Hükümet 223 lira zam verdi, Memur Sen 123 liraya razı etti!

Kodla Büyü
ilk sayfalarda geleceği göremeyip nasıl kandırıldığımızı göremeyen arkadaşlar şimdi gerçeği görüyordur çok net bir şekilde tarihi başarı olarak gösterilen bu toplu sözleşmede çok büyük bir kayıp yaşadığımız ortaya çıktı.

seneye toplu sözleşmede yine aynı sendika yetkili olacak çünkü işin içinde menfaatler var.

Söylemek istediğim çok şey var ama susmayı tercih ediyorum kapalı kapılar ardında hak koruyacağına kendi üyelerini müdür yapmak için uğraşanlarla hesabımız yine öbür tarafa kaldı

not: sendikasızım

ct442002' Alıntı:
sendikalar ne zaman siyasi grupların güdümünden çıkarsa, ben de o zaman üye olabilirim.
başka bir parti iktidara gçtiğinde, onun güdümündeki sendika yetkili olacak, aynı şeyleri yine yaşayacağız.
Bekle hocam bekle, arayan bulur.Amma bu dünyada amma öte dünyada.
Bir 10 yıl sonra anlarsın.%100 zam alsan dahi kutulamayacağın seviyeye geldiğinde.Milletin öğretmen olmayan kesimi şunaları doyuramadık 4.5 ay tatil yarım gün derler ve yırtınsan alacağın %3 yada % 1 zam.Bekle hocam eyi bekle .Çok eyi bekle.Atacağın bir imza ve yasal bir sendika.
Bekleyen derviş, bekleye bekleye muradına ermiş.

delphe01' Alıntı:
üye sayısı çok az olup siyasetin gündümünde olmadığına inandığım bir sendikam var.üye sayısı 1000-2000 arası olan ancak öğretmen lehine çalışmaları olan bir sendika, siyasetçilerin yandaşlık açısından ilgisi çekmez heralde, diyerek üyeliğimi devam ettiriyorum
Hocam güzel yapıyorsun iyi yapmışsın.Hatta aynı düşünüyoruz da....
Şu uyuyan güzelden kurtulmak için kıymetli birkaç yılınızı yetkili sendikaya sayısal bakımdan en yakın olan TES üyeliği ile geçirseniz nasıl olur?
Devir güçlülerin devri. Şu TES i besleyip büyütelim, birde onu görelim. Olmadı Sonra başımızın çaresine bakarız.

COBOL' Alıntı:
delphe01' Alıntı:
üye sayısı çok az olup siyasetin gündümünde olmadığına inandığım bir sendikam var.üye sayısı 1000-2000 arası olan ancak öğretmen lehine çalışmaları olan bir sendika, siyasetçilerin yandaşlık açısından ilgisi çekmez heralde, diyerek üyeliğimi devam ettiriyorum
Şu uyuyan güzelden kurtulmak için kıymetli birkaç yılınızı yetkili sendikaya sayısal bakımdan en yakın olan TES üyeliği ile geçirseniz nasıl olur?
Devir güçlülerin devri. Şu TES i besleyip büyütelim, birde onu görelim. Olmadı Sonra başımızın çaresine bakarız.
hocam bende katılıyorum sana

COBOL' Alıntı:
delphe01' Alıntı:
yani sendikalar konusuda diğer konular gibi insan ideal olanı bekliyor ama ideal olanın gerçekleşmesi zor olacak işte değil gibi özellikle ülkemizde bu durumda bize düşen galiba tes e geçmek yoksa ebs enflasyon oranlarından sonra halen bu toplu söz zafer diyorsa ileride bunlardan bişey beklemek de yanlış olur gibi

