GOLF MÜ, AURİS Mİ

Kodla Büyü
Sözün özü arabadan anlamayan için iki çeşit dünyanın en iyi arbası vardır 1.si Renault dur 2.si Toyotadır
kayseride arabadan anlamayan için yada tutulmayan bir araba alan için bari toyota alaydın, oda olmadı reno derler.

branta' Alıntı:
Fender' Alıntı:
2012 Golf 1.6 TDi Highline DSG Teknik Özellikler ; :)

Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 4,6 lt / 3,5 lt
Ortalama Yakıt Tüketim 3,9 lt / 100km
Motor Gücü (hp) 105 hp
0-100 Hızlanma (KM) 10,7 sn
Aracın Torku 250 Nm

2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Extra M/M Teknik Özellikler ;

Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 5,8 lt / 4,3 lt
Ortalama Yakıt Tüketim 4,8 lt / 100km
Motor Gücü (hp) 90 hp
0-100 Hızlanma (KM) 14,7 sn
Aracın Torku 205 Nm

Kalite ve Performans ortada...

Hocam arkadaş Golf 5 Mi auris mi demiş..

Bu veriler DSG 7 ileri kuru şanzıman içindir..

Golf 5' te yanılmıyorsam 6 ileri ıslak Şansuman bulunmaktadır..

Ayrıca DSG Performans-Ekonomi anlamında başarılı bir şansuman olmasına rağmen baya sıkıntı çıkarmaktadır. Araç garanti kapsamından çıktıktan sonra DSG nin fiyatı 25-26 bin lira gibi bir rakamdır ve dışarıdan müdahale pek mümkün olmayan bir şanzıman tipidir..Kısacası pimi çekilmiş bomba gibidir..

internette DSG sorunları derseniz fazlasıyla kaynak mevcuttur..

edit:

Golf-5 de 1.9TDİ var 1.6TDİ yok bu arada, onun da verilerine bakayım dedim (DSG yine)

Fuel consumption (economy) - urban 7.7 l./100 km.
Fuel consumption (economy) - extra urban 5.0 l./100 km.
Fuel consumption (economy) - combined 6.0 l./100 km.

Benzin gibi içiyor mubarek :)

hocam çok sağlam bir vw düşmanımısınız yoksa aşırı toyota fanımısınız anlamadım valla insanları yanlış yönlendirmeyin evet 7 ileri dsglerde sorun yaşayanlar mevcut yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğu için yeni yeni sorunları bitiyor fakat bu kadar uzatmamalıydı vw bu hiç yakışmadı vwye yada abd deki gibi şanzımana araçtan ayrı olarak 10 yıl garanti verebilirdi.fakat ülkemizdede garantisi bitse dahi yetkili serviste düzenli bakımını yaptıran kullanıcılar -iyi niyet garantisi- adı altında sadece cüzi bir işçilik ücreti karşılığında değiştirilmiştir.

Benzin gibi içiyor mubarek :)[/quote]

bu değerler 1.9 hacmindeki bir motora aittir ve fazla görünebilir ama küçük hacimli motorlarda olduğu gibi yükü yada rampayı görünce fabrika verisinin çok üstünde yakma gibi bir sorun pek görünmektedir. aynı motor transporter ve caddy dede kullanılmış olup d4d den daha sağlamdır.

internette DSG sorunları derseniz fazlasıyla kaynak mevcuttur.. demişsiniz siz bir de mmt sorun yazın bakalım asıl şenlik orada bu kadar eski teknoloji bir şanzımanın hala sorunlar çıkarması daha büyük ayıptır.

erhnhtms' Alıntı:
branta' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
branta' Alıntı:
1disposal' Alıntı:
Dünya üzerinde tam olarak 29 milyon 100 bin adet satmış olan golf ile ( özellikle golf 5, 10 milyona yakın satmıştır) ile lütfen aurisi aynı sınıfta olsalar bile kıyaslamayın. Tabi ki golf. Auriste kötü bir araba değil tabiki ama tercihin bence golf olsun.

