Gazi ESEF Mezunları TEF gibi 1 derece alabilir.

Kodla Büyü

egunay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
YÖK Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığı, Devlet personel başkanlığının da görüşü alınarak, ESEFin TEF ile eşdeğer olduğuna, Mesleki Eğitim Fakültesinin ise TEF ile denk olmadığına karar vermiştir.
ESEF mezunu olup 9-1 göreve başlayanlar ekteki dosyalarla birlikte ilçe memlere bir dilekçe yazarlarsa TEFin aldığı 1 dereceyi alabilirler. Bizim okulda 2 arkadaş aldı.

Edit: 26 Nisan 2015
Aynı konuda MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Batman Valiliğine gönderdiği yazı:
http://www.kamudanhaber.com/meb/endusti ... 91417.html

zaten türkiyede sadece gazi de olan bir bölümdü.
bence çoktan böyle bir karar verilmeliydi...

aynı belge ile esef mezunu arkadaşlar mühendislik tamamlama için başvuru yapıp yapamayacaklarını da yöke sormalılar bence...

Sonunda olacak gibi yazalım bakalım dilekçeyi. hala aynı cevabı vermezler umarım isminiz geçmiyor diye...

sonunda yökün kabul etmesi güzel olmuş. Peki arkadaşlar eseften mezun olanlar teknik öğretmen ünvanı alabiliyormu? Sonuçta aynı fakülte diye karar çıkmış.

Eklediğim dosyada yer alan Devlet Personel Başkanlığı görüş yazısında "... fakültenin TEFe denk kabul edilmesi halinde bahsi geçen personele 657sdmk 36 A 2 maddesi uyarınca 1 derece verilebileceği mütalaa edilmektedir." demektedir. Diğer YÖK yazısında da ise ESEF ile TEF denk kabul edilmiştir.

İlçe MEM lerde 1 derece vermeyi reddeden olursa bu cümleyi bizzat giderek okutun. Bizim ilçedeki memur arkadaşlara önce 1 kademe yaptı, sonra itiraz üzerine başka bir sebepten yine bir kademe yaptı. Arkadaş kendisi ilçe meme gidip şefle görüşünce olay çözüldü. 1 derece verdiler.

dehencan' Alıntı:
sonunda yökün kabul etmesi güzel olmuş. Peki arkadaşlar eseften mezun olanlar teknik öğretmen ünvanı alabiliyormu? Sonuçta aynı fakülte diye karar çıkmış.
ESEF mezunları TEknik öğretmen tazminatını alıyor, 1 dereceyi de aldılar. Bunun dışında Teknik öğretmen ünvanı olsa ne olur olmasa ne olur?? :)

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/21226_0.html

Buradaki kanuna göre teknik öğretmen ünvanı alanlar belli fakülteler. TEF ile ESEF denk olduğuna göre ESEF mezunları da Teknik Öğremten ünvanı alabilir bence. Resmiyet kazanması için birilerinin Devlet Personel Başkanlığından görüş istemesi lazım yine.

bende yarın başvuracağım. dilekçemi hazırladım. bakalım nasıl bir cevap gelecek.

Geri