geri ödemeli KYK kredileri netten ödeniyor mu?

Kodla Büyü

gelişimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
aralık ayının geri ödemeli-harç öğrenimi ödeyeyim dedim ziraat vezneden almıyoruz ATM den yatırılıyor dediler
neyse gittim dene dene parayı alıyor sayıyor hooop geri veriyor
beceremedim haftasonu eşimle gittim yine aynısını yapıyor yok bu seferde tahsilat saati bitmiş sonra deneyin diye
niye olmuyor acaba :?:
para yatırıyoruz adamlar geri almıyor yahu :p
durdukça da faiz işliyor para elimde huzursuzum

gelişimci' Alıntı:
aralık ayının geri ödemeli-harç öğrenimi ödeyeyim dedim ziraat vezneden almıyoruz ATM den yatırılıyor dediler
hocam nasıl almazlar banka başından savmış sizi resmen ben vezneden ödedim.

eses' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
hocam nasıl almazlar banka başından savmış sizi resmen ben vezneden ödedim.
geçen hafta gttim tüm ATM lere yazı asmış zaten ziraat buradan ödenecek artık diye sıra bekledim almadı vezne sinirlerim bozuldu iyice

Hem şubeden hem de ziraat internet bankacılığından ödenebiliyor. Dikkate almanız gereken tek şey yapılandırılıp yapılandırılmadığı.

Ziraat bankasından kesin ödeniyor. ben 10 gün önce filan ödeme yaptım... Ama internet hesabından yaptım.

evet almıyorlar. dışarıdaki btm den yatırabiliyorsunuz ya da internetten. maaşımı ziraatten aldığım için sorun olmuyor hep internetten ödüyorum ben

ödemeyi başardıktan sonra da takibini yapın hocam. ben borcumu bitirdim, KYK nın sitesinde de borcu yok görünüyordu. aylar sonra kredi kartlarıma ve maaş kartıma bloke konmuş, araştırdım, vergi borcun var dediler. vergi dedikleri de öğrenim kredisi borcu çıktı. yaptığım ödeme vergi dairesine bildirilmemiş meğer. baya uğraştırmışlardı beni.

başka banka hesabından ya da kredi kartı ile ödense ne olacak sanki bir ton uğraştırıyorlar insanı
hocam takibini yap derken nereden yapacağız ancak kyk sitesinden girip borçlarımın taksitlerine ödenip ödenmediğine bakıyorum o kadar

e.kilic' Alıntı:
ödemeyi başardıktan sonra da takibini yapın hocam. ben borcumu bitirdim, KYK nın sitesinde de borcu yok görünüyordu. aylar sonra kredi kartlarıma ve maaş kartıma bloke konmuş, araştırdım, vergi borcun var dediler. vergi dedikleri de öğrenim kredisi borcu çıktı. yaptığım ödeme vergi dairesine bildirilmemiş meğer. baya uğraştırmışlardı beni.
küpe olsun hocam bize.şimdi baktım da 2 taksit görünmüyor 15 inden sonra görünecek diyor bakalım 15inde tekrar.

ARKADAŞLAR ben de 19 taksitin ilk 5 taksitini yatırdım ve KYK'ya güvendiğimden makbuzları çöpe attım. Sistemde hepsi ödenmiş gözüküyor sıkıntı yok.

Ancak hepsini ödedikten sonra bile borç çıkarıyorlarmış, şimdi ben bu 5 taksidin ziraat bankasından makbuzlarını alabilir miyim, bilgisi olan var mı?

ziraat internet şubesinden ödeme yapamadım bu sefer, site değişmiş sadece yurt ödemesi çıkıyor çözebilen var mı?

sisss' Alıntı:
ziraat internet şubesinden ödeme yapamadım bu sefer, site değişmiş sadece yurt ödemesi çıkıyor çözebilen var mı?

Ben h.sonu ziraat bankasını aramıştım, müşteri hizmetleri mesai saati dışı olduğu için görünmediğini söylemişti ama halen yok... Sanırım entegre etmediler henüz... Bankamatikte de problem var ordan da yatmıyor..

Arkadaşlar ben 2010 yılında ödemeye başladım. Halk bankasından hesaba eft ile ödüyorum.
TC ZİRAAT BANKASI EFT MERKEZİ(00010)
TR820001000471398038345002
Transfer türü Eğitim Ödemesi diye geçiyor...
Şimdiye kadar hiç sorun çıkmadı. 4 taksitim kaldı. 477*4
2014 de bitecek inşallah...

Şöyle bir açıklama gelmiş KYK dan, demekki bu yüzden menü erişime kapalı yakında açarlar muhtemelen ;

T.C Ziraat Bankası'na öğrenim ve/veya katkı kredisi borçlarını ödeyen borçlular için takibat işlemleri yapıldığından ikinci bir duyuruya kadar tahsilat işlemleri durdurulmuştur.İlgililere duyurulur.

12 Haziran 2013 Çarşamba 00:00:00

Kaynak : http://www.kyk.gov.tr/tr/Ogrenim-ve-vey ... i/Haber/39

schumix' Alıntı:
Şöyle bir açıklama gelmiş KYK dan, demekki bu yüzden menü erişime kapalı yakında açarlar muhtemelen ;

T.C Ziraat Bankası'na öğrenim ve/veya katkı kredisi borçlarını ödeyen borçlular için takibat işlemleri yapıldığından ikinci bir duyuruya kadar tahsilat işlemleri durdurulmuştur.İlgililere duyurulur.

vay be

schumix' Alıntı:

bugün gittiğimde banka almadı... yukarıda belirttiğiniz sebepten dolayı... 1,5 saat bankada beklemek zorunda kaldım sırf o cümleyi duymak için..

arkadaşlar sistem açılmıştır . ziraat online işlemlerden ödedim. atmler de açılmış bilginize.

Aynen bugün açılmış şimdi baktım , faruk hocam keşke 1 gün daha geç gideydin :)

Geri