Aurisin cikis tarihine bakin, golfun cikis tarihine bakin.. Ha auris corolla hb nin devamidir, o zaman bakiniz: dunyanin en cok sadan araci corolla

easytr' Alıntı:
japonlar artık motorda yapamıyor. toyotanın dizel motoru sorunlu. yağ yakıyor.kesinlikle golf al.hele dizel alcaksan toyotanın yakınından bile geçme. parasının arabası değil, millette bir toyota gidiyor.

Yag yakan gti, scirooco yazin bakalim google neler cikacak

Edit :
Ben demiyorum Almanya Tüv diyor :) Yaş grubundaki en sorunsuz 3.Araç Auris, 1. Prius 2. Mazda 2

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47981.0

Diğer listelerde'de Toyota ile VW nin sıralarına göz atmayı unutmayın :)

1. si ülkemizde toyotanın sadece corolla modeli tutulmaktadır adeta altındır gerçekten ama diğer modeller yaris,auris özellikle bir nevi mazda citroen gibi muamele görür ilan koyarsın fiyatını uygun yazmazsan 3 ayda satamazsın golf bu anlamda daha üstündür.
2. gti, scirocco evet yağ yakma sorunları oldu sonra düzeltildi fakat eğer siz yağ yakma konusunda performans amacı ile yapılmış (1.4 lt supercharger+turbo 160-180 hp) genellikle gençler tarafından yüksek devirlerde zorlanarak kullanılan bir gti yada spor araç ile ekonomik, aileler için yapılmış genellikle orta devirlerde zorlanmadan ve çoğunlukla orta yaş kesimi tarafından kullanılan bir aracı bir tutuyorsan zaten çook taraflı öneride bulunan fanatik bir toyota fanısınız.
3. VW hiç bir firmadan motor almayan hatta chrysler firmasına motor tedarik eden (sebring 2.0 dizel 140 hp / passatta kullanılan motor)
bir firmadır. koskoca toyota bile kabul etti küçük hacimli dizel motorda başarısız olduğunu ve gitti bmw ile anlaştı ama bizim toyota fanları bir türlü kabullenemedi bu gerçeği.
4. vw ve toyota çok iyi iki firmadır fakat sadece auris ve golf için; çoğu arkadaşımın önerdiği gibi gerek malzeme kalitesi(iç tıkırtı vs.) gerek ikinci elinin hızlı oluşu yüzünden golf derim

1. Hocam sadece 2012 Yılında Auris 12 000 e yakın satmıştır(2007 yılında çıkmış 2010 da makyaj yemiş bir kasanın satış rakamından bahsediyoruz.) satmadığını neye dayanarak söylüyorsunuz, nasıl bir bilimsel veri var elinizde..Sıfırı bu kadar satan aracın emin olun ikinci el piyasası da fazlasıyla iyidir..

2. Bahane hiç olmamış, bahsettiğiniz arabaya Auristen çok daha fazla paralar veriliyor. Ben bu kadar parayı veririm varsın yağ yaksın derseniz saygı duyarım.. Performans aracı normaldir diyemezsiniz, Vw performans aracı yapmayı beceremiyor diyebilirsiniz ancak
(Toyota da yağ yakma olayı 2010-2011 lerin bir kısmında meydana geldi ve giderildi, benim 2012 dizel auriste gram eksiltme yok)

3.Toyota yatırımını Hybrid gibi farklı konulara harcıyor, vs. Toyota'ya motor konusunda başarısız derseniz gülerler size hocam :) BMW Toyotaya yada Toyota BMW ye muhtaç değildir. BMW Toyota'daki gelecek vadededen Hybrid konusundan dolayı Toyota ile anlaşma imzaladı ayrıca Yeni BMW Z4 te Toyota GT86 nin Platformu kullanılacak bilginiz olsun :)

4.Golf 6-7 de iç mağzeme kısmen daha iyi diyebiliriz, fakat Golf 5 ve kardeşi Jetta'da iç malzeme ve tıkırtı açısından sıkıntı yaşamaktadır..

