general mobile 5 plus kullananlar

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
merhaba arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum.
mevcut telefonum samsung s3.
kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Hocam ben kullanıyorum. Genel anlamda memnunum. Ufak tefek eksiklikleri mevcut.
Artıları
1.donanim güzel. Ram ekran işlemci vs.
2. Tasarımı benim çok hoşuma gitti.
3.Kutu içeriği gayet güzel.
4.kameralar gayet güzel ama yazılımsal sıkıntı var düzelir.
Eksileri
1.batarya ile ilgili hala optimizasyon sıkıntıları var.
2 . Şarj olurken bildirim ışığı kısminda ışık sızması var ama abarttıklari kadar kesinlikle degil.
3. Açma kapama ve ses kısma butonları biraz daha yukarıda olsa iyi olurdu ama kılıfla sıkıntı olmuyor.
4.2.5 d ekrani var cam ve film bulmak sıkıntı oluyor.

Sade arayüz, hızlı arayüz, gereksiz hiçbir program yok.
Telefon Android One platformu telefonu olduğundan 2018 Şubat a kadar güncelleme garantisi var. Telefon Google in telefonu olup üretimi general mobile.

https://www.android.com/intl/tr_tr/one

Görüşüm alınabilecek telefon fiyatı 950 hatta puan filan denk getirirseniz 800 kusurlere denk geliyor.

hocam merak ettiklerim.
pil normal kullanımda günü çıkarmıyor mu
uygun kılıf ve cam ekran koruyucu bulabilirmiyim.
silikon kılıf ve cam ekrankoruyucu ile düşmelere karşı sağlam olurmu sizce.
ben 4g alacaktım ancak bu çıkınca buna yöneldim.
eski telim çok yavaşladığı için saf android benimde tercihim o yüzden almak istiyorum.
800 tl ye nasıl denk getirebilirim.

Ben yoğum kullanıyorum günü çıkarıyor. aslında abartmadigin sürece batarya iyi. Kılıf fazlasıyla var. Ekran cami için nano üretim ekran koruyucu bulmak lazım. Yakin zamanda çıkar. Daha dusurmedim telefonu ama sağlam gibi duruyor. 944 e satiliyor hepsi burada da puan kampanyası mevcut. bu telefonlar paralel ithalat olmuyor ya kvk ya telpa.onun için aldığın yerlerin hepsi aynı garanti.

Hocam renk olarak ne onerirsin siyah golden secenekleri var.
sadece yan cercevelermi altin renginde.

Siyah renk tavsiyemdir. kenarda olan ince çerçeve belli olmadığı için sanki sıfır ekranmış gibi izlenim uyandıyor. diğer renklerde hafiften siyah bir ekran çerçevesi gözüküyor.

Bu telefonu arastiriken isinma problemi oldugunu okumustum .Sikayetvar sitesinde de gorebilirsiniz. Ama hocamiz memnun gibi. Telefonda cok guzel gozukuyor.

bizde bi arkadaslar bunu alacaktık, son anda zenphone 2 ye yoneldik, bnce onu da değerlendirebilirsiniz.

hocam inanın çok kararsızım.
lg g4 ten anakart arızası ve ghost screen sorunları nedeniyle vazgeçtim.
asus ile zenfone arasında kararsızım ancak saf android deneyimi yaşamak ve 2 sene güncelleme garantisi nedeniyle gm ye yöneldim.
fiyat olarak ikisi şu an aynı seviyede.
bir kaç gün içinde almayı düşünüyorum.

Android One 4G kullanıyorum 5 aydır. Sanırım yeni çıkan 5 plus ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Android One 4G den oldukça memnunum. Fotoğraf çekimleri, hızı oldukça iyi. Şuan android 6.0.1 sürümünü kullanıyorum. Android güncellemelerini 2 yıl boyunca alacak. Gözü kapalı alınabilecek bir telefon Android One 4G.

Discovery kullanıcısı olarak bu telefona alışmam zaman aldı. Android One pek hoşuma gitmedi. Telefona gelince hızlı olması iyi ama Şarj olurken ve oyun oynarken acayip ısınıyor. İlk başlarda konuşurken çıtırtı oluyordu, artık rahatsız olmuyorum. Orta tuş bence daha yukarı konumlanmalıydı. Fiyatını düşününce ve güncellenmesi umuduyla alınabilir.

