.

Siz okula gelişlerinizde dakikseniz kesinlikle bu işin peşini bırakmayın.

hocam sinir strese girme.git müdürün yüzüne de ki: Bana haksızlık yaptınız Allah bunu yanınıza bırakmasın deyin.Aynı şekilde milli eğitime gidin ve deyin ki: Bu şahıs bana gıcık olduğu için iftiralarla görevlendirmemi iptal ettirdi.Ben hakkımı helal etmiyorum ve buna göz yuman idarecileri de Allaha havale ediyorum de.Ayrıca Bimere yazın samimi bir dille olayı anlatın.Bu durumun onurunuza dokunduğunu vurgulayın ve hocam görevlendirmenizi tekrar verseler dahi ben onuruma dokunduğu için tepki verdim diyerek reddedin.

Mazlumun duasıyla Allah arasında perde yoktur.Mazlumun beduasından sakının hadisi şerifine binaen, onların başına gelecekleri izleyin...

Hocam idareye dilekçe yaz okula hangi zamanlarda geç geldiğine ve hangi görevlerini aksattığına dair. Bulabilirsen de söylediğin imza listelerinin fotokopisini çek ve sendika avukatına ver. Bölge idareye dava aç. Bundan sonrada okulun hiç bir işine el atma. Sadece ders görevlerini ve nöbet görevlerini yerine getir. İlk görevlendirme dönemindede başka bir okula görevlendirme iste. Tabi haziranda müdürünüz görevde kalırsa.

bazı müdürlerin sırf egosunu tatmin etmesi yüzünden öğretmenlerimizin hakkı yeniyor bu idareciler o koltuklarda ne yaşıyorlar o koltuklara oturunca neyin zevkine varıyorlar anlamıyorum farklı bir durum benim de başıma geldi ben haklı olduğum için ilçe mem de beni çok sevdiği için ve de sendikam olduğu için soruşturma ilçe mem den geri döndü hem de 3 farklı olayda sırf müdür bana gıcık olduğu için beni zor duruma soktu ama hiç birinin yanına koymadım söke söke özür dilettim müdüre korkmayın eğer haklıysanız kim olursa olsun çıkın karşısına hakkınızı arayın papuç bırakmayın böylesi insan(!)lara...

Görev tanımınız var. Hangi işi yaptırmak istemiş de yapmamışsınız. Verim alamadığı nokta neresiymiş onları belirtsin.

Ayrıca görevlendirmenin iptal olacağı hakkında bana hiç bilgi vermediler.
dün memurun tebliğ ettiği kağıttan öğrendim." valilik oluruyla 24.03.2014 tarihi itibariyle btr görevlendirmeniz iptal edilmiştir. 03.04.2014 tarihinden itibaren trafik kulubü size verilmiştir. belirtilen günde nöbet görevinizi yapın."

fakat haberim olmadığı için ben 3 nisana kadar btr görevlerimi yerine getirdim. görevli olduğum öğlenci devrenin ders saatlerinde okulda bulundum. kısaca haybeye 8-10 gün btr olarak çalıştım.(çünkü 24.03-03.04 tarihlerinde sadece girdiğim dersler ekderse yansıtılmış).

İnanın çok sinir bozucu bir durum. düşündükçe isyan edesim var....

aksi gibi 2 yıl tayin hakkım yok. tek umut haziran daki idareci rotasyonu.

eğere müdür gitmezse çok çok sıkıntılı bir 2 yıl beni bekliyor.

Evet arkadaşlar bu arkadaşın başına gelen yakında bizim de başımıza gelecek. Müdürler artık bize gereksiz gözüyle bakmaya başladı. Arkamızda duran da yok. Canı sıkılan bizimle uğraşacak. 3 kuruş ek dersimiz milletin gözüne batmaya başladı zaten. Tüm öğretmenlerin bize nasıl baktığını biliyosunuz. Allah sonumuzu hayır etsin.