Alman kökenli bir otomobil dergisi der ki "Golf Aurisin 2 katı daha fazla bir sürede üretilmesine rağmen daha fazla sorun çıkarmaktadır"

mesajımı nasıl okuyup böyle çarpıttınız bravo gerçekten;

1. ben auris satmıyor demedim ikinci elde toyotanın altını corolladır diğer modellerin türkiye pazarındaki 2. eli nispeten zayıftır dedim
2. tıpkı toyota gibi şu an vw nin performans araçlarındaki yağ yakma sorunuda giderildi sonuçta bu bir sorundur toyotanında vwninde ayıbıdır ve güncel motorlarda ikiside bu sorunu gidermiştir fakat kastettiğim nokta düşük hacimden çift aşırı beslemeyle yüksek güç alınmış ve hedef kitlesi nispeten genç ve yüksek devirlerde araç kullanan insanlar olan bir araçla ekonomik orta yaşa hitap eden orta devirlerde nispeten daha sakin kullanılan bir aracın yağ yakma olayı bir tutulamaz eğer dahada anlatamadıysam gidin bilgili bir motor ustasına sorun o açıklasın ben daha açık anlatamayacağım
3. ben toyotaya motor konusunda başarısız demedim küçük hacimli dizel motoru beceremedi dedim ve bu bir gerçek mesela bmw kabul etmiş toyotanın hybrid teki başarısını toyotada küçük dizel motordaki başarısızlığını kabul etti ve bmwden motor aldı sizde kabul edin bir toyota fanı olarak lütfen.
4. benim bindiğim golf5lerde hiç tıkırtı vs duymadım belki size denk gelmiştir yada çok hor kullanılmış bir araca binmişsinizdir birşey diyemeyeceğim

sizden ricam mesajlarımı düzgün okuyup yorumlayın çarpıtıp sonra çarpık cevaplar yazmayın. herkese iyi akşamlar

1.Toyatanın Kendi ifadesi ile "Auris Toyotanın ALTIN Çocuğudur." Corolla Hb in devamıdır.Compact HB sınıfındaki Toyota temsilcisidir. Siz Aurisin Satışını Mazda Citroen benzetince bu cevabı vermem gayet doğaldır..
2.gençler için tasarlanması yağ yakmasını gerektirmez. Ona göre araç tasarlayacaksın, onca para alıyorsun.
3. D4d başarısız falan değildir. Gayet sağlam gayet performanslı bir motordur.Mesela 1.6TDİ 90HP 100km e 12.9sn çıkarken 90hp 1.4 D4D Auris 11.9 sn de çıkmaktadır. Yüzbinleri sorunsuzca deviren çokça d4d de vardır piyasada..BMW 1.6 yüzünden yapılmadı anlaşma o küçük bir ayrıntı, o anlaşmanın çerezi.Hazır varken neden boşuna yatırım yapılsın, olaya biraz ekonomik yönden bakmak lazım..
4. Golfu de baya araştırmış biri olarak, golf 5 te tıkrıtı çıtırtı sorunları olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu arada küçük bir ayrıntı:
Sıfır Auris aldığınızda ekstra 2 yıl SINIRSIZ km garanti için 480 tl öderken.
Sıfır Golf Aldığınızda ekstra 2 yıl 150bin km garanti içi 1200-1300 gibi rakamlar ödersiniz..

Hangi firma aracına daha fazla güveniyor, yada hangi firmanın aracına daha çok güveniliyor siz karar verin..

Golf iyidir hoştur ama o parayı hak etmez. Ha F/P aracı yapsınlar biz de bineriz. Toyotayı bize zimmetlemediler sonuçta..

ben ikisinide kullandım.ilk arabam golfdü. model yenilemek için sattım.golf bulamayıınca aurise yöneldim.şuan auris kullanıyorum.ondanda memnunum.
ikisi arasındaki farklar:
golf yol tutuşu olarak daha iyi.
konfor ikisindede aynı.
auris daha lüks.
aynı özelliklerde auris daha ucuz ve sanayisi daha ucuz.
motor olarak auris daha iyi. golfde 100 beygirin km de yaktığı aynı yakıtı 132 beygirlik auris yakıyor.
gönlüm golf aklım auris diyor. ama ikisindende alırsan pişman olmazsın.

erhnhtms' Alıntı:
branta' Alıntı:
Fender' Alıntı:
2012 Golf 1.6 TDi Highline DSG Teknik Özellikler ; :)

Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 4,6 lt / 3,5 lt
Ortalama Yakıt Tüketim 3,9 lt / 100km
Motor Gücü (hp) 105 hp
0-100 Hızlanma (KM) 10,7 sn
Aracın Torku 250 Nm

2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Extra M/M Teknik Özellikler ;

Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 5,8 lt / 4,3 lt
Ortalama Yakıt Tüketim 4,8 lt / 100km
Motor Gücü (hp) 90 hp
0-100 Hızlanma (KM) 14,7 sn
Aracın Torku 205 Nm

Kalite ve Performans ortada...