xxltc' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
1-Türkiyedeki sendikal gelişimin tarihçesini yüzeysel olarak iyi bilirim. Hiç bir şekilde KESK in yani eğitim-sen in bu gelişmedeki başarısını inkar edemem.Çünkü toplu sözleşme daha 4 yıl önce yoktu.(10 yıl önce müzakere masası yani toplu görüşmede yoktu) KESK azınlıktı ama sesini çok çıkartarak bu aşamaya kadar getirdi.
2- Toplu görüşmeler tam olgunlaşacaktı ki masaya oturan kamu-sen yani TES in ömrü kısa oldu.(yeni kurulan bir sendika yetkileri alıverdi)
3- Toplu sözleşme masasında memur-sen yani EğitimBir-Sen in alabildiği ile bugünkü durumdayız.Bende masada pasif kalındığını ve masadan fazla müzakere edilmeden çok çabuk anlaşmaya varıldığını yani acele edildiğini düşünüyorum.
Ayrıca isteklerimiz masada cılız bir sesle ifade dahi edilmediği gibi meydanlarda EBS hiç yoktu.
ÇÖZÜM
a-Durumumuz iyi ve hepimiz memnun isek bu yola aynen devam edeceğiz.
b-Memnun değil isek, sayısal çoğunluk bakımından yetkili sendikaya en yakın olan Kamu-sen i yani TES i en hızlı bir şekilde besleyip büyüteceğiz.Başka çare yok.
KARAR SİZİN.
katılıyorum hocam sizede. yalnız sendikasız kalsak ne olacak onuda merak ediyorum. bir şeye karışmasak mı diyorum sonra zararı yine bize dokunuyor.
Aman hocam.Maaşından yana rahatsan sakın hiç Karışma seyret ve bekle.Birileri pişirir ve önüne koyar nasılsa. :puhaha:
Bende TES e yeni üye sayılırım.Tuhaflık yapmayalım.Ne zararı var? Arayan soran yok.Sendikanın nerede olduğunu geçtim, mahallesini bile bilmiyorum.Sadece okul temsilcisi arkadaşı tanırım. Ondan üyelik formu istedim ve üye oldum.O tarihten bu yana, arada bir mebbis denen sistemde TES üyeliğime görüyorum.Bir üyelik kimliğim bile yok.Ha bu arada sendikanın arada yasal iş bırakma eylemi olursa teklif ederler ama çokta aşırı ısrar etmezler.
Sen de gel Az bişe besleyip büyütelim şu TES i ve şu rahatına bakan yetkili sendikamız biraz rahatı kaçsın.Yav hiç olmazsa sesi çıksın.
Sakın oturup Rahatına bakma, Maaşından rahatsız isen, bu duygularını bir üyelik ile TES e katılarak ifade et.

xxltc' Alıntı:
arkadaşlar kaç kişi bunu gönderecez bari bunu yapalım
Aradaki fark olan Sayı epey fazla ama imkansız değil.Amaç göndermek değil.Rahatsızlığımızı anlasın ve yetkili sendikanın da rahatı kaçsın.
Gün seyret bekle devri değildir.Zaman dar ve dediğiniz çok zor. Ama Maksat farkındalık yaratıp, farkına varılmamızı sağlamak.

COBOL' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
arkadaşlar kaç kişi bunu gönderecez bari bunu yapalım
Aradaki fark olan Sayı epey fazla ama imkansız değil.Amaç göndermek değil.Rahatsızlığımızı anlasın ve yetkili sendikanın da rahatı kaçsın.
Gün seyret bekle devri değildir.Zaman dar ve dediğiniz çok zor. Ama Maksat farkındalık yaratıp, farkına varılmamızı sağlamak.
katılıyorum hocam sana

Yetkili sendika, mebi tümden kaldırıp, herkes evinde kendi kendine okusun, öğretmenlere maaş vermeye gerek yok desin, gene yetkili olacak sayıda kalır.
Bu konuda yaptiğim en iyi şey yetkili sendikadan geçen yıl istifa etmemdir.

Hocam tamamda gel çözümün bir parçası ol.Sen olmazsan ben olmazsam.ortada sahipsiz kalır cüzdan davası.Neticede bu işi para için yapıyoruz.Hepimiz ev geçindiriyoruz ve eve gelince elimize bakan çocuklarımız var.Büyüdükçe harcamaları da artıyor inanın buna.Üniversitede çocuk okutan meslektaşlarımız var ve yaşı 55 i geçtiği ve 60 a dayandığı halde halde emekli bile olamıyorlar.

Alım gücümüz geriye gidiyor ama yetkili sendika gibi bizde seyrediyoruz durumu.Seyretmeyi bırakıp, En azından henüz okuyan evlatlarımızın emanetini koruyalım.
Bu benim 2. sendikam. TES e yeni geçtim. Nedeni ise basit.
Yetkiyi son 4 senedir verdiğimiz ve 12 iş kolunun tamamında yetkili olan sendikayı sıkıştırmanın en iyi yolu, en yakın rakibi olan TES i besleyip büyütmektir.Baktık beğenmedik değiştiririz.Hepsi bir imzaya bakar.