Böyle saçma bir neden olamaz. Sizin okula giriş çıkış saatiniz imza ile ise, Btr ile ilgili görevlerinizi yerine getirdiğiniz halde sizin BTR görevlendirilmeniz iptal edildiyse TAVSİYEM:
1) Kesinlikle müdürünüzle sözlü konuşma yapmayınız, işi konuşarak çözmeye çalışsaydı alttan iş çevirip görevlendirmenizi iptal ettirmezdi demekki konuşma kısmı bitmiş.
2) Varsa sendikanızla yaşadığınız sıkıntıyla ilgili avukat görüşü almanız, mümkünse mobbindg davası açmanız
3) İlçe MEM müdürlüğüne maduriyetinizi açıkca belirttiğiniz ayrıntılı bir dilekçe yazmanız.
Not: E-okula resim yüklemedim diye bana soruşturma açan bir müdürcük vardı, birbirimiz hakkında soruşturma açtırdık sonuçta değişen bir şey olmadı. Ama her hatırladığımda ahımı alır kendisi.

geçmiş olsun hocam, sendikan sarı sendika değilse sendika kanalıyla işleri çözmen sana ayrı bi güven verecektir. öğretmenlerimin çoğu gerekenleri yazmışlar. maalesef insanoğlu çiğ süt emmiş, nerede ne yapacağını kestiremiyorsun. 5 sene işini yap, bir kere sen hatalısın de, bütün olumlu izlenimlerin bir anda kaybolur. ee biz de idarecilerin emir eriyiz ya kafalarına göre ne isterlerse onu yaptıracaklar. neredeyse yardımcı hizmetlilere(iş yapmayanları kastediyorum) söz söyleyemeyen idareciler bizlere diş biliyorlar. bizi bu hallere düşürenler ve destekçileri utansın.. seni gaza getirmek gibi olmasın hocam da, madem sen üzüldün, canını sıktı şereften yoksun şahıs, sen de resmi yazışma dili ile onun canını sık.. tekrar geçmiş olsun..

Mesela ben şimdi lisede btr öğretmeniyim. Akıllı tahtalar stabil çalışıyo, labda da sıkıntı yok. Çoğu zaman boşum. Biri akıllı tahtada bişey çalıştıramayınca veya takılınca koşuyorum o da çok büyük bi iş yükü değil. Peki şimdi nedir benim görevim. Yarın müdür dese bu adam çalışmıyor neyi savunucam. Veya müdürün beni çalıştırmak istediği alan neresidir de çalışmamışız ne diyeceğiz. Kalorifer dairesine girecek halimiz yok. Derse girmiyo dese ders yok. Ne diyecek yani. Çalıştığımızı biz nasıl ispatlıycaz müdür çalışmadığımızı nasıl ispatlayacak. İşte bu nedenlerden dolayı iftiraya suçlamaya açığız. Görev tanımımız yok. Daha doğrusu dersimiz yok. Dersin olur çekersin kapını anlatır çıkarsın. Kimse de ne iş yapıyo demez. Öğretmen öğretmeni müdür öğretmeni derse girerken görmezse çalışmıyo damgasını yapıştırır. E bi bakıma bu damgayı yapıştırmakta da haklılıar hakkaten öğretmen derse girmezse okulda ne iş yapar arkadaşlar.

Geçmiş olsun. Sonuçta kazanan sen olacaksın hocam. Aranız bozuk olduğu için seni uğraştırmak istemiş. Müdürler genelde BT Rehber görev tanımını sindiremiyorlar. Bunda bizimde hatamız var. Çünkü geçmişte aynı işleri karşılıksız yaptık.

Bugün sendika yetkilisi ile görüştüm. Maalesef aldığım cevap beni pek de memnun etmedi. Müdür istediği zaman görevlendirmenin iptalini istiyormuş. Görevlendirmenin iptali için uyduruktan bir sebep sunuyorlarmış, ilde hiç araştırmadan hemen onaylıyormuş.