Hocam arkadaş Golf 5 Mi auris mi demiş..

Bu veriler DSG 7 ileri kuru şanzıman içindir..

Golf 5' te yanılmıyorsam 6 ileri ıslak Şansuman bulunmaktadır..

Ayrıca DSG Performans-Ekonomi anlamında başarılı bir şansuman olmasına rağmen baya sıkıntı çıkarmaktadır. Araç garanti kapsamından çıktıktan sonra DSG nin fiyatı 25-26 bin lira gibi bir rakamdır ve dışarıdan müdahale pek mümkün olmayan bir şanzıman tipidir..Kısacası pimi çekilmiş bomba gibidir..

internette DSG sorunları derseniz fazlasıyla kaynak mevcuttur..

edit:

Golf-5 de 1.9TDİ var 1.6TDİ yok bu arada, onun da verilerine bakayım dedim (DSG yine)

hocam çok sağlam bir vw düşmanımısınız yoksa aşırı toyota fanımısınız anlamadım valla insanları yanlış yönlendirmeyin evet 7 ileri dsglerde sorun yaşayanlar mevcut yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğu için yeni yeni sorunları bitiyor fakat bu kadar uzatmamalıydı vw bu hiç yakışmadı vwye yada abd deki gibi şanzımana araçtan ayrı olarak 10 yıl garanti verebilirdi.fakat ülkemizdede garantisi bitse dahi yetkili serviste düzenli bakımını yaptıran kullanıcılar -iyi niyet garantisi- adı altında sadece cüzi bir işçilik ücreti karşılığında değiştirilmiştir.

bu değerler 1.9 hacmindeki bir motora aittir ve fazla görünebilir ama küçük hacimli motorlarda olduğu gibi yükü yada rampayı görünce fabrika verisinin çok üstünde yakma gibi bir sorun pek görünmektedir. aynı motor transporter ve caddy dede kullanılmış olup d4d den daha sağlamdır.

internette DSG sorunları derseniz fazlasıyla kaynak mevcuttur.. demişsiniz siz bir de mmt sorun yazın bakalım asıl şenlik orada bu kadar eski teknoloji bir şanzımanın hala sorunlar çıkarması daha büyük ayıptır.[/quote]

Canım Hocan :)

Vw düşmanı değilim, Sempatim de vardır VW ye karşı, araçları parasını hak edecek şekilde yapsınlar, HalkArabası adını hak etsinler biz de alırız..

Emin olun garanti bitince dsg ile çok fazla sıkıntı yaşanacaktır, VW dekiler bunun sinyalleri zaten Türkiyedeki garanti süresini başka ülkelerdeki gibi 10 yıla çıkarmayarak verilmişlerdir..Biz ikinci sınıf ülkeyiz ya..

Toyota'nın MMT si Otomatikleştirilmiş şanzımandır, yani tam otomatik gibi kullanamazsın kullanırken biraz dikkat etmek gerekir fakat ne yazık ki kullanım kılavuzu okumadan araç kullanınca sıkıntılar meydana geliyor. Kullanım kılavuzunda nelere dikkat edilmesi gerektiği hangi durumda nasıl kullanılacağı ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir..MMT de en kötü ihtimal balatayı biraz erken yersiniz dikkat etmezseniz onun da maliyeti bellidir fakat DSG şanzuman elinizde kalırsa bedeli bir araba parasıdır..

Tam otomatik zevki yaşamak istiyorsanız yeni Auriste CVT şanzuman vardır fakat maalesef ki sadece benzinlilerde Mevcuttur, dizellerde mmt devam etmektedir..

