Hükümet 223 lira zam verdi, Memur Sen 123 liraya razı etti!

Kodla Büyü
Sonuna kadar doğru, bu ikinci satış.

"Mü'min aynı delikten iki defa sokulmaz, ısırılmaz." (Hadis)

Verilen örnek 16 yıllık doktor avukat ve mühendis için. biri döner sermayelerle 8.000 i geçiyor, biri yolluklarla 6.000 geçiyor. Evet ama memursen üst kademedekilerden çok alt kademedekileri düşündü. Öğretmen, memur ve hizmetliler ne olacak. dahası emekli ne olacaktı. Yüzde 3+3 olsaydı (öğretmene verilen ek zam hariç) 120 tl zam, memura 100 tl zam, hizmetliye 90 tl zam olacaktı.(bu miktarlarda taban aylığa yansımadığı için emekli ikramiyesine de yansımayacak yıllık 1500 tlyeyakın bir zararımız olacaktı) öğretmen yerinde saymış olacak ama diğerleri az almış olacaktı. Esas önemli olan ise 3 çocuklu 1000 tl ile geçinen bir emekli avcunu yalayactı.

bu zam yaklaşık 2 milyon emekliye, öğretmene, memura, hizmetliye yaramıştır.
bu zam doktora mühendise, müsteşara, genel müdüre yaramamıştır, çünkü zaten makas çok fazla

Yine satıldık deyip hadisi şerifi söyleyen zaat-ı muhterem. eğer bu yazıdaki gibi 3+3 olmuş olsaydı senin hadis yerini bulmuş olacaktı ama şimdi yerini değil, amaçsızca yapılmış yanlış bir eleştiri olarak kaldı.

Öğretmen adamlarsınız biraz araştırın, okuyun, öğrenin sonra haberleri kopyalayıp yapıştırın.

format_01 2014'de enflasyon farkı alamayınca .... zam sonrası net eline geçen parayı görünce halen aynı şeyi söyleyebilecekmisin acaba ! gerçi kime ne konuşuyorum ki ben tiyatro izlemeye devam .... ii seyirler ama dikkat et perde arkasını görme mutluluğun gider sonra.... sihirbazlık gösterisinin numarası belli olunca showun tadı çıkmazmış.

format_01' Alıntı:
Verilen örnek 16 yıllık doktor avukat ve mühendis için. biri döner sermayelerle 8.000 i geçiyor, biri yolluklarla 6.000 geçiyor. Evet ama memursen üst kademedekilerden çok alt kademedekileri düşündü. Öğretmen, memur ve hizmetliler ne olacak. dahası emekli ne olacaktı. Yüzde 3+3 olsaydı (öğretmene verilen ek zam hariç) 120 tl zam, memura 100 tl zam, hizmetliye 90 tl zam olacaktı.(bu miktarlarda taban aylığa yansımadığı için emekli ikramiyesine de yansımayacak yıllık 1500 tlyeyakın bir zararımız olacaktı) öğretmen yerinde saymış olacak ama diğerleri az almış olacaktı. Esas önemli olan ise 3 çocuklu 1000 tl ile geçinen bir emekli avcunu yalayactı.

bu zam doktora mühendise, müsteşara, genel müdüre yaramamıştır, çünkü zaten makas çok fazla

Yine satıldık deyip hadisi şerifi söyleyen zaat-ı muhterem. eğer bu yazıdaki gibi 3+3 olmuş olsaydı senin hadis yerini bulmuş olacaktı ama şimdi yerini değil, amaçsızca yapılmış yanlış bir eleştiri olarak kaldı.

Öğretmen adamlarsınız biraz araştırın, okuyun, öğrenin sonra haberleri kopyalayıp yapıştırın.
:+1:

paladin13 burası öğretmenlerin buluştuğu bir yer ise niye büyük maaş alanlar adına konuşuyorsunuz ki....bu zamla öğretmenler kazançlı işte...

format_01' Alıntı:

akp hükümeti geçmiş yıllarda bürokratlara imamlara ve üst düzey müdürlere fazldan maaş zammı yaptı. ozaman memursen ses çıkardı mı?
öğretmen hariç bütün memurlar ek ödeme alırken isyan etti mi?

hükümet %3+%3 vermiş ama memursen bunu kabul etmemiştir. peki bu teklifi kabul etmeyen bir sendika 123 tl yi niye kabul etti. öğretmen ortalama ek derslerle beraber 2,500 tl maaş aldığını düşünürseniz %3+%3 ile lacağı para 150 tl olacaktı. öğretmen bu işten zaralı çıkmıştır. yeni başlayan bir polis 2,750 tl alırken bir öğretmen ne kadar alabilir ki

ben ce siz gidin bir mutemet bulun hangi durumda kazançlı kim miş öğrenin yoksa gene parti sendika tartışması yapacaksınız boşu boşuna ...hakkatten bu öğretmen camiası çok ilginç arkadaş...kendi durumunu bile gazetelerle siyasetle sendika yarıştırarak karmakarışık yapacak kadar ilginç...