Sendikanın bana sunduğu teklif, çevrede btr boş olan okul varsa görevlendirmeni teklif ederiz oldu.

Yani tam bir fiyafko...

alicelal2005' Alıntı:
Bugün sendika yetkilisi ile görüştüm. Maalesef aldığım cevap beni pek de memnun etmedi. Müdür istediği zaman görevlendirmenin iptalini istiyormuş. Görevlendirmenin iptali için uyduruktan bir sebep sunuyorlarmış, ilde hiç araştırmadan hemen onaylıyormuş.

Sendikanın bana sunduğu teklif, çevrede btr boş olan okul varsa görevlendirmeni teklif ederiz oldu.

Yani tam bir fiyafko...

hocam bir arkadaş müdür ile aynı sendikadan olursanız sendika işi geçiştirir demişti. Anladığım kadarıyla müdür ile aynı sendikadasınız. Hocam tavsiyemdir sendikanızdan istifa edip farklı bir sendikaya taşıyın işi. Zira "görev ve sorumluluklarını aksatıyor, görevine zamanında gelmiyor" ithamları çok ciddi ithamlar. Dahası onur kırıcı ithamlar. Bunlar öyle geçiştirilerek olacak işler değil. Dahası siz itirazınızı adam akıllı yapmazsanız yarın öbür gün bu görevlendirme iptaliniz başka başvurularınızda da karşınıza çıkabilir.

1. Mevcut sendikanızdan istifa edip farklı ama bu tarz durumlarda daha aktif olan bir sendikaya geçin.
2. Yaklaşık 10 günlük bir ek dersinizin kesildiğinden bahsetmişsiniz. Size yapılanların hepsini yeni sendika avukatınız ile görüşüp itirazınızı resmi yollarla yapın gerekirse dava açın.
3. Okul müdürünüz ile kesinlikle ama kesinlikle laf dalaşına gelmeyin. Zira iletişim kanallarınız çoktan kopmuş.
4. Dersinize zamanında girip çıkın ve bundan sonra hiç bir şeye el sürmeyin öğretmen arkadaşlarınız dahil. 2 üç güne kendileri tutuşur.
5. Hiç bunlarla uğraşmak istemiyorsanız diğer teklif edilen okula gidip paşa paşa önünüze bakın .....

Zamanında müdür yardımcım saat 9' a çeyrek kala okula geliyorum diye tavır yapmıştı. Bende demiştim tamam madem mesai saat 8 de başlıyor 8 de okulda olurum demiştim. O da beni tehtit mi ediyorsun demişti bana :D zira kendisi her zaman 9 - 10 arası geliyordu :)

arkadaşlar işin en güzeli idareyle dostta olunma düşmanda. aranda her zaman bir sınır olacak.

bu arada arkadaşların dediği gibi sendikanın devreye girmesi çok önemli. yüksek ihtimal olayı çözer. Allah yardımcın olsun.

yüzden rean' Alıntı:
Mesela ben şimdi lisede btr öğretmeniyim. Akıllı tahtalar stabil çalışıyo, labda da sıkıntı yok. Çoğu zaman boşum. Biri akıllı tahtada bişey çalıştıramayınca veya takılınca koşuyorum o da çok büyük bi iş yükü değil. Peki şimdi nedir benim görevim. Yarın müdür dese bu adam çalışmıyor neyi savunucam. Veya müdürün beni çalıştırmak istediği alan neresidir de çalışmamışız ne diyeceğiz. Kalorifer dairesine girecek halimiz yok. Derse girmiyo dese ders yok. Ne diyecek yani. Çalıştığımızı biz nasıl ispatlıycaz müdür çalışmadığımızı nasıl ispatlayacak. İşte bu nedenlerden dolayı iftiraya suçlamaya açığız. Görev tanımımız yok. Daha doğrusu dersimiz yok. Dersin olur çekersin kapını anlatır çıkarsın. Kimse de ne iş yapıyo demez. Öğretmen öğretmeni müdür öğretmeni derse girerken görmezse çalışmıyo damgasını yapıştırır. E bi bakıma bu damgayı yapıştırmakta da haklılıar hakkaten öğretmen derse girmezse okulda ne iş yapar arkadaşlar.
İste bu yüzden BTR görevi almiyorum.Dersime girip çıkıyorum. Kafam öyle bi rahatki emin olun öğretmenliği bizden lezzet alacaksınıze

