GIBIR 100 Mbps 240TL oldu

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
110tl olan GIBIR bugün telefonuma gelen mesaj ile 2 katından fazla artarak 240tl oldu, telefonda geçiş yaparken sormuştum en fazla 150tl olur demişlerdi o yüzden geçmiştim, çok memnun kalmadım açıkçası fiyatı yüzünden geçiş yapmıştım, 1 ay bile sonra 240tl oldu.
Bildiğiniz 200tl altı 100mbps olan internet var mı?

Ben geçen temmuzdan beri 110 tl ödüyordum. Araştırdığımda 190 tl millenicom var. 190 tl diyor o da ama geçen yıldan beri 2 kez zam yaptı diye hatırlıyorum. Kışın 220 demişti 190'a inmiş. Yanlış hatırlıyorum da olabilirim.
Ne kadar orada kalır bilmiyorum. Şimdilik kıpırdama gereği duymuyorum.

Afaki fark olsa olabilirdi ama şimdilik iyiyiz. 200'ün altında olacağını hiç düşünmüyordum öyle de oldu. 270-280 falan olsa değiştirirdim.

Türknet'i hiç düşünmeden değiştirmiştim.

Hocam şoknet mi kullanıyorsunuz, memnun musunuz peki?
Nasıl geçiş yapılıyor? Marketten mi, internet üzerinden mi?
TÜRKNET 139 TL iken birden 249,99 TL ye geçinde ben bittim artık, dedim isimsiz ne olursa olsun merdiven altı servis sağlayıcı bile olsa kabulüm dedim. şoktan da su alıyordum İnternet Aldım :)
şaka bir yana yol üzerinde fiber var ise sorun yok. ancak bu servis sağlayıcılar arasında tek anladığım bakır hat üzerinde iseniz (fiber yoksa) TTNET bakıra ayar yapıyor kendisini parlatıyor, diğerlerine bakmıyor, hali ile bakır hat hantallaşıyor zamanla.
ŞOKNET - ve diğerleri bir fark yok. 35MB iken herhalde yanlışlık ile oluyor, bilmiyorum 45-50Mbps alıyorum
inanın hiçbir farkı yok. taahhüt de yok.

Hocam şoknet mi kullanıyorsunuz, memnun musunuz peki?
Nasıl geçiş yapılıyor? Marketten mi, internet üzerinden mi?
hiçbir belgeye gerek yok. ŞOKNET uygulamasındaki yere girin kimlik bilgisi yazın, 2 gün sonra geliyorlar, modem fiber ayarlaması yapıyorlar.
kurulum ücreti 180 TL idi.
sonra yine ŞOKcepten para ödüyorsun 10. sonda açılıyor.
TTNET gibi değil, önceden ödeme 30gün açılıyor internet.

hiçbir belgeye gerek yok. ŞOKNET uygulamasındaki yere girin kimlik bilgisi yazın, 2 gün sonra geliyorlar, modem fiber ayarlaması yapıyorlar.
kurulum ücreti 180 TL idi.
sonra yine ŞOKcepten para ödüyorsun 10. sonda açılıyor.
TTNET gibi değil, önceden ödeme 30gün açılıyor internet.
Hocam benim zaten kullandığım internetim var, VDSL var, geçiş yapacağım, geçiş işlemi içinde kurulum ücreti var mı?
"sonra yine ŞOKcepten para ödüyorsun 10. sonda açılıyor. " erken anlamadım hocam?

Hocam benim zaten kullandığım internetim var, VDSL var, geçiş yapacağım, geçiş işlemi içinde kurulum ücreti var mı?
"sonra yine ŞOKcepten para ödüyorsun 10. sonda açılıyor. " erken anlamadım hocam?
geçiş için bilgi yok. çünkü kurulum yine de yapıyorlar eski modemi alıyorlar, yenisini takıyorlar. kurulum ücreti var. 10. dk sonra açılıyor demek istemiştim.

bende millenicom kullanıyordum, ama haber vermeden 159'dan 239 çıktı. Son zamlardan sonra neler bilinmez. Bu devirde en iyisi taahhütlü kullanmak. Ne ödeyeceğini biliyorsun.

geçiş için bilgi yok. çünkü kurulum yine de yapıyorlar eski modemi alıyorlar, yenisini takıyorlar. kurulum ücreti var. 10. dk sonra açılıyor demek istemiştim.
Hocam yeni aldığım sıfır modemim var ama mecbur mu tutuyorlar kendi modemlerini mi kullanmamız gerekli?

Modem kullanım ücreti, kendi modeminizi kullansanız da ödemeniz gerekiyor.(Fiber internet için)

Hocam yeni aldığım sıfır modemim var ama mecbur mu tutuyorlar kendi modemlerini mi kullanmamız gerekli?
Fiberde kendi modemim diye birşey yok maalesef. Vdsl ise internetiniz kullanabilirsiniz ama fiberde firma gelip yeni modem takıyor. Eğer eski servis sağlayıcınız fiberse o modemi kullanmaya devam ediyorsunuz. Modeminiz varsa ki fiberde olmak zorunda o modem yeni şirkete devrediliyor. Eğer modem eski ise belki değiştirirler. Ben tüm şirketlere sorduğumda kendi özel modeminiz diye birşey yok yeni modem takılır fiberde ama eski şirketiniz fiber ve geçiş yaparsanız o modemi bize devredilir ve kullanmaya devam edersiniz demişlerdi. Modemlerin tümünün sahibi türk telekom. Modemden kira ücreti alıyor hangi servis sağlayıcıyı ullanırsanız kullanın.

Turktelekom fiber limitsiz 24 aylık taahhüt sürem önümüzdeki ay bitiyordu, bugün aradılar 208 tlye yenileyelim dediler ben de kabul ettim, piyasayı hiç bilmiyorum, sizce fiyat nasıl?

Taahhütün yarısı ucuz sonrası katlı tarifelerden değilse iyi.

Geri