GET Metodu Kullanmadan Bilgi Alma?

Kodla Büyü

umut27

Site Gezgini
Server değişikliği yaptım ve önceki serverda; Örneğin: yonetim.php?link=odevkontrol olan değeri $link ile alabiliyorduk,
ama şimdiki server da GET[$link] şeklinde olmazsa çalışmıyor buda bizim tüm yazılımı baştan aşağı değiştirmemiz anlamına geliyor bunun için bir çözüm var mı? Cpanel de ayar gibi...

en başta çalıştırılan dosyalardan birisinin ( ayar, veritabanı dosyaları gibi ) en üstüne aşağıdaki kodu kopyalarsanız sorun şimdilik çözülebilir.
Kod:
foreach($_GET as $key => $value ){
    $key=$value;
}
foreach($_POST as $key => $value ){
    $key=$value;
}
foreach($_COOKIE as $key => $value ){
    $key=$value;
}

sorun register globals ile alakalı.

arkadaşın dediği gibi

alıntı: php.ini ayar dosyası içerisinde bulunan register_globals direktifini bulup, bu ayarı On olarak değiştirilmesi gerekmektedir.

cpanelde php.ini yok, eski cpanelde vardı yenisinde yok? Nasıl ulaşabilirim php.ini ye?

umut27' Alıntı:
cpanelde php.ini yok, eski cpanelde vardı yenisinde yok? Nasıl ulaşabilirim php.ini ye?
Bu ayar güvenlik açığı oluşturduğu gerekçesiyle PHP'nin son sürümlerinde kapalı olarak gelmektedir. Muhtemelen hosting kurumunuz bunu açmanıza izin vermeyecektir. Onlarla iletişime geçerseniz iyi olur ama bence arkadaşların verdiği kodu kullanmanız her şeyi çözecektir.

uysal_rockci' Alıntı:
en başta çalıştırılan dosyalardan birisinin ( ayar, veritabanı dosyaları gibi ) en üstüne aşağıdaki kodu kopyalarsanız sorun şimdilik çözülebilir.
Kod:
foreach($_GET as $key => $value ){
    $key=$value;
}
foreach($_POST as $key => $value ){
    $key=$value;
}
foreach($_COOKIE as $key => $value ){
    $key=$value;
}

sorun register globals ile alakalı.

BU KOD ÇALIŞTIRMADI;

extract($_GET);
extract($_POST);

EKLEDİM ÇALIŞTI FAKAT BUN DA DA GÜVENLİK AÇIKLARI OLUŞUYORMUŞ.

extract($_GET);
extract($_POST);

ile...

explode($_GET);
explode($_POST);

arasındaki fark nedir?

Geri