Benim sendika eğitim bir sen, ilk görüşmemden pek de olumlu bir izlenim alamadım. Genelde yuvarlak cümlelerle olayı geçiştirmeye çalışıyorlar gibi geldi bana. Durumu kabullen , itiraz etsen de pek bir şey çıkmaz. Boş bir btr bulursak seni oraya görevlendirmeye çalışacağız. Olmazsa 2 ay idare et. Seneye başka okula görevlendirmeni yaptırırız. vs. vs.

anlaşıldığı gibi düşenin dostu olmuyor. üye yaparken aslan kesilirler. senin işin düş ümü bla bla bla bir şey yok

Hocam o yazı dosyanda kalıyor bilesin gittiğin yerlerde karşına çıkmasın ne yap et onu imha ettir bence. Bu türden yavşaklar çok var piyasada. Daha da küfredesim geliyor da Allah versin cezalarını.
Karanlıkta bir ara sokakta güzelce bir tartaklıyacan eski TV'ler gibi kafasına vura vura çalışıyor demek ki bu türler:)) Sarı sendikanın tavrına da şaşırmadım doğrusu aynı tas aynı terane hala demekki :eek:

sayın hocam arkadaşların dediği gibi sendikanız varsa önce sendika ile görüşün.fakat uyarılmadan boyle bir şeyın olması çok manidar değil. hatta hocam manevi tazminatı da bir araştırın öyle şey olur mu yaa...

hocam cıkın mudur odasının ınternet kablosunu sabote edın gıremesın kerata ınternete bır ögretmen odasını geldıklerınde benım gorevım degıl tamırcı cagırın de sen ogretmensın ısın derse gırmek hıcbır seye karısma

kac saat ders verdılerse gırın baska hıcbır ıse karısmayın yazılı teblıgler dısında hıcbır sozlu ısı yapmayın kesınlıkle laf dalasına gırmeyın adam valıden torpıllı o nedenle zaten hıcbır sonuca varamazsınız resmı yollardan

alicelal2005' Alıntı:

Yani tam bir fiyafko...

merhaba hocam...kader arkadaşım desem daha doğru...:) aynı olay benim başıma geldi bu dönem başı...farklı sendikaya üye oldum yediremedi gururuna...her dönem görevlendirmem yapılıyor zaten diye müdüre sormadan mem görevlendirdi beni...adam bana sormadılar,iptal ettirecem yetersizsin felan dedi...çok kavgalar ettik,okuldaki sendika arkadaşlarım da destek oldular her konuda bana...derdimizin btr değil de çifte standart olduğunu anlatmak için...sonunda müfettişler felan geldi okula soruşturmalar yapıldı...bişiy çıkmadı...kendisine dava açmayı düşüyoruz halen mobbing yüzünden...sonuç derseniz: olayın üzerinden 2 ay gibi bir zaman geçti ama gıcıklıklar hala devam etmekte...mesela bugün uyarı mektubu aldım...ne anlama geliyor,sicile işleniyor mu bilmiyorum ama gerçekten çok onur kırıcı bir durum...hele ki işimi layığıyla yaptığımı düşündüğüm zaman...hangi sendikadasınız bilmiyorum ama benim sendikam bu olayda arkamda durdu...ben eğitim-sen liyim...bence sendikanızla bir daha görüşün ya da değiştirin...okulların babalarının çiftliği olmadığını öğrenmeleri lazım... :-1:

Geri