Başbakan Davutoğlu, arefe günü memurlar hakkındaki A Haber-ATV ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Bu söyleşisinden bizleri de ilgilendiren son paragraf.
Yorum değildir, sadece okuyunuz.
http://www.memurlar.net/haber/485455/
Personel rejiminde meritokrasi esas olmalı
personel rejiminin bütünüyle gözden geçirilip meritokrasi üzerinde, yani ehliyet ve liyakat esasına göre yeniden tanzim edilmesi lazım. Nasıl millet bize verdiği emaneti seçimle geri alabiliyor ben de birini bir göreve getirmişsem, başbakan olarak, beğenmemişsem ya da ben geldiğimde hazır bulduğum birinin performansını beğenmiyorsam o emaneti geri alma hakkına biz sahibiz. Mühür, görünüşte başbakana verilmiş, bakanlara verilmiş ama gerçekte mühür memurun elinde. 'Gitmem' diyor, 'Ben istifa etmiyorum' diyor."
Memurlar.net. alıntısıdır.

Başbakanın bu açıklamasının türkcesi bu kanunlar ile yeterince kadrolasamiyruz, personel rejimini değiştirerek istediğimiz adamı istediğimiz kadroya yerleştirmeliyiz.

Buzkırıcı' Alıntı:
akademisyenler az önce %35 zam kaptı bizler üvey evlat miyiz
Biz üvey evlat olsak gene iyi arada bize çorbanın suyundan verirler. Biz bildiğin iç güveysi gelen damat modundayız. ne uzuyoruz ne kısalıyoruz.

Bi tanıdığım aynen şu şekilde düşünüyor: " ben bu hükümet döneminde öğretmen olarak atandım, onun için oyum her zaman bu adama"

Yani öğretmenler bu şekilde düşündüğü sürece bizden hiç bir şey olmaz. Bırakın hakkını aramayı, verilen üç kuruş zam için mücadele etmeyi, öğretmen camiası

"şükretmeyle, hakkını aramayı" birbirine karıştırdığı sürece bu düzen değişmez.

Bakınız fiş toplayıp kdv alıyorduk, sahi ne oldu KDV iadeleri?

Ek ders zammı gelecekti yalan oldu.

memur zammı enflasyona yenik düştü.

Tokiden ev alan memur aldığı zammı zaten tokiye geri ödüyor.

Yani karanlığın dibini henüz görmedik bunlar iyi günlerimiz, hele iyice bir dibi görelim ancak kendimize geliriz gibi

Sendikalı olmanın ne anlamı var, eğitim bir senli olanlar zaten hukümeti temsil ediyor bu düzene hayır diyen herkes bir şekilde sendikalı olup bu sürecin

karşısında olduğunu göstermeli

araştırma görevlisi net 830tl zam aldı bu zammı ben alsam imzamdaki süper bilgisayarı alımıştım

EBS bu memurların tek yetkili sendikası ve bu yetkiyi verende bizim öğretmenlerimizdir. %3 lük zammı kabul edip sonrada buna şükür edecek kadar enayi dir bizim milletimiz. yarın rotasyon geldiğinde de alkışlar bizim öğretmenimiz. zulme uğramanız illa mağdur olmanız gerekmiyor.

nosTRa' Alıntı:
Başbakanın bu açıklamasının türkcesi bu kanunlar ile yeterince kadrolasamiyruz, personel rejimini değiştirerek istediğimiz adamı istediğimiz kadroya yerleştirmeliyiz.
bi kaç aydır bi anket yapılıyor. meb in resmi sitesinde. personel rejimi ile ilgili. hem meb çalışanları hem de meb den hizmet alan veliler doldurabiliyor. bu çalışma sonuçları da göz önünde bulundurularak büyük değişiklikler olacak kanaatindeyim. baştan aşağı her şey değişecek, bi dönüm noktası, büyük bi dönüşüm yaşayacağız. sadece öğretmenler değil, tüm kamu personeli, etkilenecek. 657, tamamiyle değiştirilecek. 657 ile güvence altında olan bi çok hakkımızı kaybedeceğiz. tüm kamu personeli olarak.

Geri