format_01' Alıntı:

Yerinde bir tespit. :+1:
paladin13' Alıntı:
format_01 2014'de enflasyon farkı alamayınca .... zam sonrası net eline geçen parayı görünce halen aynı şeyi söyleyebilecekmisin acaba ! gerçi kime ne konuşuyorum ki ben tiyatro izlemeye devam .... ii seyirler ama dikkat et perde arkasını görme mutluluğun gider sonra.... sihirbazlık gösterisinin numarası belli olunca showun tadı çıkmazmış.
Sadece yanlı düşünülerek yazılmış popülist demogoji ürünü cümleler. :-1:
selçukbeyrek' Alıntı:
paladin13 burası öğretmenlerin buluştuğu bir yer ise niye büyük maaş alanlar adına konuşuyorsunuz ki....bu zamla öğretmenler kazançlı işte...
:+1:

10 yıl önce sendikası olmayan polis bizden az alıyorken şimdi polisin öğretmenden çok fazla maaş almasını normal görüyorsanız söylenecek söz yok

benim ek dersim ne kadar artacak 0
enflasyon aşırı yükselirse fark alacakmıyım 0
sonuç ne oldu bence 0 elde var 0

Önümüzdeki süreçte 3 tane seçim en az 1 tane de referandum var. Hükümet; memur-memur emeklisi ve ailelerinin oyuna hiç olmadığı kadar muhtaçtı. Bu şartlarda 123 TL si 3+3 ü bir yana enflasyon oranı kadar bile zam alınamayarak büyük bir satış rezaleti yaşandı.
Öğretmene 150 TL diye yansıtılan ama net yıllık ortalama değeri gerçekte 100 TL bile olmayan ek ödeme zaten 2011 de verilecekti. Şu an memurları satan zihniyet tarafından reddedilmişti. Zaten verilmesi gereken bir hakkı 3 yıl sonra yarı rakamı ile almak bir başarı değil.
Öğretmenler için ek derse zam gelmediği, tüm memurlar için ise eş-çocuk yardımlarına zam gelmediği, vergi dilimi taban rakamı aynı kaldığı, enflasyon farkının da alınmayacağı düşünülünce 2015 teki hesaba zararla girmeyen memur sayısı çok az.

Taban maaşa yapılan 175 TL direk vergiye tabi kısmı yükseltti. Bu na karşın 10700 TL olan %20 lik gelir vergisine giriş tabanı yükseltilmedi. Memurlar geçen yıllara göre 1 ay önceden %20 lik dilime girecek, maaşı en az 50 TL civarında düşecek. Haftada 18 saat ek alan öğretmenler Temmuzda %20 lik dilime girerdi artık Haziranda girerler.

3+3 ve enflasyon farkını hükümet zaten hiç pazarlık yapmadan vermişti. Bir kaç gün adam gibi direnip pazarlık etseler 4+4 ve enflasyon farkını rahatlıkla alabilirler, işi hakeme götürünce daha iyi rakamlara çıkarlardı. Şu anki rakama göre de zararlı çıkan hemen hemen hiç bir memur olmazdı.

2015 seçimleri bitip yeni anayasa da halkoyundan geçtikten sonra sonumuz hayrola. Kadrolu memurları hiç de iyi günler beklemeyecek. Çalışma, maliye bakanı ve hükümetin diğer üyeleri seçim sürecine girilince kadrolu memurlara bir süredir de öğretmenlere bulaşmaya ara verdiler. Seçimler bitince kaldıkları yerden devam edecekler.

öğretmenin ek ödemesi benim şerefimdir diyip sonra susup oturan, toplu görüşmede bakanın yanına oturarak kimden yana olduğunu belli eden bir kişiden ne beklenebilirdiki daha başka

Öğretmenin kazançlı olduğunu söyleyenler bir zahmet enflasyon farkı, ek ders zammı, aile yardımı da alacağımızı söylesinler.

memur-sen iyi iş çıkardı diyenlere saygım sonsuz fakat üzgünüm çünkü masada kazanılanlar öyle zafer kazanmışcasına anlatılacaksa şöyle itiraz edeyim

geçen toplu sözleşmede 300 den aşağı ek ödemeyi kabul etmeyen hatta 100 lirayı kabul etmedik diyen memur-sen bu sene aldığı 150 tl ek ödemenin tüm ek ödeme alanlar içinde en düşüğü olduğunu bilmiyor mu ?

masadan sadece taban aylığa zam alarak kalkan memur sen diğer konuları 2 yıl sonrasına mı ? bıraktı (2005 sonrası derece ek ders aile yardımı vs vs )

