general mobile discovery nasıl ?

Kodla Büyü
Bir arkadaşımda gördüm ve çok hoşuma gitti. Bir haftadır bu telefonu araştırıyorum. Yorumların büyük çoğunluğu olumlu. 1 hafta önce 16gb dahili hafızası olanı çıktı. özellik olarak s3 e yakın fiyat olarak s3 miniye :) muhtemelen bir kaç gün içinde alıcam bende :)

hocam bizim okulda kullanan arkadaşlar var çevremde acayip yayıldı, samsungdan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar piyasada zor bulunuyor, geldiği gibi bitiyor. bende birara kafayı takmıştım alacaktım hatta. bence o fiyata çok ideal.

haziranda 600 dü. alacaktım stokta yoktu. eylül de 650 ye aldım. çok memnunum. şimdi de 700 mü olmuş? arkadaşın dediği gibi sene sonunda 1000 lira olur heralde

600 tl ye aldım 3 hafta önce,çok memnunum s3 miniye göre avantajları dezavantajları var ama ben kesnlkle tavsiye ederim..ben mavi reklisini aldım hoş duruyor..

Fiyatın artmasının sebebi 16GB'lık modelin artık satılır olmasından kaynaklanıyor. Önceki 4GB idi sanırım. Genel olarak güzel bir telefon, bol özellik, geniş ekran ve GM güncelleme desteği. En büyük eksiği 4GB dahili hafızası olmasıydı onu da 16GB'lık modelde çözdüler zaten.

ahmetfx' Alıntı:
Fiyatın artmasının sebebi 16GB'lık modelin artık satılır olmasından kaynaklanıyor. Önceki 4GB idi sanırım. Genel olarak güzel bir telefon, bol özellik, geniş ekran ve GM güncelleme desteği. En büyük eksiği 4GB dahili hafızası olmasıydı onu da 16GB'lık modelde çözdüler zaten.
32 gb harici aldımı o sıkıntı ortadan kalkıyor hocam:D

Özellikle fiyat performans güzel. Bende buna dayanarak sipariş verdim. Hizlial.com. Salı geldi. Açtım çalıştırdım, ekranın altında yoğun bi koyuluk farkettim. Geri paketledim. Değişim talebi yaptım. Dönen olmadı. Mesajlarıma cevap alamadım. Bende kargoyla gönderdim. Şimdi hizlial dan mesaj gelmiş kontrolleri yaptık ürününüzü size geri gönderiyoruz diye.
Muhtemelen aynı ürünü geri gönderiyorlar. 600 lirayı çöpe atmış gibi olduk. Fiyat iyi ama türkiye pazarına arızalı defolu ürünleri discovery adı altında yollamışlar belli ki. Orjinal adı blu life gibi bişeydi. Aynı ürün geri gelirse tüketici mahkemesi yolu göründü bana.

muratci' Alıntı:
Özellikle fiyat performans güzel. Bende buna dayanarak sipariş verdim. Hizlial.com. Salı geldi. Açtım çalıştırdım, ekranın altında yoğun bi koyuluk farkettim. Geri paketledim. Değişim talebi yaptım. Dönen olmadı. Mesajlarıma cevap alamadım. Bende kargoyla gönderdim. Şimdi hizlial dan mesaj gelmiş kontrolleri yaptık ürününüzü size geri gönderiyoruz diye.
Muhtemelen aynı ürünü geri gönderiyorlar. 600 lirayı çöpe atmış gibi olduk. Fiyat iyi ama türkiye pazarına arızalı defolu ürünleri discovery adı altında yollamışlar belli ki. Orjinal adı blu life gibi bişeydi. Aynı ürün geri gelirse tüketici mahkemesi yolu göründü bana.

Geçmiş olsun. Tüketici mahkemesine değil, ilçe kaymakamlığındaki tüketici hakem heyetine gideceksiniz hocam.

Ben kullanıyorum çok güzel bence s3 ayarında fakat s3 miniden çok daha iyidir. Fakat en büyük artısı fiyatı. Hızlı al dan 650 tl ye aldım 75 tl de maxi puan verdiler.
1280x720 ekran çözünürlüğü var performansı gayet iyi, örnek vermek gerekirse real racing 3 oyununu çok rahat oynatıyor.

boşverin hocam.. s3 miniye nasıl rakip olabilir.. ben tavsiye etmem.. Vestel akıllı cep telefonu çıkartıyor.. ha Vestel ha gd.. ikiside milletin üç kuruş parasına göz diken firmalar...

mnn' Alıntı:
boşverin hocam.. s3 miniye nasıl rakip olabilir.. ben tavsiye etmem.. Vestel akıllı cep telefonu çıkartıyor.. ha Vestel ha gd.. ikiside milletin üç kuruş parasına göz diken firmalar...

Hocam siz General mobile discovery kullandınız mı? Tavsiyem ikisini yan yana koyun ikisinide biraz karıştırın kullanın öyle karar verin.

En basitinden s3 minide ekran çözünürlüğü 480x800, discovery de 1280x720 daha ne olsun.

