hükümet sonunda ağzındaki baklayı çıkardı!!!!!

Kodla Büyü
Su generalleri gordum ya, 1 senedir zam alamadigimizi da sahit oldum ya artik hayret etmiyorum.

kily' Alıntı:
refleto' Alıntı:
kily' Alıntı:
ulan delinin biri (başka forumdaki arkadaşı kasdederek) atmış yine bi taş

KADROLUYUZ KARDEŞİM BİZ. Bu devlet yıkılmadıkça kimse bizim kadromuza dokunamaz!

o 26 Nisan günü sona erdi canım kardeşim.... http://www.aktifhaber.com/tbmmden-ozell ... 93806h.htm

gerçekten inanıyor olamazsınız bizim kadromuzu elimize verip hadi bakalım diyeceklerine demi ??

hocam bu konuda sırf muhalefet olsun insanın içine korku dolsun diye birşeyler söylemem sadece bana yavaş yavaş, kanun kanun işi bu yola koyacaklar gibi geliyor... ama inşallah sen haklı çıkarsın... ben haksız

Yahu ne olacak benim halim ben yağcılığı beceremiyorum, gittik desenize ilk elden, bari Üniversite sınavına çalışayım yaş 30 ama! olsun be neden olmasın, bi planım daha var, 3-5 biriktirip bir arsa almayı düşünüyorum, ekip biçicem belki az olur ama kazancı olsun, bi de etrafına dikenli tellerden çektim mi oradan geçen keçi, koyun oraya takılır, yün işine de girerim,..

Ben buna inanıyorum böyle olacak, sonra gelsin dost akraba torpilleri hatta bi tane hatırladım hemen anlatayım şerefsizliği;
mezun olduktan sonra Atanamadığım 5 ay boyunca ücretli öğretmenlik için başvurmuştum, okul müdürü ile konuşmuştum ihtiyacım var gel demiişti yanımda MEM'i aradı, onlarda dilekçesini bize versin ama okul belirtmesin demişler, neyse verdim dilekçeyi aradan 2 hafta geçti okullar açıldı ses yok bir bakayım dedim, daha o işlere bakmadım haftaya gel cümlesi ve bu cümleyi tam bir ay boyunca duydum sonunda patladım ben dilekçemi geri istiyorum ve bunun için yazılı başvuru yapıcam dedim İl MEM'de, bilin bakalım nereden çıktı- tam tahmin ettiğim gibi bir yerden ARŞİVDEN, bu arada bilgisayar öğretmeni olarak ücretli görevlendirme listesini gördüğümde şok oldum bir kısmı 2 yıllık ve alanı bilgisayar olmayanlar ile müzik, b.eğitimi...vb branş mezunları ile açıköğretim mezunları

EVETTTT yerel yönetimlere geçsin, çobanlık yapamayacak adamlar eğitimin içine bizlerde tarlaya dönelim ülke tarımda kalkınamıyor belki bir çözüm olur ama Eğitim??? Boşverrrr sanki uzaya gidicez :verymad:

Bu belirtilen yazıda Finlandiya, Japonyada ve Avrupa ülkelerindeki uygulamasından bahsetmiş, iyide bizim daha yerel yönetimler kendi işlerini tam oturtmuş değil, eğitimi nasıl becerecek, bizde daha siyasi işler yürüyor.Şu öğrenciyi geçir,benim öğrencimi şu okula kaydet, diye sonrasını düşünemiyorum.Biz o standartlara daha fiziksel ve insani oılarak ulaşamadık ki ?

Bir sürü önemli işler paldür küldür, bir oldu bitti edasyla ve muhalefeti kullanılarak yapılıyor? Ne getirisi var ne götürüsü var ? Tartışılmadan, iyice incelenmeden, gerekli kişilere biz öğretmenlere bile sorulmadan, danışılmadan yapılıyor.Sonra olan oluyor.

Niye ozellesmesin ki?
temizlik,tasima,kitap basimi,ucretli ogrt,elektrik,su,yakacak,hizmetli trilyonlarca kar eder.ayrica herkes is kaybetme korkusuyla sarilir isine.bence olabilir.tiyatro,jandarma teskilati gibi

Dersaneler gunun birinde kolej olacak.teknoloji gelistikce kurs,dersane,ozel ogrt ek is imkanida olmayacak.sinavda kalkacak cunku

İyide hocam , Bizim memelekette işlerin nasıl yürüdüğünü bilirsiniz, özellikle belediyelerde siyasi işler işin içine girdiğinden , o benden şu senden diye işe yerleşme olur?
Şimdiki belediyelerde böyle değil mi? Şu anda yoksa bizde katılıyoruz daha iyisi olsun diye.