Şunu da unutmamak lazım;
Vw dsg için 7200 TL fark isterken
Toyota MMT için 2200, CVT için 3200 tl tl fark istemektedir.

Bu arada 1.9 tdi 1.4 d4d den daha sağlamdır diye bir dayanağınız olduğunu da sanmıyorum..

neyse, konu çok uzadı ben teşekkür ediyorum size ilginiz için..

ben iki markayıda severim fakat çevremden izlenimim bir vw alamayan kişiler veya ezikler her gördükleri vw yi çiziyorlar.

tabii ki toyota.. halkımızda önyargılar hala mevcut bir wv efsanesidir gidiyor kullanmadığı halde fanatik olmuştur ama aslında toyota ondan daha iyidir.. kullananlara sorabilirsiniz .. dünya verileri de ortada dünyanın en çok satanı belli .. ve müşteri memnuniyetinde toyota mercedesten sonra 2. sırada wv ise 5. sırada.. en basitinden sanayiye gidin bir ustaya sorun bu kadar basit.. nokta..NOT : ben volvo kullanıyorum :D :D :D

toyota vw kavgasını görünce bir iki yumrukta ben atayım dedim körlemesine. vw nin türkiyede f/p aracı olmamasının önündeki engel doğuş oto denilen soyguncudur. Siz şimdi devam edin :)

pahalı bür oyuncak mı istiyorsun araba mı??

bende auris var. Allaha çok şükür ..

ahmetcanserif' Alıntı:
Sözün özü arabadan anlamayan için iki çeşit dünyanın en iyi arbası vardır 1.si Renault dur 2.si Toyotadır
kayseride arabadan anlamayan için yada tutulmayan bir araba alan için bari toyota alaydın, oda olmadı reno derler.

Şakacı :) İki satırda çözdün ya olayı 8)

kayserili esnafın ağzı çözdü mü şimdi olayı?
benim 4. toyotam 2007 auris. dahasına da binmem gerek yok. ömrüm yeter param olursa avensizzz isterim.
bizde böle. bura turkiye.. (kayseriye pek yakın benim köyüm bu arada)

yeni bir aurisli olarak arabadan memnunum.
arkadaşım git 2 arabayı da gör(0 alacaksan) bak içine test sürüşü yap paralarını karşılaştır ve birini seç.

fikir almak iyidir ama herkesin kendine göre bir arabası vardır.

evrensel38' Alıntı:
Arkadaşlar ben lpgli üşünüyorum ama golf biraz pahalı ama temizi rahatlıkla elen çıkar ama aurisinde özellikleri iii.Aman sıkıntı valla araba ne diyeyim yardımlarınız için telekkür eğer bilenleriniz varsa yardımlarınızın devamını bekliyoruö

Hocam bir donem baya arstirdim vw de tup sıkıntı, 102 lik hitler motoru dedikleri bir motor var lpg ye en uygunu fakat o do cok ic acici degilmis uzun vadede..

Lpg diyorsan kesinlikle atmosferik auris..

daha bugün golf sahibi bir arkadaş sonunda arabama kavuştum diyordu...nerdeyse 1 aydır sanayidekilerle arkadaş olduk da deyince anladım ki taktırdığı tüp sorun çıkartmış.....

1.Toyatanın Kendi ifadesi ile "Auris Toyotanın ALTIN Çocuğudur." Corolla Hb in devamıdır.Compact HB sınıfındaki Toyota temsilcisidir. Siz Aurisin Satışını Mazda Citroen benzetince bu cevabı vermem gayet doğaldır..
2.gençler için tasarlanması yağ yakmasını gerektirmez. Ona göre araç tasarlayacaksın, onca para alıyorsun.
3. D4d başarısız falan değildir. Gayet sağlam gayet performanslı bir motordur.Mesela 1.6TDİ 90HP 100km e 12.9sn çıkarken 90hp 1.4 D4D Auris 11.9 sn de çıkmaktadır. Yüzbinleri sorunsuzca deviren çokça d4d de vardır piyasada..BMW 1.6 yüzünden yapılmadı anlaşma o küçük bir ayrıntı, o anlaşmanın çerezi.Hazır varken neden boşuna yatırım yapılsın, olaya biraz ekonomik yönden bakmak lazım..
4. Golfu de baya araştırmış biri olarak, golf 5 te tıkrıtı çıtırtı sorunları olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Sıfır Golf Aldığınızda ekstra 2 yıl 150bin km garanti içi 1200-1300 gibi rakamlar ödersiniz..