GM 5 Plus fiyat-performans ürünü gibi gözükse de pek çok sorunu var, bataryası çabuk bitiyor, ışık sızması var, ısınma sorunu v.s. En büyük problemi servisi, Telpadan ben çektim, başkası çekmesin. General mobile alırken garantisiz telefon alıyormuşsunuz gibi alın. Yaz sonu Asus Zenfone 3 geliyor, 3 farklı fiyata, 3 farklı model, 3 farklı donanım. Komple metal şık tasarım. Büyük bir ihtimalle baz modelin fiyatı buna yakın olacak ve daha iyi donanıma sahip, ben olsam onu beklerim veya biraz daha para verip lg ye yönelirim.

mevzuat' Alıntı:
Bu android cihazların çoğunda radyo yok, neden?

Radyo eklenince ülkelerde belli bir katkı payı ödenmesi gerekiyor maliyet artıyor o sebeple radyo donanımını koymuyorlar. bazıları da donanımı koyup pasif halde bırakıyor. daha sonra güncelleme ile açıyorlar vs.

tabii birde dünya genelinde internete erişim ucuz olduğundan radyoları internet üzerinden dinlemekte alternatif olabiliyor

telefonu aldım 3 gündür kullanıyorum.
ısınma ilk gün aşırı derecedeydi dün güncelleme geldi ısınma sorunu çözüldü.
yine dünkü güncellemeden sonra şarj sorunu azaldı. 3 saat ekran süresi aldım ve batarta daha %50 de. sabah saat 6 da çektim şarjdan wifi ve mobil veri dönüşümlü açık ve sürekli internete giriyorum bu sonuç çıktı. demekki 6 saat aralıksız nete girsem anca bitecek şarjı. buda gayet güzel bir süre. lg kullanıcıları 3 saat kullanmadan şarjı bitiyor. benim eski s3 te 3 saat hayaldi.
saf android başta çok karışık geldi ancak 3-5 uygulama yükleyince samsungdan farkı kalmadı arayüzün. şu an için memnunum sorun yok. alacaklara da öneririm fiyat 920 tl ye kadar düştü. bir de üstüne puan veren kampanyalar var.

Bugün bende baktım bu telefona ancak sony xperia m5 almak istiyordum.. 400 tl fiyat farkı var. özellikleri çok daha iyi. ne yapsam bilemedim şimdi.

Zenfone 2 kullanıyorum. yeni telefon alırsam galiba yine ASUS olur. Artık Zenfone kaç olur bilemem.

Ben bundan yaklaık 1.5 yıl önce o zaman ki donanım kıyaslamasında üst nokta da olan fiyat performans açısından muazzam gibi görünen Discovery 2 almış bulundum ve şu an bin pişmanım batarya şisti elimde patlayacaktı resmen bataryayı değiştirdik neyse bu seferde sim kartı görmüyor sadece tablet gibi kullanabiliyorum tekrar servise gidecek anlayacağınız şunu demek istiyorum eşeğe altın semer de vursalar eşek yine eşektir ve discovery , general mobile pişmanlıktır yorumlarını okudum gm5 in çok ısınıyor batarya 3000 mah olmasına rahmen çok erken bitiyor deniliyor yani anlayacağınız bu telefonun sizi götüreceği max 1 yıldır karar sizin buyrun alın okulda da her hafta 10 tableti servise gönderiyorum aynı yani hep aynı GM...

Şahsen ben de almayı düşünüyordum ilk başta, yalnız zaman içerisinde kullanıcı yorumlarına baktığımda pek de içim ısınmadı diyebilirim. Özellikle Şikayetvar.com'da bakınca çok ilginç ve ürkütücü hatalar veren bir telefonmuş.... ŞANS işi, tercih alan arkadaşların...

Kağıt üzerinde yazanlarla telefonu epey övmüştük ama öyle değilmiş başka cihazlara yönelin diyen inceleme siteleri denk gelmeye başladı bu ara.
Örnek

EnTRoPi' Alıntı:
Zenfone 2 kullanıyorum. yeni telefon alırsam galiba yine ASUS olur. Artık Zenfone kaç olur bilemem.

Zenfone 5 almıştım. 1 yıl önce. Bir daha asus marka hiçbirşey almayacağım. sürekli arıza verdi durdu.

