Gümrük Sorunu

Kodla Büyü

tenakuz

Aktif Üye
aliexpress ten 3d Printer satın aldım. 1351 TL ödedim. fakat gümrükte %20 den 270 TL vergi çıkması gerekirken 560 TL çıktı. bu durumda kalan var mı ? ne önerirsiniz?

30€×5tl=150 tl muaf
Geriye 1200 tl kalır.
% 20 si 240 tl eder. (yaklaşık)
Tuhaf bir yöntemle hesaplanmış.

Vergiyi nereye ödeyeceksiniz?
Kapıda PTT ye mi?
Bizzat gümrüğemi gideceksiniz?

Gümrük üzerinde yazan fiyata bakmaz. Exper bir fiyat belirler o fiyat üzerinden vergi ödersin. Yada itiraz edip kredi kartından ödediğin ücreti ve almış olduğun ürünün linkini Exper e atarsın fiyat değişikliği yaparsa yapar. Daha önce başıma geldi.

Ağırlıkla ilgili olabilir mi? Son düzenlemede ağırlık mevzu vardı diye hatırlıyorum. Ama böyle bir vergi hiç şık olmamış. Öyle vergi mi olur ya! O ne öyle!

İnşallah çözüme kavuşur hocam, benimde 3b yazıcı alma niyetim var ve gümrük benimde gözümü korkutuyor. Süprize açık. Hangi siteden hangi modeli sipariş vermiştiniz hocam?

satın aldığım ürünün kredi kartı ekstresini falan göndermiştim. ama ürün satın alma linkinde fiyat aralığı vardı. 190$-350$ gibi bunu gören eksper sanırım tavan fiyat olan 350 yi almış. siz bu hataya düşmeyin. :) yani kredi kartını ekstresine bakmasını beklersiniz ama ürün linkine bakıyor. değişik bir bakış açısı. :)

Geri