Hangi firma aracına daha fazla güveniyor, yada hangi firmanın aracına daha çok güveniliyor siz karar verin..

Golf iyidir hoştur ama o parayı hak etmez. Ha F/P aracı yapsınlar biz de bineriz. Toyotayı bize zimmetlemediler sonuçta..[/quote]

1. avrupada japonyada vs. altın olabilir ama bizde altın değil en azından 2. el piyasasında
2. söylemekten yoruldum lütfen dikkat performans araçlarının diğer markalardada olduğu gibi biraz yağ yakması göz ardı edilebilirken ekonomik normal performanstaki bir aracın hiç yakmaması lazım ama iki markadada yağ yakma sorunu olmuştur fakat ikiside bu sorunu düzeltmiştir
3. gayet sağlam ve performanslı bir motor olsaydı vazgeçmezlerdi. 0-100 herşey değildir ara hızlanmalarada bakmak lazım. o küçük ayrıntıyı anlaşmanın yapıldığı masada olmadığım için bilemeyeceğim siz sanırım oradaydınız daha iyi bilirsiniz.
4. olabilir kul yapısı ama golfte 2 tıkırtı varsa auriste bu 3tür. aynı model benzer şartlarda yakın kmlerde kullanılmış araçlar için en azından forumlardaki yorumlar bu yönde.
garantiye fazla para olayı ise araca güvenmeden ziyade doğuşun politikasıdır sizin mantığınızla 5 yıl hemde ücretsiz garanti veren hyundai araçları daha sağlam hem vwden hemde toyotadan daha güvenilir demektir.
doğuş hiçbir zaman f/p yüksek olarak satmaz vwyi çünkü bu haliyle bile sıra var.
zimmet konusunda emin değilim :D

Toyota'nın MMT si Otomatikleştirilmiş şanzımandır, yani tam otomatik gibi kullanamazsın kullanırken biraz dikkat etmek gerekir fakat ne yazık ki kullanım kılavuzu okumadan araç kullanınca sıkıntılar meydana geliyor. Kullanım kılavuzunda nelere dikkat edilmesi gerektiği hangi durumda nasıl kullanılacağı ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir..MMT de en kötü ihtimal balatayı biraz erken yersiniz dikkat etmezseniz onun da maliyeti bellidir fakat DSG şanzuman elinizde kalırsa bedeli bir araba parasıdır..

Tam otomatik zevki yaşamak istiyorsanız yeni Auriste CVT şanzuman vardır fakat maalesef ki sadece benzinlilerde Mevcuttur, dizellerde mmt devam etmektedir..

Şunu da unutmamak lazım;
Vw dsg için 7200 TL fark isterken
Toyota MMT için 2200, CVT için 3200 tl tl fark istemektedir.

Bu arada 1.9 tdi 1.4 d4d den daha sağlamdır diye bir dayanağınız olduğunu da sanmıyorum..

neyse, konu çok uzadı ben teşekkür ediyorum size ilginiz için..[/quote]

1. insanlar dikkat edeyim neyi nasıl yapayım diye değil rahat etmek için otom. vites alır kullanıcıya havuz problemi çözdüreceğine kullanımı kolay bir otom. şanzıman üretseymiş o toyotanın sorunu.
2. toyotanın en uyuz olduğum yönüdür bu dizelde istediğin şanzımanı alamazsın sene oldu 2013 hala dizel corollaya opsiyon olarak bile cc ekletemezsin 60bin para vereceğim opsiyon olarak bile ekletemeyeceğim istediğim özelliği en azından vw evet kazık biraz ama parasını verene istediği opsiyonu ekliyor.
3. dsg nin fiyatı diğer otomatiklere göre normal çünkü adı üstünde çift kavramalı yani bir nevi iki şanzıman içermekte ve çok daha teknolojik edc ve powershift ede göz atarsanız onların fiyat farkıda az değil kısaca birisi celeron diğeri i5 fiyatlarının aynı yada yakın olmasını beklemek biraz komik olurdu.
4. 1.9 tdi caddy ve transpoterda yani kasa ağırlığı yüksek olan ve yük taşımak için kullanılan motorlardır ağır yük altında bile 300bini devirenler var dikkat yük altında diyorum öyle 1- 1.5 tonluk normal otomobili çekmeye benzemez

erhnhtms' Alıntı:

Golf iyidir hoştur ama o parayı hak etmez. Ha F/P aracı yapsınlar biz de bineriz. Toyotayı bize zimmetlemediler sonuçta..

1. avrupa abd vs. altın olabilir ama bizde altın değil en azından 2. el piyasasında
2. daha kaç kere söyleyeceğim performans araçlarının diğer markalardada olduğu gibi biraz yağ yakması göz ardı edilebilirken ekonomik normal performanstaki bir aracın hiç yakmaması lazım ama iki markadada yağ yakma sorunu olmuştur fakat ikiside bu sorunu düzeltmiştir
3. gayet sağlam ve performanslı bir motor olsaydı vazgeçmezlerdi. 0-100 herşey değildir ara hızlanmalarada bakmak lazım. o küçük ayrıntıyı anlaşmanın yapıldığı masada olmadığım için bilemeyeceğim siz sanırım oradaydınız daha iyi bilirsiniz.
4. olabilir kul yapısı ama golfte 2 tıkırtı varsa auriste bu 3tür. aynı model benzer şartlarda yakın kmlerde kullanılmış araçlar için en azından forumlardaki yorumlar bu yönde.
garantiye fazla para olayı ise araca güvenmeden ziyade doğuşun politikasıdır sizin mantığınızla 5 yıl hemde ücretsiz garanti veren hyundai araçları daha sağlam hem vwden hemde toyotadan daha güvenilir demektir.
doğuş hiçbir zaman f/p yüksek olarak satmaz vwyi çünkü bu haliyle bile sıra var.
zimmet konusunda emin değilim :D[/quote]

Uzatmayayım.
Hyundai de kullanmış biri olarak gerek servis, gerek müşteri memnuniyeti gerek f/p olarak gayet iyi olduklarını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim, tabularınızı yıkın.Bakın Toyota fanatiği değilim Hyundai/Kia grubunu da çok takdir ediyorum an itibari ile(Gerçi Kia'da biraz fiyatları abartmaya başladı)

Vw bir müşteri memnuniyeti bir sorunsuluk bakımından kesinlikle bir Toyota değildir, belki uzun vadede olur..

Türkiye'de bu zihniyet olduğu sürece Doğuş grubu 3 kuruşluk arabaları 5 kuruşa satmaya uzun süre devam eder..

Bu arada arkadaş LPG li dediğine göre kesinlikle ve kesinlikle Auris..

NOKTA..

branta' Alıntı:
evrensel38' Alıntı:
Arkadaşlar ben lpgli üşünüyorum ama golf biraz pahalı ama temizi rahatlıkla elen çıkar ama aurisinde özellikleri iii.Aman sıkıntı valla araba ne diyeyim yardımlarınız için telekkür eğer bilenleriniz varsa yardımlarınızın devamını bekliyoruö

Hocam bir donem baya arstirdim vw de tup sıkıntı, 102 lik hitler motoru dedikleri bir motor var lpg ye en uygunu fakat o do cok ic acici degilmis uzun vadede..

Lpg diyorsan kesinlikle atmosferik auris..

tüp fsi ve tsi de sıkıntı idi şu an tabi yüksek fiyatlı olarak ikisinede lpdi dönüşümü var
hitler motorda hiçbir sorun yok hatta ve hatta motor kodu akl dir araştırın biraz emme ve egzost manifoltlarının yerleşimi nedeniyle en sorunsuz ve performanslı lpg kullanımına olanak veren motorlardandır.

erhnhtms' Alıntı:
T.G.R.L' Alıntı:
easytr' Alıntı:
japonlar artık motorda yapamıyor. toyotanın dizel motoru sorunlu. yağ yakıyor.kesinlikle golf al.hele dizel alcaksan toyotanın yakınından bile geçme. parasının arabası değil, millette bir toyota gidiyor.