Bence özellik olarak discovery s3 miniden çok daha iyi bir telefon discovery s3 mini ile değil s3 ile karşılaştırmak daha doğru olur.
Alacak arkadaşlara fikir vermesi açısından linkte telefonun incelemesi var; http://www.teknoseyir.com/101801/beklenen-inceleme-general-mobile-discovery/

hocam iki kardeşime aldım bayramda şuana kadar memmunlar. kendimde karıştırdım s3ile aynı içeriğe sahip.

arkadaşlar bende bundan 1.5 sene önce f/p canavarı huawei ideos x5 almıştım..gerçekten harikaydı, almadan önce internetteki tüm yorumları okumuştum, zamanla sorunlar çıkmaya başladı , forumlardan gördüğüm kadarıyla da fabrikasyon dan kaynaklanan bir problem vardı ama genelde kullanıcıların değişim talebini kabul etmediler.. android froyo sürümü vardı aldığımda üzerinden kaç versiyon güncelleme çıktı bizim şirket bu telefona güncelleme çıkarmadı ,,allah tan gönüllü bi kaç geliştirici vardı ki rom çıkardılar bu telefon için..
sonuç olarak şunu öneririm android almayın yok eğer alacaksınız marka bir telefon samsung,lg,htc gibi ürettiği cihaza satış sonrası da destek veren bir marka telefon alın

Az once aldim telpa garantili bence cok iyi su an da onunla baglandim s3 den bi eksigi yok bence hatta internet daha hizli

1 aydır ben de kullanıyorum şu an için bir sıkıntısı yok. Uzun vadede ne gibi sıkıntılar çıkar tahmin etmek güç. Tam bir fiyat/performans ürünü , piyasayı silip süpürmekte her geçen gün daha fazla kişinin elinde görmekteyim.

Hemen hemen S3 ayarında bir telefon. Hatta S3 ten daha ince ve daha hafif. Şarjı bir gün rahat gidiyor. Bariz eksikliği ilk çıkan modelinde dahili hafızasının 4 GB olması. Androidin kapladığı alanı düşünce geriye 2 GB gibi bir alan kalıyor. 40 TL ye 16GB class 10 kart alıp çözüm buldum. 16 GB dahili hafızalı modeli de çıkmış durumda.
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsila ... laxy-S-III

1000 TL altında bütçe ayıranlara Discovery i öneriyorum. 1000 TL yi biraz geçince Nexus 4 düşünülmeli. En azından firmanın ROM çıkarmasını beklemeden Androidin tüm güncellemelerinden yararlanılabiliyor.

inceledim ,yorumları okudum ama radyo yok muş bence büyük bir eksiklik .

sinan36' Alıntı:
inceledim ,yorumları okudum ama radyo yok muş bence büyük bir eksiklik .
Bence yorumları tam okumamışsınız. Radyosu var sadece uygulamasını indirmeniz gerek google playden. Sonrasında kulaklığı takıp radyo kullanılabiliyor.

collision' Alıntı:
arkadaşlar bende bundan 1.5 sene önce f/p canavarı huawei ideos x5 almıştım..gerçekten harikaydı, almadan önce internetteki tüm yorumları okumuştum, zamanla sorunlar çıkmaya başladı , forumlardan gördüğüm kadarıyla da fabrikasyon dan kaynaklanan bir problem vardı ama genelde kullanıcıların değişim talebini kabul etmediler.. android froyo sürümü vardı aldığımda üzerinden kaç versiyon güncelleme çıktı bizim şirket bu telefona güncelleme çıkarmadı ,,allah tan gönüllü bi kaç geliştirici vardı ki rom çıkardılar bu telefon için..
sonuç olarak şunu öneririm android almayın yok eğer alacaksınız marka bir telefon samsung,lg,htc gibi ürettiği cihaza satış sonrası da destek veren bir marka telefon alın
Telefonu alalı 3 ay oldu ve toplamda bu üçüncü güncelleme. Gayet başarılı güncellemeler yanyınlandı. Cihaz sonrası yazılım desteği gayet güzel.

2 ay önce 4Gb, 1 hafta önce ise 16Gb olanını aldık,sorunsuz şekilde çalışıyorlar.
Android telefonlardan en çok isim yapmış olanı Samsung fakat en çok kapanma sorunu da Samsung ta oluyor. Özellikle bazı modellerinde (gio, SII vb.) kronik denecek kadar çok kapanma şikayeti var.
Hep dendiği gibi, elektronik şans işi.

muratci' Alıntı:

Hızlıal Ürünü değiştirmiş. Yeni gelen üründe de altta hafif ışık sızöaları var ama görmezden gelinebilir.

650TL KAYSERİDE.Tek tek inceledim dehşet bir bir telefon.Oyun performansı,4 çekirdek,ekran IPS süper bir telefon.Bana şurası lazım:
1-Lg la620s smart tv için wifi direct özelliği var mı
2-Android kumanda klavye filan yazılımları yükleyebilir miyim?

yarın ya general yada lg optimus l9 alacağım.Bu arada çakma s4 aldım teknolojiden en ufak bir eksiği yok markası kasası logosu çalışan herşeyi aynı.Bakalım kapanacak mı?İşte kaçak biraz bu yönü kötü.Alırken kapağı açın ımei kodunu ttkurumu sitesine girin bakın sorun olmayabilir de bu kod kopyalanmış da diyebilir.Ama kore malında teknolojik açıdan sorun yok helal olsun iyi yapmışlar

Geri