Mecliste özelleşşin Hocam, Milletvekilliğide tam anlamıyla özelleşsin.

yakın bi zaman da değil ama uzun vadede eğitimin özelleştirileceğini düşünenlerdenim maalesef :verymad:

Bize kanıt gösterin diyen saf arkadaşlarıma;

Tekel İşçilerinin unuttunuz galiba.

2005'den beri konuşulan şey. 2006'da sözleşmeli öğretmenlik bunun için çıktı, güya bütün öğretmenleri aşamalı olarak sözleşmeli yapacaklardı, sonra yerel yönetimlere devredeceklerdi. Millî Eğitim, devlet eliyle yürütülmedikten sonra hiçbir manası kalmıyor. Mahalli idareye devredeceğine özelleştir, başarılı öğrenci yetiştirsin. Devletin ideolojisi öğrencilere aktarılmasın. Baktılar ki sözleşmeliler kadrolularla aynı haklara ulaştı. Sözleşmeli öğretmenlik iptal edildi. En kısa zamanda, tiyatrolar gibi , özelleştiriyorum-özelleştirdim yapılacak. Devlet memurluğuna güvenmeyin.

SODYUM HİDRÜR ÖZELLEŞTİRİRLER.

YAPMAYIN YA İNANMAYIN BU ZIRVALARA. ben bizim forumda bu safsatayı bu kadar ciddiye alacak arkadaşın olduğunu tahmin edemezdim.
daha neler ya

her_dem' Alıntı:
geçeceksin o işi hocam. türkiye görmediği eylemleri görür. böyle bir karar değil hükümet devlet devirir. insanların içine korku salmayı bırakın. olmayacak şeyleri foruma taşımayın

bu ülkede herşey olabilir.

her_dem' Alıntı:
geçeceksin o işi hocam. türkiye görmediği eylemleri görür. böyle bir karar değil hükümet devlet devirir. insanların içine korku salmayı bırakın. olmayacak şeyleri foruma taşımayın

olmaz öyle şey dediğimiz o kadar şey olduki... en başından beri meb.in hedefi bu işte sonuca ulaşıyolar...bunu yaparlar çıkacak bi eylemede en fazla 2 biber gazı harcarlar...bu ülkenin en koyun kesimi öğretmen kesimi olmuş artık eylem meylem beklemeyin...

Biz böyle oturup ne olacak diye seyrettikten sonra yaparlar tabi niye yapmasınlar...
Yakında öğrencilerin eline bıçak M.E.B. tarafından verilip, öğretmenlerin üzerine salınacak bu gidişle...

Buzkırıcı' Alıntı:
Niye ozellesmesin ki?
temizlik,tasima,kitap basimi,ucretli ogrt,elektrik,su,yakacak,hizmetli trilyonlarca kar eder.ayrica herkes is kaybetme korkusuyla sarilir isine.bence olabilir.tiyatro,jandarma teskilati gibi

al işte bunu söyleyen öğretmense eğer hükümette yapar tabi niye yapmasın...milyonlarca kar edip napacak millet vekillerine uçakmı alacak.eğitim devletin görevidir ve buna bütçe ayırmak zorundadır...devletin gelenini giderini ona göre ayırır...ayrıca trilyonlarca kar etsede Türkiye ekonomisi bu hükümet geldi geleli balon gibi kendi iktidarı süresince yaşayacak sonra bi patlayacakki kurtuluş savaşındaki gibi varımızı yoğumuzu ortaya koysak toplayamacağız

siyasetle uğraşmamanın en büyük cezası sizden daha aptalların sizi yönetmesi demiş platon bundan bir asır önce ne kadarda haklı

telekomun, şeker fabrikalarının başına gelen bizim de başımıza geldi: önce oradakileri çalışmıyor, yatıyorlar olarak gösterip özelleştirilmesine milleti sevinir hale getirdiler. Şimdi de durmadan bizi aşağılayıp milletin gözünde küçük düşürüyorlar. Çok maaş alıp az çalışıyor, çok tatil yapıyor gösteriyorlar. Sonrası malum... Görünen köy kılavuz istemez.

boşuna bu iş olmaz demeyin. bu iş geçen sene tüm illerden toplanan 111 müdüre seminerle anlatıldı. okulların tek kadrolu çalışanı müdür olacak. yerel yönetimin verdiği yetkiyle müdür öğretmen ekibini kuracak. yani öğretmenlerle sözleşme yapacak. maaşı bile pazarlıkla sözleşmede belli olacak. dahası varda neyse bu iş olacak kısacası.

Geri