Emin olmadan konuşuyorsunuz. Söylediğiniz yağ yakma durumu 2010 ve 2011 modellerde mevcut ve garantiden hespi turbo ve vakum pompası ücretsiz değiştiriliyor. 2012 ' lerde ve 2013 lerde gelirtirilmiş B5 kodlu turbolar var. yağ yakma sorunu yok. 2012 ' de VW ye sormuştum aurisimi alırken vw turbo garantisi vermedi. Ankara - Konya yolu bayisi. ayrıca aralarında 10 bin tl fark var.

turbo garantisi derken hocam? 0 km araçlar 2 yıl sınırsız km parça parça değil tamamen garantilidir.

işte o 2 yıl içersine vw turboyu sokmuyor. baya parça parça garantili. 2011 aralık ayı ankara vw bayii nin kelamıdır bana. artı 2 araç aynı fiyat aralığında değiller.

kesinlikle olmaz öyle birşey 3 tane sıfır vw miz oldu ilk defa sizden duyuyorum böyle birşey arabanın parça parça garantisi mi olur adam kafa fln bulmuş sizinle. araç aldınız arıza yaptı turboyu garantiye sokmayız diyecekler ha! herşeyi geç mahkemelik olup rezil olurlar adamlar garantisi biten araçlarda bile eğer kullanıcı düzenli olarak yetkili serviste bakım yaptırıyorsa -iyi niyet garantisi- adı altında ücretsiz değişim/onarım yapılabiliyor hocam sabah sabah beni güldürdün Allah ta seni güldürsün :alkis:

erhnhtms' Alıntı:
kesinlikle olmaz öyle birşey 3 tane sıfır vw miz oldu ilk defa sizden duyuyorum böyle birşey arabanın parça parça garantisi mi olur adam kafa fln bulmuş sizinle. araç aldınız arıza yaptı turboyu garantiye sokmayız diyecekler ha! herşeyi geç mahkemelik olup rezil olurlar adamlar garantisi biten araçlarda bile eğer kullanıcı düzenli olarak yetkili serviste bakım yaptırıyorsa -iyi niyet garantisi- adı altında ücretsiz değişim/onarım yapılabiliyor hocam sabah sabah beni güldürdün Allah ta seni güldürsün :alkis:

Hocam gülecek birşey yok. Ben bana söyleneni ilettim. vw ne yapar toyota ne yapar bana ne! garanti şartlarını ben yazmadım. kaç tane araba nerede ne kadar kullanıldığından da bana ne! bu konuda dsg mahkemleri aynı şekilde toyota nın da mmt şanzuman (her ikisi de arabnın parçalrı) mahkemeleri devam ediyor. açın inceleyin. hatta toyota mmt şanzuman la ilgili adamın biri site bile yapmış toyotayı rezil etmek için. hatta mahkemeyi kazananlar var. dalga geçen yok ki gülüyorsunuz. ikisi de babamın markası değil. daha yazın 10000 bakımında el,nde mahkeme kararı ile mmt şanzuman değişimine gelmiş adamla tanıştım.

sayın hocam günümüzde hemen hemen her firma sadece otomotiv değil elektroniktede bu tip garanti sıkıntıları kullanıcı hatası vs. durumlardan mahkemelr açılıyor ve zaten çoğu da kullanıcı lehine bitiyor. firmanın garanti konusunda sıkıntı çıkarması heryerde çoğu firma için duyduğumuz bir şey zaten. benim komik dediğim bir firmanın bu aracın şu kısmı garantili bu kısmı garantili değil demesi. tekrar söylüyorum ilk defa sizden böyle bir şey duydum.

doğrudur bence de şaçma birşey garanti dışı olması. Ama bana böyle söylendi. yalan mı söyleyeyim size? hayır söylenmedi mi diyeyim. Kuru kuruya iddia etmiyorum. hatta bende hayretler içersinde galeriden çıktım.

Geri