öğretmenlerin aldığı ek ödemede çoğu öğretmen ek derse zam gelmediği için gerçekte 150 tl değil daha az ek ödeme almış olacak

seneye enflasyon %8 çıktığında iyi iş çıkarmışlar aylığı düşük olan memurda kazansın diyenleri görürüz yani koskoca memursen maaşı 2000 altı olanlara fazladan 100 lira seyyanen ver demekten acizmi

madem taban aylığa 175 brüt zam emekliliğe yansıyor kardeşim sen şu taban aylığa 175 tl zam yap üstüne %3 + %3 de zam ver hem çalışan memur hemde emekli sevinsin geçen toplu sözleşmede sizin deiğiniz olmuştu ülke zaten büyüyor büyümeden pay ver bakalım demek zor mu ?

sendika aylığına yapılan %33 zammı kimse konuşmuyor nedense ?

hiç boşuna kimse parti tutar gibi sendika tutmasın gerçekler acıdır

harran-sen

mustafatoker' Alıntı:
format_01' Alıntı:

akp hükümeti geçmiş yıllarda bürokratlara imamlara ve üst düzey müdürlere fazldan maaş zammı yaptı. ozaman memursen ses çıkardı mı?
öğretmen hariç bütün memurlar ek ödeme alırken isyan etti mi?

hükümet %3+%3 vermiş ama memursen bunu kabul etmemiştir. peki bu teklifi kabul etmeyen bir sendika 123 tl yi niye kabul etti. öğretmen ortalama ek derslerle beraber 2,500 tl maaş aldığını düşünürseniz %3+%3 ile lacağı para 150 tl olacaktı. öğretmen bu işten zaralı çıkmıştır. yeni başlayan bir polis 2,750 tl alırken bir öğretmen ne kadar alabilir ki

Ben yazacaktım hocam sağolsun herşeri yazımış :+1:
Üstelik çok daha yüksek bir zam almış olsaydılar bile, bu hiç bir şekilde diğer sendikaları yok saymayı, ağa da benim paşa da benim mantığını haklı çıkarmaz.

Bunların söylediklerinin tamamı insanları kandırmaca.
Sendika anlaşmaya vardıklarını açıkladıktan birkaç saat içinde memur sen başkanı tvde açıklama yapıyor. " Öğretmenlerimizin aldıkları zam toplamda aile yardımı, eş yardımı, ek ödemeyle birlikte 525 lirayı buluyor"

Halkımız da şunu düşünüyor. "Bak görüyor musun öğretmen iyi zam aldı. Zaten başbakan da demişti ya yarım gün çalışıyorlar diğer memurlardan fazla alıyorlar. Daha da ağlıyorlar"

bu sözleri hatırlayanınız var mı?

Not: Kimse çıkıp da memur-sen başkanı böyle bir açıklama yapmamıştır demesin kendi gözlerimle ve kulaklarımla şahit oldum..

160820132156285561798_3.jpg

Matematik bilmeyen sendikadan memura gol! :D
http://www.memurlar.net/haber/397356/

öğretmenler bu anlaşmadan çok zararlı çıkmıştır. memur sen istediği kadar konuşsun hesap ortadadır. Ben ebs li olan arkadaşların bir kez daha üyeliklerini sorgulamalarını davet ediyorum. Zira ben geçen hafta istifa ettim.

inanç sömürüsü sebebi ile hala bu sendikaya takım tutar gibi menfaatleri için inananlar ve savunanlar varya üye olanlar varya Allah onların sayısını artırsın
zira ben yüz küsür lira maaşımdan zarar etmiş olabilirim zoruma gitmiyor yeterki şu üye olanlar müstehak oldukları zamları böylesine ALSINLAR !!!

Daha beter olsunlar !!!

sendika üyesi olup istifa edenleri gerçekten kutluyorum (bence çok geç bile kalındı 2 yıl önce verilmeyen ek ödeme zamanında üye sayısı yarıya inmeliydi). hala istifa etmeyenlerinse tamamen siyasi çıkarla veya düşünceyle hareket edip, maddi olarak da gamsız olduklarını düşünüyorum.

halâ istifasını vermemiş olanlar ideolojik düşünüyor olmasın...

sen
dolar bu kadar fırlamışken, ihracat bu kadar kötü giderken, turizmde oteller boş geçerken yüksek çıkacağı düşünülen enflasyon farkını hiçe say
vergi dilimi ücretlerini sabit tutarak yapılan zamdan sonra en az 1 ay daha önce vergi dilimine gireceğini ve %5 daha kayıp yaşayacağını bu 123 liranın 117 lira olacağını hesaplamadan

öğretmenlerin ekdersinde bir artış olmadığını hesaba katmadan;

hala bu sendika hakkımı korumuştur diyebiliyorsan; kusura bakma arkadaşım bana göre beyninle düşümüyorsun...

format_01' Alıntı:

Acı koymuş öğretmen camiasına ama ne yazık ki söyledikleri doğru.

ömrü hayatında 120 liracığı bir anda alamamış insanlar için bu zam dudak uçuklatır bu zammı alanları alkışlatır maalesef. ama bilmezler hayatın pahalılığını. o 120 lirayla çarşıya çıkar 150 liradır çarşı pazar alışverişi enflasyondan dolayı. ama cebinde 120 lira vardır. hüloooooo deyip evine döner garip.

Geri