Görevlendirme iptali

Kodla Büyü
hocam benim bir arkadaşım benzer bir olay yaşadı milli eğitime başvur seni başka okula görevlendiriyorlar. Milli eğitime gidip durumu anlat ve dilekçe ver oluyor kesin eminim

pisagorean' Alıntı:
Mesela ben şimdi lisede btr öğretmeniyim. Akıllı tahtalar stabil çalışıyo, labda da sıkıntı yok. Çoğu zaman boşum. Biri akıllı tahtada bişey çalıştıramayınca veya takılınca koşuyorum o da çok büyük bi iş yükü değil. Peki şimdi nedir benim görevim. Yarın müdür dese bu adam çalışmıyor neyi savunucam. Veya müdürün beni çalıştırmak istediği alan neresidir de çalışmamışız ne diyeceğiz. Kalorifer dairesine girecek halimiz yok. Derse girmiyo dese ders yok. Ne diyecek yani. Çalıştığımızı biz nasıl ispatlıycaz müdür çalışmadığımızı nasıl ispatlayacak. İşte bu nedenlerden dolayı iftiraya suçlamaya açığız. Görev tanımımız yok. Daha doğrusu dersimiz yok. Dersin olur çekersin kapını anlatır çıkarsın. Kimse de ne iş yapıyo demez. Öğretmen öğretmeni müdür öğretmeni derse girerken görmezse çalışmıyo damgasını yapıştırır. E bi bakıma bu damgayı yapıştırmakta da haklılıar hakkaten öğretmen derse girmezse okulda ne iş yapar arkadaşlar.
Öğretmenler bana söylüyordu ooohhh boş boş oturuyon diye ben de devlet benim oturmamı daha değerli görüp karşılığında full ekders veriyorsa napim diye cevaplıyordum çıt çıkmıyordu.
Sonrasında ikinci golü atıyordum. "Tahtada çalışmasından internetine nokta kadar problemin var mı" yok
O zaman ben otururum. Ne zaman ki "hocam diye şikayete geldin konuş konuşabildiğin kadar" derdim iş biterdi. Daha da konuşmazlardı.
Müdür olayına gelince...
Tahta sorunsuz mu? Evet
İnterneti filan var mı? Evet
Sıkışan öğretmen arkadaşın sorunu çözülüyor mu? Evet
O halde mesele yok. Cahil insanlar gibi birinin çalıştığını bilmek için illa onun o tarafa bu tarafa koşturduğunu görmek isteyen zihniyet varsa makamı ne olursa olsun istifasını versin bu mesleği bıraksın

bilisimcomu' Alıntı:
alicelal2005' Alıntı:
Bugün sendika yetkilisi ile görüştüm. Maalesef aldığım cevap beni pek de memnun etmedi. Müdür istediği zaman görevlendirmenin iptalini istiyormuş. Görevlendirmenin iptali için uyduruktan bir sebep sunuyorlarmış, ilde hiç araştırmadan hemen onaylıyormuş.

Sendikanın bana sunduğu teklif, çevrede btr boş olan okul varsa görevlendirmeni teklif ederiz oldu.

Yani tam bir fiyafko...

merhaba hocam...kader arkadaşım desem daha doğru...:) aynı olay benim başıma geldi bu dönem başı...farklı sendikaya üye oldum yediremedi gururuna...her dönem görevlendirmem yapılıyor zaten diye müdüre sormadan mem görevlendirdi beni...adam bana sormadılar,iptal ettirecem yetersizsin felan dedi...çok kavgalar ettik,okuldaki sendika arkadaşlarım da destek oldular her konuda bana...derdimizin btr değil de çifte standart olduğunu anlatmak için...sonunda müfettişler felan geldi okula soruşturmalar yapıldı...bişiy çıkmadı...kendisine dava açmayı düşüyoruz halen mobbing yüzünden...sonuç derseniz: olayın üzerinden 2 ay gibi bir zaman geçti ama gıcıklıklar hala devam etmekte...mesela bugün uyarı mektubu aldım...ne anlama geliyor,sicile işleniyor mu bilmiyorum ama gerçekten çok onur kırıcı bir durum...hele ki işimi layığıyla yaptığımı düşündüğüm zaman...hangi sendikadasınız bilmiyorum ama benim sendikam bu olayda arkamda durdu...ben eğitim-sen liyim...bence sendikanızla bir daha görüşün ya da değiştirin...okulların babalarının çiftliği olmadığını öğrenmeleri lazım... :-1:
size de geçmiş olsun hocam.

hocam sana da geçmiş olsun. Memlekette koltuk sevdalısı şerefsiz çok. Koltuğa oturup bir makama gelince ne oldum delisi oluyorlar.

aldığımız ek ders, nöbet tutmamamız, sınıf rehberliği ve kulüp verilememesi gibi durumlar nedeniyle gerek idare gerekse diğer öğretmenler öyle böyle değil yani fena halde kıskanıyorlar. Hafta da 20 saat derse giriyorum 1 saat bile derse girmeyen idareci bize çalışmıyor ayağı yapıyor 15 saat dersi olan ve boş günü olan öğretmen de sırf nöbet görevi var diye ayak yapıyor ulan senden fazla derse giriyorum. Ne zaman idareci odasına girsem oyun oynuyor, internette geziyor, müdür yrd da, memuru da farklı değil. Teog sınavında 20 alan öğrencilerin matematiği, türkçesi 80-90 nasıl iş böyle kim nasıl çalışıyor da bize çalışmıyor ayakları yapıyorlar. Ek ders alıyoruz diye taş mı taşımamızı bahçeyi mi süpürmemizi bekliyor bu eşekler valla ellerinden gelse onu da yaptıracaklar.

Geri