Pili en güzel test etme yöntemi; %100 den %5 e düşene kadar kaç saat ekran suresi veriyor. 4-5 saat arası ekran süresi bence iyi bir değer. Garantiye gelince garanti işi ülkemizde hep sıkıntı. Mesela Samsung ile ben çok uzun sure sorun yaşadım. Eğer bulabilirseniz Sony Türkiye garantili z serisi çok sağlam telefon. Tabi fiyatı gm5 e göre bir miktar fazla.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sekocam' Alıntı:
Pili en güzel test etme yöntemi; %100 den %5 e düşene kadar kaç saat ekran suresi veriyor. 4-5 saat arası ekran süresi bence iyi bir değer. Garantiye gelince garanti işi ülkemizde hep sıkıntı. Mesela Samsung ile ben çok uzun sure sorun yaşadım. Eğer bulabilirseniz Sony Türkiye garantili z serisi çok sağlam telefon. Tabi fiyatı gm5 e göre bir miktar fazla.

Z serisinin eskilerinden bulsam alacağım z3 yok ama.. bunun yerine m5 var.. z kadar kaliteli değil gibi.. özellikleri iyi ama..

mevzuat' Alıntı:
sekocam' Alıntı:

Z serisinin eskilerinden bulsam alacağım z3 yok ama.. bunun yerine m5 var.. z kadar kaliteli değil gibi.. özellikleri iyi ama..

M5 tavsiye etmem. Sebebini burada açıklamıştım bakabilirsiniz
http://forum.donanimhaber.com/m_1089470 ... 67//tm.htm

gkhankz' Alıntı:
mevzuat' Alıntı:
sekocam' Alıntı:

M5 tavsiye etmem. Sebebini burada açıklamıştım bakabilirsiniz
http://forum.donanimhaber.com/m_1089470 ... 67//tm.htm

Kesinlikle vazgeçtim, general mobile g5 plus almaya karar verdim.
gm genel olarak kalitesiz belki olabilir, işlemcisi biraz daha zayıf tamam, antutu benchmark biri 55 ise diğer 60 bin gibi puan alıyor.. fotoğraf kaliteside düşük ancak birçok artısını keşfettim. mesela
1-usb type c (çok daha hızlı şarj, aynı kablodan görüntü ve ses aktarımı, vga,hdmi özelliği, usb 3.1 standartında veri aktarımı hızı, iki yönlü bağlayabilme) ve 2 adet kablo çıkıyor kutudan
2-gorilla glass 4 cam kullanıyor 2-3 bin tl lik cihazlarda var bu camlar.
3-Android One 6.1 sürüm ve 2 yıl otomatik yükseltme, google destekli son sürümler. 5 farklı app store uygulamasında %90 indirim kullanırmıyım bilmiyorum ama..
4-biri 900/1000 tl iken diğer 1400 tl. 500 tl kadar az..
5-doze mode ile (6.1 sürümde var) 1 saatlik şarjla 2 gün kullanılabiliyor. diğer 4 saatte şarz oluyor 1 günde bitiyor
6-5.5inc daha büyük ekran fena olmaz.
7-kronik sorunları yok 2-3 yıl rahat kullanılır
8-çok önemli olmasada kutusunda çıkan kulaklığıda çok güzel

telefonu aldım sonunda. 900 tl.. şuan vatanda 5 adet var. Fiyatına göre çok iyi. beklediğim ama göremediğim tek eksiği android one da radyo sadece türkiyede aktif değil. Radyo devresi var normal antenle çalışan ama trtye vergi vermemek için sanırım uygulamasını yüklememişler bu da yakında çıkar. telefon genel olarak beklediğim gibi. bence gayet güzel. sürekli kurcalıyorum müzik internet program harita vb. 1. gün gidiyor.

Hocam islemciye takilmayin saf android oldugu icin kesinlikle hiz problemi yok. Diher telefonlarin arayuz programlari kisa surede kasiyor telefonu. Millet telefon yavaslayinca ciyanogenk mod falan kuruyor ancak saf android modlardan vs cok xcok hizli. Neredeyse iphone gibi kasmadan uzun sure kullanirsiniz.
Nova launcher indirime girdi dun ben 60 kurusa aldim. İndirim yakalarsaniz alin. Buyuk kolaylik sagliyor telefona. Usb type c her yerde bulunmuuor isi sansa birakmak istemiyorsaniz benim gibi power bank alin. Ben xiaomi oneririm. Ancak her saticidan da almayin sahteleri var piyasada

bidene' Alıntı:
Usb type c her yerde bulunmuuor isi sansa birakmak istemiyorsaniz benim gibi power bank alin. Ben xiaomi oneririm. Ancak her saticidan da almayin sahteleri var piyasada

kutusundan dönüştürücüsüde çıkıyor. 10 kuruşluk para büyüklüğünde birşey. Normal usb girişinede bağlanıyor. xiaomi (ve meizu) harika ama garanti veren bir distribütörü olmadığı için vaz geçtim.

Geri